Skocz do zawartości
andzior70

Przelewający odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zwracam się z pytaniem: czy zaobserwowaliście żeby po burzy odpieniacz przelewał? Wieczorem kładąc się spać nie zauważyłem nic, odpieniacz miałem ustawiony na sucho i nic nie dodawałem do akwarium, w nocy była potężna burza i rano kubek odpieniacza był pełen. Czy spotkał ktokolwiek z Was się z takim objawem? 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - był zanik prądu ? 

 1 - powiedzmy chociaż na 1 minutę ? 

 2 - masz opróżniacz czasowy przy odpienku ? 

 

odp . 

1 - tak 

2 - nie  

i już wiemy dla czego ;) 

 

pozdr. 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel zaniku prądu nie było, opóźniacza nie mam, powietrze do odpieniacza mam zaciągane z zewnątrz, rano gdy próbowałem zmniejszyć odpienianie miałem z tym spore problemy, dopiero po [powrocie z pracy zauważyłem że praca odpieniacza się ustabilizowała.

 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może woda poszła do węza co podaje powietrze i przelał ? 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej też nic z tego, sprawdzałem filtr na wlocie i wszystko wewnątrz suche.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzisiaj wlałem witaminy, odpieniacz nie przelewa ale puszcza pełno babelków do akwa. Ile to się może utrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei posiadam odpieniacz na kostkę lipową i powiedzmy całość jest ustawiona ok pieni na sucho kubek odpieniacza mniej więcej 2cm od powierzchni wody ale mam taki sytuacje że wszystko standardowo załączone a kubek odpieniacza 10cm nad powierzchnią wody a i tak pieni na mokro. Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W czasie burzy zmienia się skład powietrza. Jest więcej tlenu i ozonu (wytwarza się przy wyładowaniach), wilgoć raczej nie ma tu znaczenia ale pewnie jeszcze kilka parametrów powietrza się zmienia. Jeżeli zasysasz z zewnątrz to na akwarium to działa. Czytałem nieraz że po zastosowaniu ozonu albo wody utlenionej odpieniacz lepiej bąbluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zaobserwowalem nie raz, ba nawet ostatnio mialem przez to niezła powódz wylalo mi na podloge z 6 litrów. Jakos nie skojarzyłem z tym faktem burzy tylko poprostu na noc  kiedy gaśnie lampa  jakby sie cos zaczynalo dziac w akwa, pojecia nie mam co.
Przez dzien uzbiera sie odrobina brązowego szlamu, a przez noc pol kubka czy nawet cały w miare przezroczystej wody - zalezy jak skrecony odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.