Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po testach na kh wyszło że jest ok 6 chciałbym podnieść je soda tylko pytanko odnośnie ilości ile wsypać żeby powoli je podnieść ?akwarium to ok 270 l w obiegu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reefhub jest kalkulator do ballinga. Bardzo przydatny wpisujesz litraz akwarium, aktualne parametry oraz oczekiwane, a kalkulator sam wylicza ile dziennie trzeba dawkowac.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baling balingiem ale ja chcę obecnie podnieść soda oczyszczona niemam aktualnie jak zaopatrzyć się żeby zrobić balinga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomasz Nastały napisał:

Baling balingiem ale ja chcę obecnie podnieść soda oczyszczona niemam aktualnie jak zaopatrzyć się żeby zrobić balinga 

To nie kombinuj i nie podnoś w tej chwili, zamów sobie proszki do ballinga i na spokojnie rozrób i wyrównaj parametry jeśli już się zaczęła konsumpcja przez korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tomasz Nastały napisał:

Baling balingiem ale ja chcę obecnie podnieść soda oczyszczona niemam aktualnie jak zaopatrzyć się żeby zrobić balinga 

Tak gwoli wyjaśnienie to soda oczyszczona (Na HCO3) jest jednym ze składników metody ballinga.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 godzin temu, rysio2000 napisał:

Tak gwoli wyjaśnienie to soda oczyszczona (Na HCO3) jest jednym ze składników metody ballinga.

Więc właśnie :)

Zobacz na ten temat; 

 

Edytowane przez mario_mario
zmiana poglądu wypowiedzi, bo buraków tu nie brakuje . (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wydawać kasę na akwarium morskie jak można trzymać złotą rybkę w szklanej kuli.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, mario_mario napisał:

Więc właśnie po co wydawać kasę na prochy do ballinga jak można to zrobić taniej i łatwiej.

Poczytaj o Ballingu. To nie było dobre/sensowne pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2017 o 19:41, Tomasz Nastały napisał:

Baling balingiem ale ja chcę obecnie podnieść soda oczyszczona niemam aktualnie jak zaopatrzyć się żeby zrobić balinga 

nie musisz się zaopatrywać w całego Ballinga, ale KH na poziomie 6 musisz podbić, bo może to nieść za sobą skutki falowe, kup w markecie sodę oczyszczoną ale koniecznie musi to być WODOROwęglan sodu i bodajże Gellwe chyba taką produkuje, większość to węglan sodu i jego lać nie wolno, ściągnij kalkulator jak napisał Ci Kamas i podbij możliwie najszybciej


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niskie Kh to prawdopodobnie możesz też mieć niski poziom wapnia i magnezu - więc warto porobić testy i jednak poznać metodę Ballinga i ją zastosować. Proponuję też sprawdzić zasolenie, niskie kh może być wynikiem zbyt niskiego zasolenia - wtedy lepiej podnieść zasolenie.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rysio2000 napisał:

Jeśli masz niskie Kh to prawdopodobnie możesz też mieć niski poziom wapnia i magnezu - więc warto porobić testy i jednak poznać metodę Ballinga i ją zastosować. Proponuję też sprawdzić zasolenie, niskie kh może być wynikiem zbyt niskiego zasolenia - wtedy lepiej podnieść zasolenie.

tak, ale nie do końca, u mnie od 2 mcy KH na przestrzeni 5 dni spada z 10 na 7.7, w tym czasie Mg i Ca nie znacznie z wartości jakie mam w stopce, więc jedno z drugim nie koniecznie musi korelować


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.