Skocz do zawartości

Historia edycji

Rafael31

Rafael31

36 minut temu, mihow1979 napisał:

Pamietaj ze to 80W led. Wg mnie ilosc swiatla w przeliczeniu na t5 to ok 190W

Nie powinno się tak tego przeliczac. Te 80 W w ledach wystarczy dla miękkich, lpsy na górze skały też może i będą rosły ale wszystko co położysz na piasku będzie niedoswietlone. U siebie miałem początkowo 55 W na 112 L i wys akwarium 40 cm, lampa oparta o krawędzie zbiornika więc stosunkowo nisko i nawet briareum  rosło tak sobie, reszta korali jeszcze wolniej. Wszystko dostało kopa jak dołożyłem 36W diod RB. Więc celowalbym w ledy ok. 150W z przewaga aktyniki jeśli chcesz coś trudniejszego trzymać w akwarium. 

 

Rafael31

Rafael31

24 minuty temu, mihow1979 napisał:

Pamietaj ze to 80W led. Wg mnie ilosc swiatla w przeliczeniu na t5 to ok 190W

Nie powinno się tak tego przeliczac. Te 80 W w ledach wystarczy dla miękkich, lpsy na górze skały też może i będą rosły ale wszystko co położysz na piasku będzie niedoawietlone. U siebie miałem początkowo 55 W na 112 L i wys akwarium 40 cm, lampa oparta o krawędzie zbiornika więc stosunkowo nisko i nawet briareum  rosło tak sobie, reszta korali jeszcze wolniej. Wszystko dostało kopa jak dołożyłem 36W diod RB. Więc celowalbym w ledy ok. 150W z przewaga aktyniki jeśli chcesz coś trudniejszego trzymać w akwarium. 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.