Skocz do zawartości

Historia edycji

pinki

pinki

Przestawienie działającego akwarium na zeo nie jest takie proste. Ja przestawiałem prawie 3 letni zbiornik na zeo z powodzeniem.

Zasada jest prosta, jesli nie wyzerujesz parametrów no3 i po4 praktycznie do zera to zeo ci nie zaskoczy.

U mnie wyglądało to następująco dla 200l zbiornika gdzie no3 było kolo 30 i po4 około 0,25.

0. Wywaliłem wszystkie absorbery i siporax.

1. kamienie 450gram przepływ 350l/h + węgiel.

2. Wódka 2x 3ml + zeobak - codziennie. Wódka nie była wprowadzana stopniowo tylko od poczatku z grubej rury.

3. Jak tylko no3 i po4 się ruszyło włączyłem zeostart (dawka zalecana przez producenta).

4. Kiedy no3 i po4 doszły do zera zmniejszałem stopniowo podawanie wódki. Tutaj test praktycznie co 2-gi dzień. Jeśli parametry trochę skoczyły to zostawałem na poprzedniej dawki wódki, jesli spadły do zera to zmniejszałem dawkę wódki.

5. Kiedy całkowicie zszedłem z wódki ograniczyłem też dozowanie zeobak do 2 razy w tygodniu po 2 krople.

6. zeostartu zeszła mi jeszcze jedna butelka. Na chwilę obecną nie podaje już nawet zeostartu bo parametry są na 0.

7. Dopiero tutaj włączyłem dodatkowe butle acroglow, spongepower, amino acid.

8. Jak zeo zaskoczy konieczne jest podawanie potasu bo jest on wysysany w zastraszających ilościach z wody. Zalecany poziom potasu to  370-400 jak spadnie w okolice 340 to będzie odpadać tkanka z sps szczególnie seriatopora ucierpi jako pierwsza. 

 

 

pinki

pinki

Przestawienie działającego akwarium na zeo nie jest takie proste. Ja przestawiałem prawie 3 letni zbiornik na zeo z powodzeniem.

Zasada jest prosta, jesli nie wyzerujesz parametrów no3 i po4 praktycznie do zera to zeo ci nie zaskoczy.

U mnie wyglądało to następująco dla 200l zbiornika gdzie no3 było kolo 30 i po4 około 0,25.

0. Wywaliłem wszystkie absorbery i siporax.

1. kamienie 450gram przepływ 350l/h + węgiel.

2. Wódka 2x 3ml + zeobak - codziennie. Wódka nie była wprowadzana stopniowo tylko od poczatku z grubej rury.

3. Jak tylko no3 i po4 się ruszyło włączyłem zeostart (dawka zalecana przez producenta).

4. Kiedy no3 i po4 doszły do zera zmniejszałem stopniowo podawanie wódki. Tutaj test praktycznie co 2-gi dzień. Jeśli parametry trochę skoczyły to zostawałem na poprzedniej dawki wódki, jesli spadły do zera to zmniejszałem dawkę wódki.

5. Kiedy całkowicie zszedłem z wódki ograniczyłem też dozowanie zeobak do 2 razy w tygodniu po 2 krople.

6. zeostartu zeszła mi jeszcze jedna butelka. Na chwilę obecną nie podaje już nawet zeostartu bo parametry są na 0.

7. Dopiero tutaj włączyłem dodatkowe butle acroglow, spongepower, amino acid.

8. Jak zeo zaskoczy konieczne jest podawanie potasu bo jest on wysysany w zastraszających ilościach z wody. Zalecany poziom potasu to  370-400 jak spadnie w okolice 440 to będzie odpadać tkanka z sps szczególnie seriatopora ucierpi jako pierwsza. 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.