Skocz do zawartości
lukas.piotr

czy to skała wapienna?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, startuje z małym zbiorniczkiem i w zbiorniku mam białą wodę , kupiłem kilka dni temu suchą skałę co do 2 kawałków nie mam wątpliwości sa to szkielety korali. Jeden kawałek mocno mnie zastanawia jest śnieżno biały bardzo porowaty ale ma inna strukturę i miejscami wygląda jakby były w nim pojedyncze muszelki. skały szorowałem szczoteczka pod wodą i ta jedna miała inny zapach trudny do opisania trochę jak … mokry gips . czy to może byc wapień filipiński czy coś jeszcze innego 

https://drive.google.com/file/d/0B4k0FDruy5lERTNvVGxnVnFuRHc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B4k0FDruy5lEbl85TzFVMWVvXzg/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

musisz zdecydować sam,  osobiście bym to wywali - doświadczyłem takiej skały i po zalaniu zbiornika były tylko same problemy. Na takiej skale trzymał mi się cały syf, gdzie obok była skała żywa i była czyściutka. Lepiej juz jest włożyć suchą skałę koralową, np. https://erybka.pl/product-pol-14126-Sucha-skala-Fiji-Pukani.html

A tak w ogóle to dlaczego nie włożysz żywej skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trzeba było przed zamoczeniem ocenić wagę - wapień jest sporo cięższy od suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie była ciężka nawet zaskoczyło mnie ze tak mało w reklamówce ważyło aż 5kg

 

Dla czego na suchej? To będzie mój 2 zbiornik i nie mam chęci na ponowna walkę z różnym dziadostwem jakie przyniosę z żywą skałą, w trakcie transportu wieziona jest na palecie bez wody spor w niej umiera ale i niejedno dziadostwa zostaje. To co umiera gnije po tem miesiącami. 

Edytowane przez lukas.piotr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso


Podepnę się pod temat, jak oceniacie - wapień czy skała?
Sprzedawca nie jest w stanie określić, a jest to odłożone z kilku ton dostaw wapienia z Turcji.
Niektóre kawałki bardzo ładne, białe, a niektóre takie rdzawo / zielonkawo / piaskowe.
Po kliknięciu na zdjęcie można wybrać opcję 'pełen rozmiar' żeby dokładnie się przyjrzeć.

IMG_20170925_172223.jpg
IMG_20170925_172236.jpg
IMG_20170925_153459.jpg
IMG_20170925_153440.jpg
IMG_20170925_153444.jpg
IMG_20170925_164510.jpg
IMG_20170925_164522.jpg
IMG_20170925_164540.jpg
IMG_20170925_153532.jpg

Widoczna ilość to około 30kg - a dla porównania kotka waży 6.5kg

IMG_20170925_164528.jpg
IMG_20170925_164501.jpg
IMG_20170925_173115.jpg
IMG_20170925_173119.jpg
IMG_20170925_173125.jpg
IMG_20170925_173138.jpg

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 23.09.2017 o 23:17, lukas.piotr napisał:

 

Dla czego na suchej? To będzie mój 2 zbiornik i nie mam chęci na ponowna walkę z różnym dziadostwem jakie przyniosę z żywą skałą, w trakcie transportu wieziona jest na palecie bez wody spor w niej umiera ale i niejedno dziadostwa zostaje. To co umiera gnije po tem miesiącami. 

W sumie  to i racja,

ale z suchą skałą też różnie bywa, tym bardziej że sklepy czy hurtownie w polsce ściągają tani szajs i wciskają ludziom ten kit.  Tutaj też trzeba uważać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, twardovski.michal napisał:

W sumie  to i racja,

ale z suchą skałą też różnie bywa, tym bardziej że sklepy czy hurtownie w polsce ściągają tani szajs i wciskają ludziom ten kit.  Tutaj też trzeba uważać.  

\ty tez masz rację jak pokazuje mój przypadek. dzisiaj sprawdzałem jeszcze skałę zacząłem ja szorować szczoteczką a ona w zagłębieniach ma jakby glinkę, która farbuje na biało wodę, jakiś szajs trafiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbierałem głosu chyba przez kilka miesięcy ale czytając opinie niektorych" specjalistów" śmiech mnie ogarnia. Skały kopalnej z Turcji tzw. filipinskiej używam od około pięciu lat i będę używał przy każdym następnym zbiorniku. Nigdy nie doświadczyłem z tego powodu żadnych problemów a wręcz przeciwnie, wszelkie plagi omijaly mnie z daleka a zbiornik cieszy się zdrowiem i mam nadzieje pociągnie jeszcze dobrych kilka lat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, volf napisał:

Nie zbierałem głosu chyba przez kilka miesięcy ale czytając opinie niektorych" specjalistów" śmiech mnie ogarnia. Skały kopalnej z Turcji tzw. filipinskiej używam od około pięciu lat i będę używał przy każdym następnym zbiorniku. Nigdy nie doświadczyłem z tego powodu żadnych problemów a wręcz przeciwnie, wszelkie plagi omijaly mnie z daleka a zbiornik cieszy się zdrowiem i mam nadzieje pociągnie jeszcze dobrych kilka lat.

 

to jeszcze coś na temat;

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, volf napisał:

Nie zbierałem głosu chyba przez kilka miesięcy ale czytając opinie niektorych" specjalistów" śmiech mnie ogarnia. Skały kopalnej z Turcji tzw. filipinskiej używam od około pięciu lat i będę używał przy każdym następnym zbiorniku. Nigdy nie doświadczyłem z tego powodu żadnych problemów a wręcz przeciwnie, wszelkie plagi omijaly mnie z daleka a zbiornik cieszy się zdrowiem i mam nadzieje pociągnie jeszcze dobrych kilka lat.

 

przecież NIKT nie zabrania :) tyle że skała ma (delikatnie mówiąc) "znikome zdolności filtracyjne" wielu użytkowników jej używa - do podbudówki dla porządnej skały lub jako ozdobę (to że żadne życie sobie w niej "norki nie wydąży" to też warto wspomnieć)

6 godzin temu, ensso napisał:

Niektóre kawałki bardzo ładne, białe, a niektóre takie rdzawo / zielonkawo / piaskowe.

te "kolorowe" mają np. sporą zawartość żelaza (i innych pierwiastków) - i oddadzą to do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Czyli jest tak jak podejrzewałem :) nie ma.co ryzykować. Dzieki Silva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.