Skocz do zawartości
shaft

Prosze o pomoc w zakladaniu baniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do zalozenia baniaczka i mam kilka pytan. Po 1 litraz bedzie max 40 L. Prosze nie pytac dlaczego ani mnie nie przekonywac bo to nie zalezy ode mnie. chetnie bym postawił wieksze lecz przy 3 zbiornikach roslinnych powoli nie wyrabiam z pradem. Czy oswietlenie 2x 11 W narva daylight 10000K na odblysnikach starczy na akwa 40 L? Nie bedzie tam spsów ani nic takiego. Chodzi o to zeby przezyło wszystko na zywej skale. Moze jakas xenia bedzie. Odpieniacz bedzie. Cyrkulacja bedzie sie zajmowała prawdopodobnie pompa aquaela 1100 L/h oraz 600 L/h z kaskady (głównie dlatego bedzie ta kaskada, że jest ze skimmerem i bedzie film usuwać. Prosze sie wypowiedzcie co o tym sadzicie, o czym zapomniałem a co zrobiłem źle podczas planowania :)

pozdrawiam Shaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shaft - nie gniewaj sie.:) Mamy tu prawdziwa epidemie zakladania wycinkow oceanow w sloikach po ogorkach, oswietlanych latarka.

Ta lampa to T8?

"Nie bedzie tam spsów ani nic takiego." - to prawda:D

Wbrew pozorom xenie nie we wszystkich zbiornikach chca rosnac.

Potrzebne bedzie jakies urzadzenie sterujace temperatura bo skoki moga byc naprawde okrutne.

No i bez RO i DI raczej nie zaczynaj.

Reszta sprzetu wydaje sie byc o.k.:)

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani ogorki byly niezle ale latarka mnie rozbawila :)

@shaft sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO mam. myslałem ze to oczywiste skoro wspomniałem o rosliniarzach :) Rozmawiałem z osobami majacymi 25 - 30 L rafki i byly to pierwsze w zyciu i było ok. A oswietlenie to nie lampka biurkowa ani T8. Jest so swietlówka kopmaktowa do akwariów morskich http://aqva-light.pl/shop.php?UID_c=89ce977ff701&UID=52be4d287436&UID_p=1fe23ca5320f beda dwie takie. co do termostatu to mam jeden wiec ok. Nie uzywam grzałek mimo ze je mam gdyz mam bardzo cieplo nawet zimą w domu i nie uzywam kaloryferów prawie a biegam na spodenkach tylko. Nie wiem czemu kazdy projekt malego akwa jest przyjmowany tak chlodno na tym forum. Czy lepiej nigdy nie poznac smaku rafki w domu czy postawic malenstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shaft nie przejmuj sie wypowiedziami ponieważ każdy zaczyna od pytań a jest setki odpowiedzi na forum. Rozumiem że najlepiej byłoby dostac gotowy przepis. Niestety taki nie istnieje. Reasumując: poszukaj kilka projektów małych rafek i rób jak oni. No a poza tym masz znajomych z małymi rafkami- dawaj do nich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz- problem polegac bedzie na chlodzeniu zbiornika w lecie.

Przyjmujemy "mniej, wiecej" 1W na litr wody. Takie akwa jakie planujesz moja lampka na biurku lepiej by oswietlila.:), chociaz moze jakies miekkie sie uchowaja. Xenie chca duzo swiatla - prawie jak twarde.

Kazdy taki projekt malego akwarium jest duzym problemem. Prawde mowiac to kupienie osprzetu do takiego malenstwa sie nie oplaca. Nie bez powodu podaje sie, ze dobra wielkoscia dla poczatkujacych jest akwarium 200-300 litrowe.

Duzo osob ma takie male zbiorniki ale w drugim pokoju stoi 1000 l. Gdy zachodzi potrzeba, mozna w kazdej chwili wymienic np.90% wody. Gdy sie takiego zaplecza nie ma to ryzykuje sie zyciem zwierzat.

Dam inny przyklad: na 500 l wody dodaje dziennie 1 krople jodu. To co - do kropli jodu dodasz 10 kropelek wody, z tego 1 do akwa a reszte wylejesz? Koszt ten sam jak przy 500L a roboty wiecej.:)

Wierz mi, smaku rafki nie poczujesz a tylko mozesz sie zniechecic. Jak masz 3 slodkowodne to bym jedno moze zostawil, z drugiego zrobil slonowodne a z trzeciego sump.:)

Jest to tylko i wylacznie moje nastawienie a nie forum. Jest tu wiele malych i ladnych zbiorniczkow i ich wlasciciele napewno Ci pomoga.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na FO? np 70 L na dwa błazenki bez zywej skały tylko wapieniem. odpieniacz i oswietlenie 2 x 11 W 10000K? bo juz nie wiem co mam zrobic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o PC Narva 10 000 K 11W Więc jest to jakieś rozwiązanie do małych zbiorników ale 2x do 40l to zdecydowanie za mało. W swoim zbiorniczku jako że jestem ogranicznony rozmiarem wpakowałem 3xOceanic Natural Daylight 10000K

11W i 1x11W Oceanic Blue oczywiście wszestkie to PC. Przez chwilę miałem 1x10000K i 1xOceanic Blue i było zdecydowanie za mało teraz powiedzmy ze jest ok do takiego baniaczka ok 45l


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na 2 x 18 W (marine glo oraz live glo II - HAGEN) i np akwa 60 x 25 x 25. czyli 40 L i 36 W morskiego swiatła. do tego 5 kg żywej skały? mysle ze oswietlenie nawet na korale jest OK. Ale prosze o wypowiedz doswiadczonych osób. Zaznaczam ze life glo II ma wbudowany odblysnik i wg producenta daje 70% wiecej swiatła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.