Skocz do zawartości
Gato

Badania ICP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Dostałem wyniki badań ICP. Czy moge prosić doświadczonych użytkowników o rzucenie "okiem" na wyniki badań i nakreslenie sytuacji ?

Pozdrawiam.

Screenshot_20170906-141150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bar, cynk, aluminium, miedź dużo za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadwyżki widze...

Czy podmiany wody wytarcza na ustabilizowanie pierwiastków ? 

Oprocz amino nic innego nie wlewam... swojego czasu dolewalem abc AF ale tego juz nie robię.

I kwestia tego fosforu... skąd w takiej ilosci mógł znaleźć sie w baniaku ?

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na miedź i metale ciężkie kup sobie Cuprisorb. Podmiana w 20% napewno coś zredukuje w po4. Ciekawe jakie no3. A skąd takie wysokie? Napisz coś o zbiorniku, obsadzie karmieniu skąd i jaka skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewasz jeszcze wodę RO przy każdej podmianie i z dolewki a to spore ilości  , wyniki wody warto zrobić raz na jakiś czas . Stosujesz Ballinga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź mnie zaskoczyla poniewaz nie miala mozliwosci distabia sie do akwarium... tym bardziej, ze wszystkie bezkręgowce żyją...

Te 20% podmiany robie co tydz a po4 i no3 w miejscu...

NO3- grubo ponad 50

 

Zbiornik 480l + sump 300l +

Złożę dsb(nie wypał) masa glonów (spaghetti, caluerpa, i ostatniej nazwy nie przytoczę)

Odpianek: bubble magus d9, 2 falowniki.

Obsada to: 2 Amphiprion clarcii , Hepatus, Zebrosoma, hexatenia?, brzydal, salarias, mandarny marmurkowy. 2 strzykwy i 5 krewetek.

2 piaskowe rozgwiazdy i masa ślimaków. 

Karnie towarzystwo raz dziennie kostką, czasami dwiema aby koralowace cos wylapały.

Raz w tyg euphyllie i ukwial dostaja po kawalku krewetki.

@egon24

Podmiana na soli, a dolewka to czysta ro.

Balinga nie stosuje.

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu...
jakie bakterie i pożywkę dajesz? sądząc po nutrientach bardzo dużo karmisz, na pewno tylko jedna kostka mrożonek? miedź i inne rzeczy dostarczasz również z pokarmem


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może dsb Ci oddaje jak mówisz nie wypał? U mnie było 45ug miedź i bezkręgowce i wszystko przeżyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nasze hobby ma minimalny margines na błąd, małe rzeczy robią dużą różnicę, ostatnio trafił mi się woreczek na media z metalowym zamkiem :D
Im bardziej rozbudowany system, refugia, dsb itp tym wieksze szanse na jakiś  błąd powodujący problemy. 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe lift special blend. Pożywka z af.

Zazwyczaj kostka + jedzenie dla korwlowcow raz w tyg.

Jak wrzucam 2 to karmie ryby, a druga kosta to oczliki dla reszty.

@laszek

Ta sama sytuacja była przed dsb. Od dlyższego czasu zastanawiam sie nad eymiana piasku lub usunieciem dsb... bo po prpsyu nie dziala na tym złożu ktore mam.

@Coltrane

Teraz patrze i widze, że 2 siatki na cermike mają metalowe zamki... 

Absorbenty na metale cieżkie nie spowoduja przypadkiem braków innych metali ?

@egon24

Tydzien temu wymienialem wszystko we filtrze ro, wiec nasteone podmiany beda już czyste :D natomias miernik tds i tak wskazywal 0 na starych filtrach.

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I pomyśleć że jest odpieniacz i powinien swoje zrobić. U mnie bez odpieńka w 200l test na po4 się nie zabarwia a no3 tylko delikatnie. A reszta tak jak podkreślił egon24 robota RO i zapewne niezidentyfikowanych elementów tak jak pisze Coltrane.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszęzorganizowac wieksza podmiane wody... no wymienic zamki na plastiki..

Powiedzcie mi jeszcze czy czysty fosfor tez bierze sie z pokarmu ? Czy tyczy sie to tylko po4 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiłbym chyba większej podmiany bo to kolejna destabilizacja ale niech koledzy się wypowiedzą. 

http://www.reefguard.pl/sklep/phosphate-minus-1000ml/
do sumpa na PO4, bakterie + pożywka
Aquaforest Life Bio FIL jako medium już zasiedlone baketriami

troche cierpliwości i będzie git ;)


z tego co sam kminiłem to poprostu na ICP bada się fosfor jako pierwiastek i przyjmując że cały fosfor jest w formie PO4 po masie molowej przelicza się P na PO4 ale to są tylko moje wymysły


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phosphate minus, wyglada calkowice tak samo jak moje złoże dsb :P

Life biofil daruje bo w komorze od 2m siedzi siporax.

Co do obniżania PO4,czy jeżeli zejdzie do jakiejś mniejszej wartości nie przeszkodzi to przypadkiem w zbijaniu no3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na swoje. co do ro  to jakoś nie pilnuje tematu jakoś mega. ciekawe co wyjdzie.

Edytowane przez smash86 (wyświetl historię edycji)

182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gato prześledziłem twoje posty... I takie pytanie...

 

Z czym masz problem? Bo na pewno nie z wynikami wody.

 

Czy coś złego dzieje się w twoim akwarium? Ryby padają, korale źle rosną lub zamierają?

Bo jedyny temat, w którym narzekasz na stan akwarium to ten o utrzymaniu parametrów...

Wsadziłeś do refugium piasek, który się do tego nie nadaje. Dostałeś porady, żeby go wywalić, i zamiast to zrobić to znów szukasz dziury w całym za pomocą ICP.

Również 2 miesiące temu pisali ci koledzy i koleżanki, żebyś wywalił w czorty te metalowe klipsy.

 

Wywaliłeś klipsy i piasek? Nie? To po co robisz testy? Ogarnij się chłopie.

EDIT:

4 godziny temu, Gato napisał:

swojego czasu dolewalem abc AF ale tego juz nie robię.

 

To na bank wina AF a nie twoja :(

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani

Opanuj cynizm i ogarnij emocje, proszę Cie... Widocznie nie zrozumiale śledziłeś tematy...

 

Wszystko zmienilem oprocz złoża dsb bo po prostu nie mialem w ostatnik okresie na to czasu...

Glony wyrosły tak, ze zaczeły wychodzic z sumpa. Ba, nawet mikro organizmy sie pojawiły, ktorych kiedyś nie był prawie w ogóle.

A parametry jak stały tak stoją... icp robilem tylko po to zeby dowiedziec sie co siedzi w wodzie, a nie w szukaniu "dziury w całym" jak Ci sie wydaje...

Abc nic do tego nie ma, koledzy pytali o akwarium więc opisalem to co robilem w ostatnim czasie.

Co do obsady, to po prostu mam duże straty w koralach... ostatnio utrata dwóch babek kopiących.

Przykre, że tak doświadczony akwarysta daje ponosić sie własnej ignorancji... 

Wyszłoby zdrowiej gdybyś tę mądrość przekazywał na tym forum mniej doswiadczonym akwarystom nie co subtelniej niż zakladanie czegos z góry...

9298683_20170906_194637.jpg

9298682_20170906_194631.jpg

@katani

Nie co się zmieniło, nie prawda ?

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gato napisał:

Teraz patrze i widze, że 2 siatki na cermike mają metalowe zamki... 

4 godziny temu, Gato napisał:

Złożę dsb(nie wypał) masa glonów (spaghetti, caluerpa, i ostatniej nazwy nie przytoczę)

Przepraszam, myślałem, że pisząc o zamkach na złoże masz na myśli metalowe klipsy z poprzedniego tematu. Wywal wszystkie metalowe elementy.

Zrób eksperyment. Zrusz nieco złoże piaskowe, nie głęboko, tylko na 2-3 cm, żeby nie ruszać strefy beztlenowej. Zobacz co się dzieje. Jak podniesie się gęsty kurz (jeśli stan jest taki sam jak na zdjęciach z lipca), to znaczy, że tam masz pełno gnijącego detrytusu. Złoże DSB działa, tylko jest zbyt małe w porównaniu do potrzeb. Więcej detrytusu tam trafia niż jest rozkładane. Poza tym jak piszesz, że pojawiły się drobne organizmy to znaczy, że są tam warunki do życia.

Wywal ten piasek, jeśli jest tak zabrudzony, jak był wcześniej. Jeśli chcesz mieć refugium i DSB daj taki:

http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-0-1-0-3-mm-worek-30-kg-i6947356887.html


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam @Gatosytuacja na froncie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie metalowe zamki z worków na złoże zostaly wyciągnięte. Kupiłem remorganic z reeflowers do usunięcia metali ciężkich z wody. Dokupilem 2 l siporaxu, w sumie jest juz go 4L w sumpie.

Zmieniłem bakterie na ampułki biodigest i tu ku mojemu zaskoczeniu, cały dentrytus, włacznie z tym w dsb zaczął sie rozkładać :o jest go po prostu mniej... teraz mam ogromny dylemat czy usuwac ten piach z całym życiem, ktore w nim jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya,

Jak tam sytuacja na froncie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.