Skocz do zawartości

Historia edycji

tdew

tdew

zmień światło albo korale. LPSy pięknie mi rosły pod Razorami a miałem ich ostatecznie 4 nad 700l (zacząłem od dwóch 160W). Reszta korali tj spsy bez rewelacji dyplomatycznie pisząc. Po zmianie światła wtedy na HQI + T5 (2x250 + 8x54) po miesiącu - dwóch w zależności od rodzaju nie mogłem poznać korali. Z tymi ledami to w sumie był ciekawy przypadek - coś nie gra, człowiek szuka w necie informacji a tam kupa rad w stylu: więcej światła / za dużo światła, wywalić białe / za mało białych... Jak chcesz koniecznie pozostać przy razorze to pod koniec mojej kariery z nimi gdy już efekty były lepsze moc światła i ustawienia przypominały to co ma aktualnie Damian z AF (niebieskie 100, białe 90 - dałem tylko soczewki 120). Możesz też spróbować dorzucić T5 - 2 lub 4 pewnie wyraźnie poprawia sytuację.

Sól IMHO kompletnie bez znaczenia. W soli naturalnej z odsalania to z biedą jest chlorek sodu, reszta i tak jest dosypywana.

Pzdr

tdew

tdew

zmień światło albo korale. LPSy pięknie mi rosły pod Razorami a miałem ich ostatecznie 4 nad 700l (zacząłem od dwóch). Reszta tj spsy bez rewelacji dyplomatycznie pisząc. Po zmianie światła wtedy na HQI + T5 (2x250 + 8x54) po miesiącu - dwóch w zależności od rodzaju nie mogłem poznać korali. Z tymi ledami to w sumie był ciekawy przypadek - coś nie gra, człowiek szuka w necie informacji a tam kupa rad w stylu: więcej światła / za dużo światła, wywalić białe / za mało białych... Jak chcesz koniecznie pozostać przy razorze to pod koniec mojej kariery z nimi gdy już efekty były lepsze moc światła i ustawienia przypominały to co ma aktualnie Damian z AF (niebieskie 100, białe 90 - dałem tylko soczewki 120). Możesz też spróbować dorzucić T5 - 2 lub 4 pewnie wyraźnie poprawia sytuację.

Sól IMHO kompletnie bez znaczenia. W soli naturalnej z odsalania to z biedą jest chlorek sodu, reszta i tak jest dosypywana.

Pzdr

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.