Jump to content

@Pawel

Klubowicz
 • Content count

  903
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wielkopolska
 • Akwarium
  500+

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Pawel

  Przejście z 3/4" na hydraulikę metryczną

  Przejściówka, redukcja. Trudno dostępne.
 2. @Pawel

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Niedługo możemy mieć wysyp wszystkiego na targowiskach. Gospodarka zacznie padać i wiele osób nie będzie wstanie utrzymać swoich zbiorników. Nie wiadomo jak to będzie z cenami sprzętu do akwarium. Jedzenie już skoczyło w górę. Mam nadzieję że to tylko chwilowa chęć sklepów do zwiększenia zysków. Pracuję jako grafik komputerowy i już dostaliśmy wypowiedzenia. Szef stwierdził że będzie kryzys i wręczył zwolnienia dodajc że jak się polepszy to je wycofa. Jak ktoś się nie zabezpieczył na przyszłość to będzie miał problem. Ilość ofert pracy w ostatnich dniach ostro zmalała.
 3. @Pawel

  Nurkowanie na rafach

  Może ktoś podpowie gdzie najbliżej można ponurkować na rafach pomijając Egipt?
 4. @Pawel

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  U mnie fosforany dobijały do 1 (mierzone hanką). Współczynnik redfielda zachwiany na maxa, a glonów, cyjano, dino czy innych plag brak. SPS-ów nie mam, LPS-y rosły. Brakowało glonów wapiennych, ale wyczytałem, że przy wysokim PO4 nie rosną.
 5. @Pawel

  Obciążenie stropu

  1 metr możesz obciążyć 150 kg. Budynki publiczne i inne niż mieszkania mają swoje normy. Oczywiście strop wytrzyma i 10 razy tyle, ale może się uginać przez co zaczną pojawiać się rysy itp. Norma jest po to aby temu zapobiegać i nie przekraczać granicznej wartości ugięcia. Przy ścianach konstrukcyjnych można postawić zdecydowanie większy ciężar i nic się nie stanie. O pół tonowe akwaria to nie ma nawet co się bać. Jak ktoś stawia spory basen to myślę że powinien pogadać z kimś kto zrobi wyliczenia. A tak z ciekawości. Kotwiczył ktoś z Was akwarium w ścianie? Mieszkam w bloku i chciałem moją 500 zamienić na coś większego. Pomyślałem żeby cześć ciężaru przekazać na ścianę szczytową.
 6. @Pawel

  e-rybka komentarze

  Raz się dałem namówić na wysyłkę kurierem. Był to jedyny i ostatni raz. Wysyłają PKP albo nie kupuję.
 7. @Pawel

  Obciążenie stropu

  Norma budowlana w Polsce to 150 kg na metr kwadratowy. Tyle też deweloperzy wpisują do dokumentów jak przekazują mieszkania.
 8. @Pawel

  Niezapominajka

  A co tam masz za ryby, że wymagają wyłączenia cyrkulacji?
 9. @Pawel

  Moje pierwsze akwa morskie 720l w obiegu

  Ile masz amphiprionow?
 10. @Pawel

  Nowy projekt, Artur Tokajuk.

  Długo
 11. @Pawel

  Moje pierwsze akwa morskie 720l w obiegu

  Obsada rybna widzę że też się zmieniła. Fajnie wygląda tak na miękko. Ostatnio zauważyłem że coraz więcej osób rezygnuje z sps i lps.
 12. @Pawel

  Labroides dimidiatus - leży

  Mam 2,5 roku, ale też słyszałem że trudny do utrzymania. Mam ponad 20 ryb w tym 5 dużych czyli ma kogo czyścić i robi to często na zmianę z krewetkami. Mrożonkami też się czestuje.
 13. @Pawel

  Słodki projekt 225l

  Tu widać, że akwarium żyje
 14. @Pawel

  Błazenki - zachowanie

  Moje mieszkają w narożniku akwarium. Nie mam ukwiałów. Posadziłem im 10 cm obok sarco, ale nie przeprowadziły się do niego. Co jakiś czas wypływają na środek akwarium, ale nie wiem od czego jest to zależne. Zdarza się że za jedzeniem rusza tyłki i popływają trochę.
 15. @Pawel

  [756] All inclusive

  @Nik@ a jak parametry? Coś dozujesz?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.