Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

Dzisiaj pozbyłem się DSB i glonów. Piach zastąpiłem około 7 kg żywej skały i 1 kg kulek MAXSPECT  NANO-TECH BIO-M EDIA, dodam jeszcze 2-3 kg żywej skały i 1 kg Maxspecta. Po usunięciu piachu i dodaniu skały w obiegu jest więcej wody o około 17 l. Do akwa trafiła podwójna dawka śmierdziela ( Bakterie Specjal Blend) i czekamy jakie będą wyniki No3 i PO4. Na chwilę obecną No3 - 0  (colombo), PO4 - 0,02 (mała hanka). 

Piach na dnie był biały i pachniał morzem, co sugeruje, że  w moim przypadku DSB nie działało. Podejrzewam, że piach frakcji "0" nie nadaje się do DSB, zbyt miałki. W przyszłym tygodniu dalsze czyszczenie sumpa, komina, a później pozbywanie się piachu z głównego akwarium.

Kilka zdjęć z operacji DSB.

U9swRfp.jpg

DBZmFdr.jpg

Skała zamiast piachu

JDi8asS.jpg

Ogólny bałagan w pokoju

woGLpCI.jpg

Praca nad usuwaniem DSB i porządkami w akwarium wraz z podmianą zajęła około trzech godzin, a sprzątanie po akcji godzinę.

norbi2222

norbi2222

Dzisiaj pozbyłem się DSD i glonów. Piach zastąpiłem około 7 kg żywej skały i 1 kg kulek MAXSPECT  NANO-TECH BIO-M EDIA, dodam jeszcze 2-3 kg żywej skały i 1 kg Maxspecta. Po usunięciu piachu i dodaniu skały w obiegu jest więcej wody o około 17 l. Do akwa trafiła podwójna dawka śmierdziela ( Bakterie Specjal Blend) i czekamy jakie będą wyniki No3 i PO4. Na chwilę obecną No3 - 0  (colombo), PO4 - 0,02 (mała hanka). 

Piach na dnie był biały i pachniał morzem, co sugeruje, że  w moim przypadku DSB nie działało. Podejrzewam, że piach frakcji "0" nie nadaje się do DSB, zbyt miałki. W przyszłym tygodniu dalsze czyszczenie sumpa, komina, a później pozbywanie się piachu z głównego akwarium.

Kilka zdjęć z operacji DSB.

U9swRfp.jpg

DBZmFdr.jpg

Skała zamiast piachu

JDi8asS.jpg

Ogólny bałagan w pokoju

woGLpCI.jpg

Praca nad usuwaniem DSB i porządkami w akwarium wraz z podmianą zajęła około trzech godzin, a sprzątanie po akcji godzinę.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.