Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jest to moj pierwszy baniak morski to jestem zielona co do przegrodek w panelu. Tyl mojego baniaka wyglada jak na zdjeciu tylko nie ma tego srodkowego wsadu z poleczkami. Przez kratke z baniaka wlewa sie do komory (mam tam odpieniacz) przelewa gora przez kratki do kolejnego (mam tam grzalke) i ciut nizej kolejna przegroda z kratkami gdzie mam pompe obiegowa i wylot do podmianek (fabryczny). Czytam i czytam o tym DSB i refugium. Czy to byloby pomocne przy tych moich 90L??? Dolewke wlewam do przegrody z pompa obiegowa bo tylko tam widze codzienny poziom odparowania. Jakies sugestie??

IMG_2507.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środkową komorę wykorzystałbym na: węgiel, siporax, coś na PO4 (np. Rowa), ew. jakieś refugium (?), wydaje się, że w tam małym panelu będzie mało miejsca na DSB, a co za tym idzie niezbyt duży jego wpływ na system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model akwarium w pierwszej przegrodzie  odpieniacz Tunze 9004 druga do spiromax i kulki Bio tak do połowy a wyżej sama woda i kolonia rurówek trzecia przegroda to pompa grzałka i dolewka sprawdza się u mnie bez problemowo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Uri napisał:

Mam ten sam model akwarium w pierwszej przegrodzie  odpieniacz Tunze 9004 druga do spiromax i kulki Bio tak do połowy a wyżej sama woda i kolonia rurówek trzecia przegroda to pompa grzałka i dolewka sprawdza się u mnie bez problemowo 

Super! Nad tym wlasnie myslalam. Przeniose to wszystko jak trzeba w weekend i doloze siporax i wegiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wstaw zdjęcia swojego akwa jak odpalisz  bo to pierwszy M-60 jaki tu spotkałem 

9368093_IMG_3927.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Uri napisał:

Jak możesz wstaw zdjęcia swojego akwa jak odpalisz  bo to pierwszy M-60 jaki tu spotkałem 

9368093_IMG_3927.JPG

Tu masz temat koleżanki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Tu masz temat koleżanki 

 

A widzisz to ja i moje baniak hehe. Wlasnie mysle nad przerobka tylu bo cos nie trybi jak trzeba i wydaje mi sie ze filtracja slaba

13 godzin temu, Uri napisał:

Jak możesz wstaw zdjęcia swojego akwa jak odpalisz  bo to pierwszy M-60 jaki tu spotkałem 

9368093_IMG_3927.JPG

Juz odpalony 2 tyg temu. 

IMG_2481.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gra gitara nawet czyściki do szyb mamy w tym samym miejscu Hahaha  będziemy w kontakcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Uri napisał:

I gra gitara nawet czyściki do szyb mamy w tym samym miejscu Hahaha  będziemy w kontakcie :)

A widzisz  u mnie to termometr a nie czyscik fajnie twoj baniak wyglada bo narazie moj to ląka pelna roznistych glonow i wykwitow, plywajacych okrzemkow i czego by tylko czlowiek sobie nie zyczyl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9521866_IMG_4038.JPG

Zmień odpieniacz na Tunze 9004 i nie będzie problemu z filtracja ja postawiłem na duża ilość skaly to najlepszy Bio filtrator 

Zmiejsz czas oświetlenia  ja  ruszałem na suchej skale i piasku z bakteriami i powoli ruszało ale bez lasu zielonych glonów wszystko jest do opanowania najważniejsza jest Cierpliwość 

9368096_IMG_3928.JPG

9368095_IMG_3929.JPG

9368094_IMG_3930.JPG

Dokładnie 6 msc od tygodnia zmiana oświetlenia poprzednie za słabe było 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2017 o 21:05, Uri napisał:

9521866_IMG_4038.JPG

Zmień odpieniacz na Tunze 9004 i nie będzie problemu z filtracja ja postawiłem na duża ilość skaly to najlepszy Bio filtrator 

Zmiejsz czas oświetlenia  ja  ruszałem na suchej skale i piasku z bakteriami i powoli ruszało ale bez lasu zielonych glonów wszystko jest do opanowania najważniejsza jest Cierpliwość 

9368096_IMG_3928.JPG

9368095_IMG_3929.JPG

9368094_IMG_3930.JPG

Dokładnie 6 msc od tygodnia zmiana oświetlenia poprzednie za słabe było 

Jaka masz teraz lampe? Lepiej wyglada bo jest wyzej niz szklo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak narazie lampe sobie podaruje. Chce wymienic po nowym roku akwarium na wieksze (i napewno nie Fluval). To cale m60 to istna porazka. Nie spodziewalam sie takiego shitu za taka kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lampa kupiona od kolegi CNA  a fluval M60 po wymianie odpieniacza na Tunze 9004  i falownika na większy i wymianie lampy na mocniejsza :)  jest wdzięcznym małym zestawem to prawda im mniejsze tym ciężej utrzymać ale za to uczysz się w mega tępie Ja kupiłem używkę z  odpieniaczem Fluvala a do tego był 3msc dołożony  odpieniacz  Tunze  całość za 100€ i kupę osprzętu do tego Jednak jak i Ty czuje  głód wielkości i na święta za niewielkie pieniądze zakupie zestaw Eihema 270l  z sumpem 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Uri napisał:

Tak lampa kupiona od kolegi CNA  a fluval M60 po wymianie odpieniacza na Tunze 9004  i falownika na większy i wymianie lampy na mocniejsza :)  jest wdzięcznym małym zestawem to prawda im mniejsze tym ciężej utrzymać ale za to uczysz się w mega tępie Ja kupiłem używkę z  odpieniaczem Fluvala a do tego był 3msc dołożony  odpieniacz  Tunze  całość za 100€ i kupę osprzętu do tego Jednak jak i Ty czuje  głód wielkości i na święta za niewielkie pieniądze zakupie zestaw Eihema 270l  z sumpem 

Raczej chodzi mi o bledy estetyczne tego zestawu. Te paski mrozonki na gorze i spodzie szkla, grubosc silikonu na rochach w srodku, tandetna szafka i grzalka ktora juz wymienilam na inna bo ta sie nie nadawala. I ten caly shot za 2000zl :angry: niestety jestem osoba niecierpliwa i za szybko podjelam decyzje o tym akwarium. Teraz juz wiedzac jaki sprzet jest dobry i chcac miec przynajmniej 200-250L nawet bym na to nie spojrzala. Napewno pojde w totalny custom. Szyba Opti i diy szafka z sumpem. No coz czlowiek na bledach sie szybko uczy tylko szkoda ze z takim rachunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena z kosmosu ale pewnie zestaw nowy u mnie w Luxe za ta kase to używkę Eihema 270 lub nawet 300 litrów Inspira z sumpem i osprzętem kupisz jak masz cierpliwość życzę cierpliwości i czekam Twoje nowe akwarium aby je zobaczyć w grudniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.