Skocz do zawartości
Miłosz

Świetlówki T8

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w akwa morskim stosować te świetlówki? Np. kupić zestaw na Allegro 112l i mieć tam 2xświetlówke T8? Czy ktoś tak robi? Pozdrawiam


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie ma. Ja w 350 L mam, a raczej miałem 2xT8 i jutro odbieram 4 X T 5 po 54 W każda, ją o niebo lepsze a masz link do sklepu, miła obsługa i szybka dostawa http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=3195f14c62d3&UID=1013d78c25b4 i jeszcze jedno, 2 t5 dają 2x więcej światła


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie T5:)...Aqua-Light polecam :yes


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem prace nad pokrywą, jest super, nie zastanawiaj się nawet na T8 wal po piatki!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem że T5 jest lepsze ale pytam czy "da się żyć" z T8 :(


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się alw jak T5 będziesz miał np. 4 szt po 56W to żeby mieć ten sam rezultat musisz mieć T8 8 szt po ok.30W, opłaca się? Jak to w pokrywę zmieścisz.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam już jakiś czas t8 i nie narzekam ale oczywiście teraz zmieniam na t5. da się żyć na standardowych świetlówkach


NiEcH MoC BęDzIe Z WaMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się podepnę do wątku,ale czy ktoś mógł by podać link do stronki jak zrobić zasilacz do T5 z zasilacza "kompaktówek".Jakoś nie udało mi się znależć z dokładnym opisem i co ważniejsze ze schematem.Z góry dziękuje za odpowiedzi


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mali IMHO nie ma sie co w to bawic tylko kupic normalny elktroniczny zaplonnik dedykowany do T5, to nie jest az tak drogie, na swietle bym nie oszczedzal.

@Milosz dalo sie dziesiatki lat trzymac korale pod T8 to da sie i dzisiaj, sam widzialem takie akwaria. Z tym ze T5 daje jednak o wiele wiecej swiatla, oszczednosc niewielka stosunkwo a pod T8 to bedzie jednak wegetacja, zreszta szybk nabierzech ochoty na bardziej wymagajace zwierzaki, pamietaj: akwarium trzeba planowac troche na wyrost i do przodu bo uwierz: bardzo szybko pojawia sie chcec sprobowania z twardymi koralami a tu juz T8 bedzie niestety za slabe.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.