Skocz do zawartości
Hipnoted by sea

Koledzy Akwarysci pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem nowym posiadaczem akwarium morskiego i cos sie zlego dzieje i szukam porady. A wiec : Wczoraj robilem pierwsza dolewke slodkiej wody niestety nie mialem Ro i uzylem wody demineralizowanej i odrazu jak ja wlalem wszystkie zwierzatka pozamykaly sie a odpieniacz momentalnie zaczol toczyc biala piane tak intesywnie ze zaczela sie przelewac z kubka mimo ze pompa chodzi na najniszych obrotach wczesniej chodzila na wyszych i bylo dobrze. Jezeli chodzi o zwierzatak to na skale mam szczepek xseni oraz w dobrze rozwinieta clavularia i pare grzybkow ktore tez sie zamknely jest tez krabik ktory dostalem ze skala. Jezeli chodzi o zasolenie i temperature jest wszystko ok. A wic moze ktos mi cos poradzi !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to dolewke słodkiej wody !!!!!!!!!!!!!!!!!!


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. a ile wody Ci odparowuje i jak ją uzupełniasz ???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo nie cale pol litra przez dwa dni hmm jak ja uzupelniam powoli kierujac ja na pompe cyrkulacyjna.Wspomne jeszcze ze to akwa male 60 L. Sadze ze ta woda byla syfiasta a teraz nie wiem co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze dolewka byla za duza w zbyt krotkim okresie czasu. Powinienes dolewac kilka razy dziennie, dlatego automatyczne dolewki pozostana w cenie.:(

Troche nie rozumiem tej reakcji odpieniacza. Moze tak zareagowal, bo nagle wzrosl poziom wody?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam doświadczenia z tak małymi zbiornikami ale czy dolanie 0,5 litra kiepskiej wody do 60 litrów mogło mieć takie następstwa ???? może skontaktuj się z jakimś morszczakiem w Łodzi który ma wode z osmozy i zrób nie dolewke ale podmianke.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o Ro Robert to dzisiaj juz bede mial napewno dzisiaj bo po nia jade. Mialem przykazane robic codziennie dolewki i z braku wody bo w niedziele sklepy byly zamkniete a wiec wziolem ta wode demineralizowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xsenie nie sa dla poczatkujacych. To juz tak jest, ze u niektorych nie rosna a u innych sa plaga.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stani ja od kogos kupilem te akwa razem ze skala ktora juz funckjonowala i tam juz Xsenia byla a wiec dlatego ja mialem tak czy tak dopoki tej dolewki nie zrobilem peiknie sie rozwijala jak i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak sytułacja będzie się dalej rozwijać.

powodzenia.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Wlasnie propo podmiany to wczoraj po tej sytuacji ( z jakiej godzine po dolaniu slodkiej ) podmienilem z 10 L swiezej solanki gdyz tak mi poradzono ehh jestem zalamany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Problem tkwi w wodzie jaka kupiles.Woda demineralizowana moze byc uzyskiwana w rozny sposob.Nie kupuj wody na stacji paliw.Nie kombinuj.Kup szybko filtr RO.

pozdrawiam

pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! w łodzi jest dobra woda możesz awaryjnie dolewać z kranu ja lełem tak przez kilka lat. Co do wody RO to przyjeżdżaj i ci dam w każdej chwili. Podejrzewam że nalałeś wody destylowanej a to zbrodnia!!!!,,, lepsza jest z kranu.,,,,


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lalem daminarelizowana na poczatku i bylo ok .. dziwi mnie zachowanie odpieniacza .. wydaje mi sie ze musiales niezlego syfu wlac do banika..... jeslichodzi o wode destylowana to tez sie nadaje o ile nie byla robiona w metalowej instalacji ;)wieksza podmianka powinna rozwiazac sprawe ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlacego nie w metalowej instalacji???? I destylowana mozna lac nie powinno byc z tym problemow i z autopsji wiem ze jest lepsza niz kranowka.Ja bym zwrocil uwage na podminake 10l wody.jak ja rozrabiales jaka sol uzyles i jaka woda?

Pozdrawiam

504592777 pod tym nr chlopaki napewno ci za grosze odsprzedadza wode z RO DI i bedziesz mogl dowiedziec sie co i jak.Oczywiscie sa z łodzi


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Witek - osobiście nigdy nie lałem wody z kranu więc nie mam doświadczeń, ale jak mieszkałem w Łodzi powierzchnia zaparzonej herbaty nie wyglądała dosyć apetycznie, potem przeprowadziłem się na wieś k. Łodzi i tam ja także zachwalałem wodę, do czasu założenia pierwszego akwarium - zacząłem robić testy i wyszło 45ppm NO3 w kranie. :szok

@Hbs - napisz jak ustabilizujesz sytuację w zbiorniku to dam Ci trochę Xenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogolnie moji drodzy bylem w sklepie i kazali mi zrobic podmiane na 20 L jestem wlasnie po niej i chyba sie polepszylo bo odpieniacz przestal wariowac co do zwierzakow to nie moge nic powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hipnoted by sea :

No ogolnie moji drodzy bylem w sklepie i kazali mi zrobic podmiane na 20 L jestem wlasnie po niej i chyba sie polepszylo bo odpieniacz przestal wariowac co do zwierzakow to nie moge nic powiedziec

w mam pytanie ...gdzie byleś w sklepie???/ i powiedz jak szybko wlewasz swieżą solanke po rozrobieniu i dodaj jeszcze jakie trzymasz zasolenie w baniaku Po dolewke zglos sie do Witka robi tonio i ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mam pytanie ...gdzie byleś w sklepie???/ i powiedz jak szybko wlewasz swieżą solanke po rozrobieniu i dodaj jeszcze jakie trzymasz zasolenie w baniaku Po dolewke zglos sie do Witka robi tonio i ok

A wiec tak solanke narazie nie robilem bo bym musial ja pomieszac a na to wolalem nie czekac a wiec zakupilem solanke w Botii i nie tyle co mi kazali tylko doradzili :( A jezeli chodzi o zasolenie 1,024 temp baniaka wynosi 25,5. i juz kupuje sobie filter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj wczoraj robiles podmianke 10 litrow, dzisiaj 20 litrow, wiesz na baniaczek 60 litrowy to troszeczke za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceść Hipnoted

Kupiłeś gotwe akwa i poprostu namieszałeś z niewiedzy. Wda demineralizowana jest ok, stosowałem taką u siebie przez kilka miesięcy i było ok. Kupowałem w Kauflandzie ale w Lotosie jest czystsza na tds wynik 00. Deminealizowana to nie destylowana tylko dejonizowana czyli ok. Wszyscy mają DI po RO a to to samo. Stani ma racje. Nagłe pdniesieni poziom wody spowodowało wariactwo u skimera a ponadto nagły dopływ wody o mniejszym zasoleniu dokorali i stąd taka ich reakcja. Tylko spokój cie uratuje. Przeczytaj ile sie da o morszczyźnie w archiwum i nie rób żadnych podmian narazie. Wartoteż skoczyćdo Witka, obejrzeć jego baniak, wziać darmowej woy na dolewki i posłuchać przy piwie co to jest zbiorniczek nano reef.

Pozdrawiam

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.