Skocz do zawartości

Historia edycji

@Pawel

@Pawel

@4ear generalnie na forum jest bardzo dużo napisane. Trzeba jednak trochę poszukać, czasami zagłębić temat i dopytać wujka google.

Sam niedawno zaczynałem i wiem, że jak się ma na temat morszczyzny wiedzę typu błazenek= nemo to ciężko ogarnąć nawet podstawowe tematy. Dlatego zanim zacznie się coś kupować to trzeba sporo czasu poświęcić na zagłębienie wiedzy. Solniczka to nie akwarium roślinne gdzie lejesz wodę, wkładasz rośliny, odpalasz kubeł i CO2, a po 2 tygodniach zarybiasz. Działa to na innej zasadzie. Wiele rzeczy dopiero zrozumiałem, gdy zalazłem baniak wodą. Wtedy w głowie zapaliło się wiele lampek i szukałem konkretnych odpowiedzi na konkretny temat. 

Jest to kosztowne hobby. Nie dziw się kolegom, że się burzą. W dziale dla początkujących jest temat Przykładowy projekt akwarium morskiego o litrażu 100-150. Są podane nawet ceny. Temat jest stary ale z pewnością trochę obrazuje, a aktualne ceny łatwo wyliczyć. Określ swój budżet, bo to ważne, gdy nie masz stałego źródła by dokładać do zestawu.

@Pawel

@Pawel

@4ear generalnie na forum jest bardzo dużo napisane. Trzeba jednak trochę poszukać, czasami zagłębić temat i dopytać wujka google.

Sam niedawno zaczynałem i wiem, że jak się ma na temat morszczyzny wiedzę typu błazenek= nemo to ciężko ogarnąć nawet podstawowe tematy. Dlatego zanim zacznie się coś kupować to trzeba sporo czasu poświęcić na zagłębienie wiedzy. Solniczka to nie akwarium roślinne gdzie lejesz wodę, wkładasz rośliny, odpalasz kubeł i CO2, a po 2 tygodniach zarybiasz. Działa to na innej zasadzie. 

Jest to kosztowne hobby. Nie dziw się kolegom, że się burzą. W dziale dla początkujących jest temat Przykładowy projekt akwarium morskiego o litrażu 100-150. Są podane nawet ceny. Temat jest stary ale z pewnością trochę obrazuje, a aktualne ceny łatwo wyliczyć. Określ swój budżet, bo to ważne, gdy nie masz stałego źródła by dokładać do zestawu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.