Skocz do zawartości

Historia edycji

Ura

Ura

5 godzin temu, kilu napisał:

Cześć 

Jak to jest z tym rozliczeniem. Jak wiadomo na rachunek za prąd składa się koszt energii (powiedzmy ok 0.20zl kWh) przsylowe (Ok 0,15kWh) i opłaty stałe. Co się dzieje z presylowym w momencie produkcji własnej? Dla potrzeb pytania uproszczeń do idealnego prZykładu.  Wyprodukowalem powiedzmy 1000kWh zużyłem  również 1000kW. 

W takim wypadku zapłacę za opłaty stałe i 20procent z prZeliczenia 1/0,8 czy przesylowe za zużyty prąd tez? 

przesyłowego wtedy nie naliczają do tych własnych kWh tylko do tych dodatkowych 20% które pociągniesz z sieci, ale w sumie to musisz u siebie sprawdzić, bo różne regiony chyba to różnie rozliczają, u mnie kręcili długo i mieszali zmieniali umowę, wywijali się na maksa bo miało być 100% na początku. te 20 gr za kWh to by było bardzo optymistycznie, u mnie chyba dochodziło do 60 groszy z tego co pamiętam.

Godzinę temu, Coltrane napisał:

 


Hej, jakie masz i ile paneli? Jako rejon pl? W jakim
Kierunku "patrzy" dach i jaki kat nachylenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

panele po 250W czyli 20 paneli ustawione na południowy wschód czyli w sumie najlepiej jak tylko się da, panele są na połaci dachowej. Firma nawet nie pamiętam jakieś tanie produkcji Indyjskiej, nie jest to żadna firmówka = miało być tanio i działać :)  region to północna małopolska - rejon energetyczny Busko-Zdrój/Jędrzejów - w sumie na wyżynie miechowskiej a tutaj jest mało chmur i bardzo mało deszczu.

Ura

Ura

5 godzin temu, kilu napisał:

Cześć 

Jak to jest z tym rozliczeniem. Jak wiadomo na rachunek za prąd składa się koszt energii (powiedzmy ok 0.20zl kWh) przsylowe (Ok 0,15kWh) i opłaty stałe. Co się dzieje z presylowym w momencie produkcji własnej? Dla potrzeb pytania uproszczeń do idealnego prZykładu.  Wyprodukowalem powiedzmy 1000kWh zużyłem  również 1000kW. 

W takim wypadku zapłacę za opłaty stałe i 20procent z prZeliczenia 1/0,8 czy przesylowe za zużyty prąd tez? 

przesyłowego wtedy nie naliczają do tych własnych kWh tylko do tych dodatkowych 20% które pociągniesz z sieci, ale w sumie to musisz u siebie sprawdzić, bo różne regiony chyba to różnie rozliczają, u mnie kręcili długo i mieszali zmieniali umowę, wywijali się na maksa bo miało być 100% na początku.

Godzinę temu, Coltrane napisał:

 


Hej, jakie masz i ile paneli? Jako rejon pl? W jakim
Kierunku "patrzy" dach i jaki kat nachylenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

panele po 250W czyli 20 paneli ustawione na południowy wschód czyli w sumie najlepiej jak tylko się da, panele są na połaci dachowej. Firma nawet nie pamiętam jakieś tanie produkcji Indyjskiej, nie jest to żadna firmówka = miało być tanio i działać :)  region to północna małopolska - rejon energetyczny Busko-Zdrój/Jędrzejów - w sumie na wyżynie miechowskiej a tutaj jest mało chmur i bardzo mało deszczu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.