Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, silvia napisał:

ps. mam nadzieję że kolega się nie pogniewa za wstawienie jego fotki :)

7182407_20170121_203018.jpg

półka z szyb na której stoi .. co tam chcesz .. choćby pudło plastikowe z zapasowymi "szpejami" czy nawierconymi otworami w pokrywie i dnie a w środku zraszany siporax :)

A kumam teraz widziałem takie coś na Youtube, tylko obawiam się że przy tym ustrojstwie nie będę mógł spać a żona mnie wystawi na korytarz razem z akwarium ;p 

Ale w sumie dało by się wtedy jeszcze dsb upchać pod skrzynią z siporaxem, zostawiając rozsądną odległość oczywiście. 

A ten zraszany siporax niby takie dobre efekty daje ? 

I to jest kolejna pompa, która musi wtłoczyć wodę do skrzyni ech nie wiem


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siporax leży za dwoma przegrodami, tak jak pisałeś, pierwsza niższa i przyklejona do dna, a druga wyżej, z prześwitem u dołu. Woda omywa go więc od dołu i wypływa górą, przelewajac sie do komory pompy.

Myślę, że pierwszą przegrode za odpieniaczem ustaw wklejajac w dno na takiej wysokości, jaki chcesz mieć poziom wody w komorze odpieniacza, a druga takich samych wymiarów, tylko wklejona ze 4 cm wyżej niż dno i żeby między przegrodami było też te 4 cm dystansu. Jeśli chcesz, to jutro Ci dokładnie pomierze, jak to jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pompa ... może jakiś bypass z zaworem od powrotnej ? by wystarczył - nie wiem

co do chlapania ... dno zanurzone w wodzie (czyli półka/podstawka też) ograniczy hałas

 

tak wogóle to był tylko tak pomysł na szybko :) do przemyślenia i rozplanowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie za komorą siporaxu? Widzę tam jakąś przegrode. Na adsorbery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nik@ napisał:

U mnie siporax leży za dwoma przegrodami, tak jak pisałeś, pierwsza niższa i przyklejona do dna, a druga wyżej, z prześwitem u dołu. Woda omywa go więc od dołu i wypływa górą, przelewajac sie do komory pompy.

Myślę, że pierwszą przegrode za odpieniaczem ustaw wklejajac w dno na takiej wysokości, jaki chcesz mieć poziom wody w komorze odpieniacza, a druga takich samych wymiarów, tylko wklejona ze 4 cm wyżej niż dno i żeby między przegrodami było też te 4 cm dystansu. Jeśli chcesz, to jutro Ci dokładnie pomierze, jak to jest u mnie

Nie no kumam, sam to wyżej napisalem, nie musisz rysować spoko.

1 minutę temu, silvia napisał:

pompa ... może jakiś bypass z zaworem od powrotnej ? by wystarczył - nie wiem

co do chlapania ... dno zanurzone w wodzie (czyli półka/podstawka też) ograniczy hałas

 

tak wogóle to był tylko tak pomysł na szybko :) do przemyślenia i rozplanowania

Tak ale woda, która leci z pokrywy ( z dziurami) na siporax nie będzie hałasować? Mi się wydaje że tak.

I jeszcze gdzieś muszę wcisnąć przepływowy z biopellets ale najwyżej poszedł by do komory pompy, tak jak mam obecnie.

W sumie pomysł nie jest zly, nawet szło by olać te zraszanie i tylko od dołu dziury i też by było.

1 minutę temu, Nik@ napisał:

A co będzie za komorą siporaxu? Widzę tam jakąś przegrode. Na adsorbery?

Tak ew jakąś wata czy coś


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialam rysować, tylko pomierzyć, jaką mam odleglosc między szybami grodzacymi i ile cm druga przegroda ma prześwitu do dna :) zapewne ma to znaczenie w prawidłowym przepływie wody. U mnie erybka to bardzo dobrze zaplanowała, podobny sump zrobię w nowym akwarium, tylko postaram się wygospodarować większą przegrode na refugium i wiecej miejsca na umieszczenie adsorberow i ewentualnie wate. Wymyśliłam sobie tuż przed komorą pompy powrotu szerszą przegrode, gdzie woda będzie wpływać górą przez ewentualną wate, a pod nią będzie koszyczek na woreczki z purigenem, adsorberem fosforanow. Jeśli okażą się niepotrzebne, to dowale tam dodatkowego siporaxu, Matrix, gruzu koralowego, czy czegokolwiek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Moljzesz napisał:

Tak ale woda, która leci z pokrywy ( z dziurami) na siporax nie będzie hałasować? Mi się wydaje że tak.

 

jak nasypiesz/poukładasz na full ... trzeba by poszukać po YT jak to tam jest z hałasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, silvia napisał:

jak nasypiesz/poukładasz na full ... trzeba by poszukać po YT jak to tam jest z hałasem

A może zamiast dziur w tych póleczkach, to po ich bokach dokleilc po skosie szybki czy kawałki plexy? Tak, żeby siegaly one ciut poniżej lustra wody w sumpie, wtedy woda będzie sobie cichutko splywac po ich powierzchni, zamiast spadać deszczem z otworów półek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, silvia napisał:

jak nasypiesz/poukładasz na full ... trzeba by poszukać po YT jak to tam jest z hałasem

 

19 minut temu, Nik@ napisał:

A może zamiast dziur w tych póleczkach, to po ich bokach dokleilc po skosie szybki czy kawałki plexy? Tak, żeby siegaly one ciut poniżej lustra wody w sumpie, wtedy woda będzie sobie cichutko splywac po ich powierzchni, zamiast spadać deszczem z otworów półek.

Eee dół normalnie w wodzie, chodzi o górę


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, teraz kumam :) będę śledzić Twoje rozwiązania, moze cos podpasuje tez u mnie. Życzę szybkiego i łagodnego startu i uchachanych z przeprowadzki zwierzaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

konstrukcja modułowa :) na górę np. watę jako filtr mechaniczny 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Nik@ napisał:

Aaa, teraz kumam :) będę śledzić Twoje rozwiązania, moze cos podpasuje tez u mnie. Życzę szybkiego i łagodnego startu i uchachanych z przeprowadzki zwierzaków :)

No, no tak dobrze to być nie może. Będzie horror dla zwierzaków a jeszcze większy dla mnie, ostatnio udało mi się bez strat, mam nadzieję że teraz straty będą małe..

 

14 minut temu, silvia napisał:

konstrukcja modułowa :) na górę np. watę jako filtr mechaniczny 

 

Widziałem to już ;p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś zakupiłem za 10zeta 

99c728d0ebab971f.jpg

Pojemność 10L, pionowe wić nie zajmie tyle miejsca co podłużne, zobaczymy czy zda egzamin


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie takie fajne pojemniki?

 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Shellik napisał:

gdzie takie fajne pojemniki?

 

W kaufie :-)

 

Tylko nie wiem czy na dole wiercić dziurki czy dać przelot i zawór? Co myślicie?

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żeby jeszcze te szufladki były W a nie za :) 

spokojnie "przekładki" czy sitko na górę można zrobić np. ze spienionego PCV (w Castoramie jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, silvia napisał:

żeby jeszcze te szufladki były W a nie za :) 

spokojnie "przekładki" czy sitko na górę można zrobić np. ze spienionego PCV (w Castoramie jest)

Spoko spienione pcv mam w domu i też myślałem właśnie żeby z tego zrobić sitko, tylko nie wiem od spodu pojemnika czy dać zwór czy też dziurki powiercić?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Moljzesz napisał:

Spoko spienione pcv mam w domu i też myślałem właśnie żeby z tego zrobić sitko, tylko nie wiem od spodu pojemnika czy dać zwór czy też dziurki powiercić?

ja bym nawiercił, zanurzył dno w wodzie - nie będzie słychać chlapania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

ja bym nawiercił, zanurzył dno w wodzie - nie będzie słychać chlapania

Do zaworu mogę dać kawałek rurki i też zanurzyć w wodzie, nie wiem właśnie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dobrze ustawisz przepływ - jak się rurka przytka to Ci przeleje górą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się jak to jest z białą hydrauliką, pasuje pod standardowe (szare) przeloty? Wolałbym białe rureczki. Gdzie kupić?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasowały, biała hydraulika jest w calach a szara w mm - różnica jest 2-3 mm , bedziesz mieć zbyt duża szczeline i nie skleisz ani nie połączysz uszczelka.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gothmog napisał:

Nie będą pasowały, biała hydraulika jest w calach a szara w mm - różnica jest 2-3 mm , bedziesz mieć zbyt duża szczeline i nie skleisz ani nie połączysz uszczelka.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Ups no trudno, dzięki za info


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie co dać pod nóżki regulowane żeby mi się nie wbiły w wykładzinę ? Widziałem dziś w castoramie matę antywibracyjną- taka gruba guma, może to by się nadało ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Są w castoramie takie chyba teflonowe czy jak to się nazywa. Różne podkładki. Używam ich sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.