Skocz do zawartości
brzuchal1987

Odpieniacz hydor 250

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zamówiłem wewnętrzny odpieniacz który jak się później okazało potrzebuje min 37 cm zanurzenia a akwarium mam 40 cm wys  ale od dołu odpieniacza do początku grzebienia jest33 cm więc jakby zanurzenia było 35 chyba nic się nie stanie myślę że 2 cm wlewu będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebień w tym odpieniaczu to tylko prowizorka. On i tak w żaden sposób nie zbiera filmu z powierzchni wody. Komora napełnia się od dołu, tam też jest kratka :)
Jeśli chodzi o głębokość zanurzenia, to w tym modelu żeby regulować czy ma pienić na sucho czy na mokro to musisz odpowiednio podnieść lub obniżyć kubek i/lub ponieść lub obniżyć całe body. U mnie przez wiekszość czasu pracował na mokro i najlepsze efekty były jak był zanurzony tak, że cały grzebien byl pod wodą. Poziom wody sięgał u mnie prawie do górnej części napisu Hydor na przodzie (do tej kreski nad literami OR) i jeszcze na dodatek kubek byl mocno zanurzony - wtedy ładnie pienił na mokro. Akwarium mialem 45cm wysokosci. Musialbys znac poziom wody u siebie i sprawdzic czy jest on większy niż odległość od dołu odpieniacza do tej kreski nad OR o ktorej pisałem. Wtedy masz pewność że bedziesz mógł wykorzystać wszystkie możliwości tego Hydora. Jeśli okaże się ze masz za niski poziom wody to powinienes zdecydować sie na Tunze 9004, to taki odpowiednik tego hydora 250...ale ma ok 30cm wysokości, wiec dla Ciebie może okazać się lepszy...



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dołu ma kratkę ale tylko do wypływania wody a do wpływania jest ta górna mozna to łatwo sprawdzić przykładając kawałek foli która zakryje prawie całkowicie wpływ przez grzebień, wtedy poziom w komorze gdzie grzebień się obniża (podciśnienie przyciąga folie do grzebienia) i można wtedy wyregulować sobie to tak ze będzie wciągać film z powierzchni wody stosuje ten patent od pol roku jest to jedyny sposób żeby pozbyć się tego dziadostwa przy tak niskim poziomie wody może byc problem z obniżeniem kubka tak żeby cokolwiek wypleniał ale spróbować można . W ostateczności jeśli będzie słabo odpieniał myślę ze mozna by obciąć od góry całą obudowę:detective:

Edytowane przez c-sys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wys  akwa będę miał 40 cm już nic nie dam rady z tym zrobić także myślę że poziom wody będzie ok 36 cm albo 37 i tego też nie zmienię bo już to dostałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być dobrze  a w ostateczności obetniesz body odpieniacza ale z tym ostrożnie żeby nie pękł:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem w akwa o h=45 cm, w 40 moim zdaniem równiez bedzie chodzil, kwestia ustawienia ale tu już sam musisz ustawic I testowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego 250 pompa faktycznie jest troszkę słaba ale da się ustawić tak żeby zbierał z powierzchni.

 Niestety żeby coś tam zbierał to kratkę i  poziom wody trzeba  ustawić max  na 5 mm 

Edytowane przez balast (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta 250 w 130l 40 cm wysokosci daje rade ustawic go na odpienianie na mokro bez problemu :) jak cos to pisz na pw podesle zdjecia jak to wyglada u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.