Skocz do zawartości

Historia edycji

Ura

Ura

7 minut temu, SU1 napisał:

Miałem hobby za którego koszty bym co rok stawiał wypasiona bańkę 300- 500L ( a szedłem po taniości :D )   , ale jest czas gdy dzieciaki dorosną i trzeba dać im kopa .
Cyrkulacja czy czerpie 10 czy 50 żadna to kwota roczna .
I najtańsze LED spokojnie zapewni byt nawet Akrom więc  po taniości się da  . 
Każde 10 W pod wodą nieważne czy za 500 czy za 50 będzie wodę grzać o te 10 W . 

:) ja mam cyrkulatro poza wodą - tj silnik, a wirnik w środku - Vortech - raczej nie grzeje wody.

Można po taniości oczywiście, i zachować oba hobby na taniości, tylko ja cholernie nie lubię takich kompromisów przejechałem się na sprzęcie chińskiego brandu Jebao i podziękowałem za kompromisy, to tak jak się nie ma czasu na oba hobby to lepiej zostawić jedno :) a środki przeznaczyć na dofinansowanie systemu - nawet mniejsze akwarium ale dofinansowane tak by nie mieć co chwila zgrzytów jak zepsuty sprzęt w serwisie.

EDIT: oczywiście jak ktoś nie może sprzedać sprzętów z innego hobby a nie ma środków to może być i Jebao :) albo coś używanego - ja kupiłem używaną lampę i odpieniacz, i odpieniacz jest do dziś.

Ura

Ura

3 minuty temu, SU1 napisał:

Miałem hobby za którego koszty bym co rok stawiał wypasiona bańkę 300- 500L ( a szedłem po taniości :D )   , ale jest czas gdy dzieciaki dorosną i trzeba dać im kopa .
Cyrkulacja czy czerpie 10 czy 50 żadna to kwota roczna .
I najtańsze LED spokojnie zapewni byt nawet Akrom więc  po taniości się da  . 
Każde 10 W pod wodą nieważne czy za 500 czy za 50 będzie wodę grzać o te 10 W . 

:) ja mam cyrkulatro poza wodą - tj silnik, a wirnik w środku - Vortech - raczej nie grzeje wody.

Można po taniości oczywiście, i zachować oba hobby na taniości, tylko ja cholernie nie lubię takich kompromisów przejechałem się na sprzęcie chińskiego brandu Jebao i podziękowałem za kompromisy, to tak jak się nie ma czasu na oba hobby to lepiej zostawić jedno :) a środki przeznaczyć na dofinansowanie systemu - nawet mniejsze akwarium ale dofinansowane tak by nie mieć co chwila zgrzytów jak zepsuty sprzęt w serwisie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.