Skocz do zawartości
Gość

ubezpieczenia akwarium od rozczelnienia itd, ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

witam

jak wygląda sprawa ubezpieczenia akwarium od np. rozszczelnienia (zalania mieszkania) ? 

czy ktoś jest zorientowany w temacie i które firmy ubezpieczeniowe polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

2 minuty temu, laszek napisał:

Ja mam.

jaka firma ?  to jest jakieś specjalne czy w ramach ubezpieczenia mieszkania?  jakie koszty ubezpieczenia? 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

nLgDjRC.jpg możesz nawet młotkiem stłuc, liczone jako wandalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allianz najlepszy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w PZU. Możesz ubezpieczyć nawet ryby ale nie koralowce (że niby to są rośliny :) ). W razie nagłego zdarzenia np. wybicie korka przez zwarcie, spięcie itp, za ryby zwrócą kasę Jest dodatkowa możliwość w razie pęknięcia szkła.  

Generalnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, laszek napisał:

nLgDjRC.jpg możesz nawet młotkiem stłuc, liczone jako wandalizm.

nie mogę się dopatrzyć :P173 zl to jest składna jednorazowa ? czy miesięczna ? kwartalna?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam. Składka 261 zl rocznie w Allianz. Ubezpieczone wraz z mieszkaniem. Można samemu uszkodzić zbiornik i ubezpieczenie się należy :) nie planuje jednak tego robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam w ramach ubezpieczenia mieszkania. W polisie jest paragraf o akwarium i zalaniu. Nie pamietam jaka firma. Musialbym pogrzebac w papierach. Skladka 115zl rocznie. Polisa na 3 lata podpisana 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy kto jaką składkę płaci jest uzależnione zakresem i wysokością sum , więc sugerowanie się tylko wysokością końcowej składki jest  błędnym myśleniem  .

Wyjaśnię najprościej co powinniśmy mieć ubezpieczone posiadając akwaria i mając pod sobą również sąsiada nie zależnie w jakiej firmie .

Dla mojego  przykładu będzie  PZU .

1. akwarium ( same szkło ) - elementy szklane najlepiej w wariancie OD WSZYSTKICH RYZYK !!! suma np 4000tyś

2. szafka ,wyposażenie w tym ( ryby i koralowce ) w PZU nazywa się to ruchomością domową   , suma ubezpieczenia  powinna obejmować ZAWARTOŚĆ całego akwarium wraz z wyposażeniem . np sprzęt 10000 tyś+ koralowce i ryby 10000 tyś razem = 20.000 tyś

3 . OC w życiu prywatnym które nas chroni między innymi od szkód wodno kanalizacyjnych które mogli byśmy wyrządzić  sąsiadom wskutek zalania lub  rozszczelnienia . np 50 tyś,100tyś i więcej zależne jak wysoko mieszkamy i ilu potencjalnych  sąsiadów mamy pod sobą .

4 .jeśli chcieli byśmy również odszkodowanie za szkody które sami poniesiemy w skutek zalania podłogi ,parkietu ,paneli mebli zabudowanych jak np.szafki kuchenne wraz z AGD ,szafy wnękowe nazywamy to stałymi elementami które zazwyczaj ubezpieczamy w ramach ubezpieczenia nieruchomości  nazywa się to "nieruchomość wraz ze stałymi elementami" np .300 tyś  oznacza to  że w przypadku zdarzenia losowego możemy liczyć na wypłatę odszkodowania za nasze mury wraz ze wszystkimi stałymi elementami które trzymają się podłogi ,czyli obracając mieszkanie  do góry nogami wszystko co się trzyma podłogi jest elementem stałym a to co spadnie ruchomościami .

Na koniec kwestia czy dana firma zapłaci za umyślne lub nie umyślne rozbicie akwarium czyli jak sami sobie stłuczemy szkiełko :wacko:

Na pewno  polisa w wariancie OD WSZYSTKICH RYZYK odpowie za wszystkie szkody nawet wyrządzone przez nas w skutek np dziecko uderzyło zabawką lub żona sprzątając uderzyła kijem od mopa i stłukła akwarium ( gwarancją odszkodowania zarówno za szkło jak i za zwierzęta lub sprzęt jest posiadanie elementów szklanych i ruchomości domowych  ,polisa  zawarta na tak zwanych  ryzykach nazwanych jest obarczona konkretnym zdarzeniem losowym wymienionym w OWU ubezpieczyciela  i jest ograniczona tylko do tych konkretnych zdarzeń wynikłych nie zależnie od nas a nie przez nas samych jak w przypadku ALL-RISK .

Ryzyka nazwane 20 konkretnych  zdarzeń nie zależnych od nas samych : ogień ,piorun,eksplozja,upadek statku powietrznego,dym ,sadza,opad,powódź,śnieg,lud,grad,huragan,zalanie, osuwanie się ziemi,zapadanie się ziemi,lawina,uderzenie pojazdu,upadek drzew lub masztów,trzęsienie ziemi ,huk ponaddźwiękowy.

Mam nadzieję że pomogłem rozwiać wątpliwości i wybrać odpowiedni zakres jak i wariant .

Pozdrawiam Agent Tomek .

 

 

Edytowane przez ramus 590l (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję wszystkim za aktywność.

Akurat skorzystałem z PZU, i nie jest to reklama. Tak wyszło, cena  i warunki możliwe do przyjęcia, chodź do tanich nie należą. Tak naprawdę to czy firma ubezpieczeniowa jest OK,  okazuje się dopiero przy likwidacji szkody, a z tym różnie bywa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja Michał  ,więc przed zgłoszeniem szkody proponuję kontakt z agentem który wystawiał polisę ,powinien doradzić najlepiej co zrobić w danym przypadku ,by nie było potem skuchy .:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.