Skocz do zawartości
pecetowiec

Płytki PCB z rezystorami

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Chciałem bajzel na radiatorze uporządkować i znalazłem takie płytki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6752409396

 

Wg opisu drivery są pase :) i ona wystarczy :) można nimi sterować czy to w ogóle ma prawo działać? Ktoś je sprawdzał?

 

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie można sterować - rezystorami ustawiasz zadany prąd i koniec - za to bez drivera można to podłączyć do zwykłego zasilacza 12V - tyle że prosty driver bez PWM kosztuje kilka zł i będzie działał dokładniej niż kilka rezystorów

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że coś nie halo :)

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie taśmy LED bazują na rezystorach ograniczających prąd, ale powoduje to, że są wrażliwe na zmiany napięcia zasilania. W przypadku drivera nawet jak podamy wyższe napięcie to nie uszkodzimy diod.

Driver to najlepsze możliwe zasilanie LED, a przy obecnych cenach driverów to rezystory są "pase".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała, jednak to nie bardzo ma sens, bo straty idą w ciepło. Moc, która powinna iść na diody, częściowo odłoży się na rezystorach. Sterować takim wynalazkiem można za pomocą tranzystora.

Jeżeli koniecznie chcesz tego użyć, to poszukaj troszkę mniejszego zasilacza (np. 10V) i zrób zworkę na miejscu rezystorów. Diody będą niżej wysterowane, ale nie będzie takich strat. 

W razie czego pisz na PW, to ogarniemy sprawę, ale to rzeźbienie w kupie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie robisz mostki i juz po bólu, podłączasz do drivera


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.