Skocz do zawartości
Timur

problem z AM Ocean Light 150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po mniej więcej pół roku używania lampy AM OL 150, zaczęła się ona samoczynnie wyłączać w momencie włączania telewizora w pokoju. Lampa oraz żarnik (Pacific Sun) w momencie zainstalowania były nowe. Czy ktoś już miał podobny problem ? Ostatecznie podłączę telewizor pod inny obwód ale może ten problem da się jakoś inaczej rozwiązać. Początkowo to nie występowało więc obawiam się że coś sie dzieje z lampą..

Pzdr.

PS: Rozebrałem juz lampę i podokręcałem kostki, nietety nie pomogło.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to telewizor? Nazwa? Rodzaj (kineskop/lcd), przekątna?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idac tokiem myslenia muftiego to proponowalbym zmienic tv:D

zartuje oczywiscie.

ja mam cos takiego u siebie ze na niektorych kanalach mam zaklocenia w postaci mrowienia na kineskopie i mam to od obiegowki.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12

Antena siatkowa może ? Jeśli tak, to zdecydowanie trzeba ją wyżej powiesić (większe polepszenie), albo przynajmniej oddalić (mniejsze polepszenie), może też być do wymiany zasilaczyk w tej antenie - słabo filtruje zakłócenia od sieci.

@Timur

Nie powiedziano tu, czy gaśnie cała lampa, czy tylko HQI, a świetlówki T5 świecą nieprzerwanie?

Raczej sugeruję 2 drogi zakłóceń:

1). Przysiad napięcia w instalacji elektr. spowodowany dużym udarem przy włączeniu TV jeśli to zwykły kineskop o dużej przekątnej i jest włączany np. na drugi dzień - tzw. zimny start.

2). Zakłócenie od przetwornicy w TV np. plazmowym.

Raczej wygląda mi to na 1). W takim przypadku podpięcie lampy do innego gniazdka może pomóc, ale całkiem innego, tzn. najlepiej w innym obwodzie/fazie, albo przynajmniej podpiętego jaknajbliżej tablicy/bezpieczników (krótsze przewody - mała rezystancja i słabszy spadek napięcia) :(


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti ja mam kablowke ale powiem ci szczerze ze w sumie tylko na jednym ogladanym przezemnie kanale to sie pojawia tvn turbo.na tych co nieogladam to mi to nie przeszkadza.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wolno przesuwający się, czy szybko poruszające się paski/pręgi? Może lekkie śnieżenie ? Zależy co, ale w takim razie skoro to kablówka, to znaczy, że kabel z kablówki nie jest dobrze uziemiony. Poza tym nie wiem, ale chyba po instalacji elektrycznej coś włazi. Trudno powiedzieć, ale ja np. walczyłem z zakłóceniem w ten sposób, że doprowadziłem przewód ochronny z gniazdek do jednego punktu i problem zniknął. Jeśli przewody ochronne są w różnych miejsca spięte (np. w różnych puszkach), to powstają różne potencjały (pętla mas), co się objawia właśnie zakłóceniami np. w TV.

Trochę można wywnioskować np. stąd:

http://lesior.prmg.art.pl/elektronika/petla_mas.htm

Co prawda mowa o przydźwięku, ale istota rzeczy taka sama.

Ale znowu to szersza dyskusja nadająca się na inny topic...

@Timur

Odjechaliśmy z temuatu, ale w Twoim przypadku to mogą być przysiady napięcia przy włączniu TV - patrz pkt. 1


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti ja wiem ze tylko w bezpiecznikach mam cos zmostkowane bo jak chcialem wylaczyc gniazdka to musialem wszystkie korki wyciagac.a elekttyk ze spoldzielni twierdzil z ekazdy korek jest od czego innego.wiec cos tam musieli poprzeni mieszkancy kombinowac:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze, że każdy od czegoś innego. Zatem są różne obwody - bezpieczniej :(. Ale z uziemieniem nie do końca dobrze jest. Jeśli to stare budownictwo, to pewnie nie ma przewodów ochronnych w ganizdkach (3 przewód, taki zółtozielony), tylko zerowanie, czyli jeden z przewodów (najczęściej niebieski, ale to nie reguła!) jest podpięty do przewodu zerowego przy bezpiecznikach. Akurat zajmuję się krótkofalarstwem i tak miałem w poprzednim mieszkaniu z zakłóceniami. Pomogłem sobie podciągając własny przewód uziemiający od rynny wchodzącej do ziemi do przewodu ekranującego w kablu (ten oplot). I tyle...:)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj mufti.Czytajac o "lampie" to spadek napiecia podczas zalaczenia telewizora ma istotne znaczenie.Metalohalogeny nie znosza spadku napiecia ponizej 7%.A co do uziemienia podlaczonego do rynny to "ogrodz" ja jak nie masz zalozonej przeciwporazeniowki bo mozesz porazic kogos pradem.Zastanawiales sie co sie stanie jak na obudowe dostanie sie faza?Przykro mi jest pisac o nastepstwach gdy wchodza w to np.male dzieci.Pozdrawiam


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, chodzi o podłączenie uziomu do kabla od kablówki, który i tak jest uziemiony, ale nieco dalej. Zakłócenia się zmniejszają. Ryzyko zostaje to samo.

"Zalozonej przeciwporazeniowki" - miałeś na myśli wyłącznik różnicowoprądowy np. dla sieci TN-S lub TN-C-S (z przewodami N i PE). Nie da się go założyć w instalacji bez 3 przewodu ochronnego - mowa tu cały czas o zwykłej instalacji z przewodem zerującym TN-C :(


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachowe wyjaśnienia, telewizor ze zwykłym kineskopem (nie lcd) duża przekątna :(

...też mi sie wydawało że to jakiś chwilowy skok napięcia przy załączaniu TV, tyle ze pojawiło się to po paru miesiącach pracy - stąd wątpliwości. Świetlówki nie gasną bo ich nie mam :) OL 150 ma sam żarnik, 150+ ma dodatkowo świetlówki o ile pamiętam.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.