Skocz do zawartości
dorian90

Mętna solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z mętna wodą. Napuscilem 300 litrów RODI , podgrzelem do 25 stopni i wsypalem na raz odliczoną ilość soli. Niestety jest mętna 3 dzień. Podejrzewam że wytrącił się węglan wapnia. Zrobiłem dwie nowe solanki jedną wsypując sol od razu a druga częściami. Wynik był woda mętna i klarowna. Czy odpieniacz,węgiel lub coś innego wyklaruje wodę? 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie Tomku nie pocieszyłeś. Jak trzeba to trzeba. 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o podobnych przypadkach na forum. Generalnie 3 dni, to już zapomnij, że się wyklaruje. W sumie to mieszasz sól i do zbiornika, przy wielu solach nawet nie trzeba/nie wolno więcej niż godziny solanki trzymać. Jaka to sól? Jak pokazuje praktyka, niektóre trzeba "począchać", żeby dobrze rozmieszać w wiaderku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Blue Tresure SPS, w beczkach woda się wyklarowala w obydwu przypadkach. Zapomniałem dodać że te 300l było mieszanka soli BT , Aquarium Systems Reef Crystals i IO. Czytałem że mieszanki soli mogły wejść w reakcję. Komuś coś takiego się zdarzyło ? 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak najlepiej solić nowe akwarium? Zalać całość wodą RO/DI (w moim przypadku to 540l (360 + 180 sump), czyli praktycznie 1,5 dnia nalewania), dogrzać do 25 stopni i zamiast na raz, to powoli dodawać sól przy włączonej cyrkulacji i pompie obiegowej?

Edytowane przez Thiper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, Thiper napisał:

zamiast na raz, to powoli dodawać sól przy włączonej cyrkulacji i pompie obiegowej?

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, syp stopniowo. 


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2017 o 09:03, dorian90 napisał:

Sól Blue Tresure SPS, w beczkach woda się wyklarowala w obydwu przypadkach. Zapomniałem dodać że te 300l było mieszanka soli BT , Aquarium Systems Reef Crystals i IO. Czytałem że mieszanki soli mogły wejść w reakcję. Komuś coś takiego się zdarzyło ? 

Kiedyś było już powiedziane/napisane na forum, że różnych soli się nie miesza. Ja nigdy nie próbowałem mieszać i nie wiem do końca ile w tym prawdy. Lepiej trzymać się tego, co już kiedyś było powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.