Skocz do zawartości
konwiasty

Naprawa lampy DIY - identyfikacja elementów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lampą led którą kupiłem w zestawie z akwarium. Chciałbym ją naprawić/przebudować bo juz popełniłem jedną lampkę do swojego akwarium sterowaną arduino i softem magu, ale jednak swoje to swoje a zbudowaną przez kogoś innego tu już zupełnie inna bajka.

Nie świecą mi niebieskie diody wszystkie, jeden pasek niebieski jest upalony, a moje próby ogarnięcia poszczególnych elementów skończyły się fajczeniem kolejnym paskiem z kolei białych. Diody niebieskie z 3 pasków są sprawne., 4 upalony. Prosiłbym o pomoc w identyfikacji elementów, chętnie przebuduję lampę nawet pod Arduino ale musiałbym wiedzieć jak to ugryźć. A więc parę pytań:

Diody:

Pewnie paski diod cree, nie mogę znaleźć takich pasków po 6 sztuk. Wiecie gdzie można znaleźć to cholerstwo po 6 sztuk w polskim sklepie internetowym lub alledrogo?

IMAG0428.jpg.ef4a2623b684054c5af829355cd6e1fd.jpg

Drugie pytanie jakie są to drivery i o jakich parametrach bo widzę tylko 2

IMAG0425.jpg.77da37da2ec464d17300e5a565cbfa45.jpg

I co to za scalaki moze ktoś wie? a może nawet znajdzie się na forum twórca tej lampy i podpowie jak to ugryźć.

Wszystko jest podłączone do zasilacza 24V 10 A. Na mój chłopski rozum każdą ścieżkę połączyłbym równolegle (6 diód no i te 4 czerwone też zagwozdka dla mnie ale je bym mógł olać) do jednego drivera - 6 driverów a tu są dwa? Zrobiłbym z tego 2/3 kanały do Arduino i święty spokój. Jak nie dam rady naprawić tej lampy to zrobię po swojemu tylko chciałbym zidentyfikować te zestawy diód i dobrać do tego odpowiednie drivery. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

IMAG0426.jpg

IMAG0427.jpg

Edytowane przez konwiasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drivery z mrelektronik wysterowane bardzo nisko,diody z maritex


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebie sobie w mojej lampce. Faktycznie są to drivery z mr elektronik, chodzi mi póki co konkretnie o dwie sztuki MR2007V2. Jeżeli dobrze rozumiem są wysterowane na 2000mA (oznaczenie V20) i 3200mA (oznaczenie V32). Układ modułów LED jest następujący i jeżeli dobrze rozumuję każdy moduł (6xLED) powinien być połączony równolegle? Czyli w sposób uproszczony mniej więcej tak.

lampa.jpg.c19284390542063e48144f65b788c68a.jpg

W tej chwili jeden pasek RB jest spalony, a jeden biały dosłownie się pali po podłączeniu :), diody RB nie świecą w ogóle ale w związku z tym że moduły nie są w szeregu pozostałe 3 powinny się świecić. Zatem teoretycznie jeżeli wszystkie połączenia są ok wina jest po stronie drivera ponieważ zasilanie dochodzi. 

Przy założeniu że spaliła mi się jedna belka RB to powinienem skręcić moc świecenia kanału niebieskiego do około 70% i jeżeli driver byłby nie powinno się nic spalić, analogicznie w tej chwili skręcając moc białego do 40% powinienem bezpiecznie po odłączeniu 2 walniętych modułów odpalić bezpiecznie całą lampkę? Ewentualnie tymczasowo jeżeli skręcę moc na mogę bezpiecznie podmienić moduły CREE na zwykłe diody przy tych driverach? Druga opcja to zamienić 2 drivery mrelektronik na 6 darelteka (około 700mA) bo te akurat mam w domu, tak samo jak epiledy) i wtedy jak dobrze kombinuje niebieskie będą świecić słabiej (jakieś 70% mocy diody przy maksymalnym prądzie), a białe na pół gwizdka?

W skrócie czy dobrze kombinuję z połączeniem równoległym modułów i czy takie połączenie Darelteka, Cree, Epiledów w wyżej przedstawionych konfiguracjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.