Skocz do zawartości
Engell1

ściemnianie T5 jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję dokupić do moich LEDów lampę T5 2 x 54W a dokładnie taką :

 

https://www.amazon.de/ODYSSEA-Dual-Leuchte-150-170cm-Becken/dp/B00CQRJFMO/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1502030195&sr=8-3&keywords=dual+pro+t5

i moje pytanie brzmi czy i jak możnaby zrobić wschód i zachód przy takiej lampie ? Czy to lampa musi mieć wbudowany jakiś transformator czy też można dokupić urządzenie ściemniające T5.???

 

pozdr

 

 

 


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim stateczniki muszą być ściemnialne. Potem jakiś sterownik np od @magu


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stateczniki ? a żebym ja wiedział co to jest . . .:D

W opisie jest napisane, że statecznik znajduję się poza lampą w kablu doprowadzającym prąd ???

 


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Engell1 napisał:

Witam,

Planuję dokupić do moich LEDów lampę T5 2 x 54W a dokładnie taką :

https://www.amazon.de/ODYSSEA-Dual-Leuchte-150-170cm-Becken/dp/B00CQRJFMO/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1502030195&sr=8-3&keywords=dual+pro+t5

i moje pytanie brzmi czy i jak możnaby zrobić wschód i zachód przy takiej lampie ? Czy to lampa musi mieć wbudowany jakiś transformator czy też można dokupić urządzenie ściemniające T5.???

pozdr

 

piszesz 2x54W a pokazujesz 2x80W :)

jeżeli to ma być 54W to statecznik kosztuje 30zł (do 80W nie szukałem)

http://allegro.pl/govena-statecznik-1x54w-t5-elektron-sciemnialny-i6802916327.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze sterownik taki np.

http://allegro.pl/sciemniacz-swietlowek-zasilaczy-2-kanaly-1-10v-i6864000842.html

i będzie robić wschody zachody. Miej na uwadze, że świetlówki czy pracują na 10% czy na 100% zużywają się praktycznie w tym samym czasie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, boo12 napisał:

Do tego jeszcze sterownik taki np.

http://allegro.pl/sciemniacz-swietlowek-zasilaczy-2-kanaly-1-10v-i6864000842.html

i będzie robić wschody zachody. Miej na uwadze, że świetlówki czy pracują na 10% czy na 100% zużywają się praktycznie w tym samym czasie

 

są i sporo tańsze - i np. można sterować przez BT fonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. Tam są dwie świetlówki czyli statecznik na dwie a nie dwa stateczniki.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

są i sporo tańsze - i np. można sterować przez BT fonem :)

Podaje gotowe rozwiązanie które wymaga tylko wpięcia dwóch przewodów, dla Kolegi, pomijam rozwiązania od Magu i adurinopodobne które wymagają odrobine więcej czasu i zaangażowania w DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, boo12 napisał:

Podaje gotowe rozwiązanie które wymaga tylko wpięcia dwóch przewodów, dla Kolegi, pomijam rozwiązania od Magu i adurinopodobne które wymagają odrobine więcej czasu i zaangażowania w DIY

ja też

http://allegro.pl/sterownik-led-zmierzch-swit-programowalny-usb-12v-i6132922096.html

a kupując to samo np. na ebayu - płacisz (o ile pamiętam) poniżej stówki

ps. dobrze pamiętam TC420 u chińczyków kosztuje około 20$

13 minut temu, Roman.P napisał:

Marek. Tam są dwie świetlówki czyli statecznik na dwie a nie dwa stateczniki.

wiem - na 2 też są - tylko cena ... inna (np. 180zł) więc wolałbym 2 sztuki po 30 :P

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

ja też

http://allegro.pl/sterownik-led-zmierzch-swit-programowalny-usb-12v-i6132922096.html

a kupują co samo np. na ebayu - płacisz (o ile pamiętam) poniżej stówki

Sterowanie 12v albo 24v i do tego jeszcze zasilacz trzeba dołożyć, stoi napisane że jest tam funkcja "Fade" która robi zmierzchy i świty, nie podejrzewam żeby można było ustawić napięcie jakim można traktować statecznik czyli do 10v  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zasilanie 12V bo diody podłączasz na 12V - dasz 10V i tez będzie działać :) nie chce mi się szukać - ale na jakimś forum było opisane dokładnie - co można z tym zrobić - "toto" ma też sterowanie PWM - tylko trzeba zdjąć obudowę i się wpiąć bezpośrednio  - jak ktoś woli zapłacić 200zł więcej i nic nie otwierać to Twoje rozwiązanie jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też widziałem te modyfikację, ale lutownice do ręki trzeba wziąć :D wiadomo kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Podałem linka do 2 x80W bo na Amazonie nie ma 2 x 54 ale najważniejsze, że to ten sprzęt . . .

Czyli musiałbym wymienić statecznik na regulowany i do tego sterownik . . .

Trochę zachodu z tym wszystkim

Czy w ogóle to ma sens o czym myślę tj do dwóch belek LED dołożyć 2x54W T5 bo wszyscy w koło mówią, że do SPS to raczej T5 a ja chcę spróbować szczęścia z SPSami . . .

 


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz mieć ściemniane lampy T5.. Masz już przecież ledy

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii t5 vs led będziesz miał zwolenników i przeciwników każdy chwali swoje, jak chcesz hybrydę to dołóż normalne świetlówki które będą świecić przy max natężeniu dajmy na to 6h a wschody zachody bym sobie darował, zorganizujesz na oświetleniu które już masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, boo12 napisał:

W kwestii t5 vs led będziesz miał zwolenników i przeciwników każdy chwali swoje, jak chcesz hybrydę to dołóż normalne świetlówki które będą świecić przy max natężeniu dajmy na to 6h a wschody zachody bym sobie darował, zorganizujesz na oświetleniu które już masz

i to jest najlepsze wyjście - t5 na zwykłej czasówce a resztę ogarnąć ledami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już bardzo chcesz ledy i T5 ściemniać to wystarczy sterownik andruido na 6 kanałów dajesz przetwornik z pwm na 0-10V na 2 kanały i masz 4 kanały sterowanie led i np 2 kanały sterowanie T5 popularnym statecznikem 0-10V. Pełna dowolność.. co tylko dusza zapragnie.. wystarczy poskładać jak klocki lego.
Przetwornik może być np taki
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6491016113


Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.