Skocz do zawartości
wolan91

Grzałka do akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ma ktoś może doświadczenie z Polską grzałką  AQUAEL NEOHEATER ?

Szukałem u amerykańców testów grzałek , BRS TV  pokazuję iż najlepsza pod względem odporności na uderzenia oraz trzymania stabilnej temperatury jest firma Cobalt = Neo-therm

z tego co mi się wydaje jest to firma aquael na amerykańskim rynku . Grzałki wyglądają Identycznie ,

Generalnie zastanawiałem się nad Jagerem  EHEIMA  ale  podobno ma spore wachania temperatury , manualny termostat oraz jest ze szkła .

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grzałkę stało temperaturową (25*C) Aquael Fix Zone i bardzo dobrze trzyma temperaturę. Jest to inny typ, ale zakładam że jakość i precyzje ma podobną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim ma kalibracje termostatu, u mnie póki co trzyma temperature +/- 0,1 stopnia

 

Na amazonie Cobalt ma 16% negatywnych opinii, znalazłem dwie o krytycznych awariach i uśmierceniu baniaka. Eheim sprzedał 10 razy więcej grzałek, ma 9% negatywów i żadnego o potłuczonym szkle. Znalazłeś więcej informacji o ustrkach termostatu, bo więcej grzałek też jest w użyciu.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem swój baniak, to też zastanawiałem się nad Neoheaterem, przede wszystkim ze względu na rozmiar, bo w panelu jest dość ciasno. Ostatecznie skończyłem z Jagerem Eheima, bo w necie trafiłem gdzieś na opinie (chyba nawet na tym forum), że AquaEle lubią przegrzewać wodę (jakieś awarie elektroniki, bo podobno termostat jest mikroprocesorowy). Coprawda AquaEl zawsze bez problemu wymieniał wadliwy sprzęt, ale stwierdziłem, że nie zaryzykuję baniaka i zdecydowałem się na Jagera, którego sporo osób używa i chwali. Przede wszystkim szkło jest raczej zaletą niż wadą, bo jest nieaktywne chemicznie w wodzie morskiej. A jest naprawdę wytrzymałe, bo już kilka razy zdarzyło mi się nim dość mocno przysadzić w umywalkę, czy krawędź baniaka i wszystko wyszło bez uszczerbku. Co do trzymania temperatury - u mnie przegrzewał o 2 stopnie, ale zastanawiam się, czy to kwestia sprzętu, czy nie bardziej tego, że na początku zamiast przekręcić pokrętło do regulacji kręciłem skalą temperatury :thumbsup:. A tak, to mam dodatkowe zabezpieczenie na Sonoffie i spisuje się świetnie. A moim zdaniem zawsze warto sobie jeszcze dołożyć jakiś komputer do kontroli temperatury - bezpieczeństwa i ostrożności nigdy za wiele. Ogólnie to polecam Jagera. Dobre opinie słyszałem też o polskich grzałkach Skalar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , na amazonie Jagery sprzedają w ogromnych ilościach .  Strasznie długie one są , będę zmuszony kupić 2x 150 watt  gdyż  200 watt ma 40 cm długości :blink:  może to i lepiej , w razie awarii druga będzie działać , oczywiście temperaturę ustawię na grzałkach , przetestuję a następnie podłączę pod drugi termostat zewnętrzny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

osobiście nie polecam grzałek AQUAEL NEOHEATER, kilka lat temu taka ugotowała mi słodkie akwarium. Polecam solidne grzałki stało temperaturowe Newa NTT a regulowane oczywiście Jager Eheima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gryadam napisał:

Jak zakładałem swój baniak, to też zastanawiałem się nad Neoheaterem, przede wszystkim ze względu na rozmiar, bo w panelu jest dość ciasno. Ostatecznie skończyłem z Jagerem Eheima, bo w necie trafiłem gdzieś na opinie (chyba nawet na tym forum), że AquaEle lubią przegrzewać wodę (jakieś awarie elektroniki, bo podobno termostat jest mikroprocesorowy).

Aquael Neoheater to bardzo fajna grzałka - płaska (zajmuje niewiele miejsca), nietłukąca, z pomiarem temperatury. A co do gotowania wody - na tę przypadłość cierpiały grzałki Aquael Easyheater (wyglądające bardzo podobnie, jak Neoheater), z tego też powodu, po jakimś czasie, Aquael zamiast nich wkładał do Reefmaxów zwykłe szkalane Goldy (które niestety już się nie mieściły w wąskiej przegrodzie reefmaxowego panelu). Neoheater 100W śmigał w moim Reefmaxie 3 lata, w obecnym akwarium Neoheater działa prawie 2 lata - żadnych problemów :).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje o Jagerach i neo - heaterach na amazonie i faktycznie ocen o Jagerze jest np 1200  i 9% negatywnych komentarzy gdzie praktycznie większość jest ze produkt był fizycznie uszkodzony lub mają problem z ustawieniem termostatu ,  Cobalt ma różne oceny , np 25 watowa na prawie 200 ocen i 1 negatyw że się wyłączył i nie grzał .ale co do  150 watt  na 70 ocen ma 10 negatywnych  i to dość poważnych np że wybuchały i się dymiły .

Pierwszy Jager już zakupiony , właśnie go kalibruję w wiadrze :D

Dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheim jager już 10 lat używam. druga też jager. boli brak elektronicznego termostatu, manualny to trochę padaka ale pamiętaj że najgorszą awarią jaką może ci zrobić grzałka to ugotować wodę. uderzyłem nią wiele razy i jakoś się nie stłukła. znam natomiast zbiorniki ugotowane na grzałce innego z wspomnianych powyżej producentów ale nie wiem który model


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.