Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

Michał - może moją sugestię pominiesz ale...

Podaj parametry z 2-3 dni przy obecnym ustawieniu pompy. To ułatwi stwierdzenie czy dawki masz na odpowiednim poziomie - bailinga ustawiamy na podstawie konsumpcji... Jeśli masz ją dobrze skalibrowaną - to obecne dawki niewiele pomagają baniakowi. Bailinga wprowadzałem gdy był już widoczny znaczący spadek KH... Na początku miałem również spadki Mg ale to jeszcze nie ten moment - uzupełniałem go z ręki.

Jakiej soli używasz? Nadal RSCP? To tłumaczyło by wysoki poziom KH. Ale pamiętam iż u mnie przy KH 12 również rosły montipory a nie leciały i PO4 również miałem podwyższone (0,16). Nie były super zadowolone ale rosły nie zanikały.
Żadna z Twoich ryb nie próbuje drażnić drobnych polipów sps? Nie poszczepiłeś ich w zbyt bliskim sąsiedztwie - czasami zanikająca tkanka "pali" tkankę sąsiada...

I ostatnia kwestia wydłużyłbym czas oświetlenia - nie używałem tej lampy ale miałem ledy w tym i poprzednim baniaku. Czas razem z rozświetlaniem i zachodem ustawiłbym na około 12h wschód-zachód max 1h łącznie.

chwialek

chwialek

Michał - może moją sugestię pominiesz ale...

Podaj parametry z 2-3 dni przy obecnym ustawieniu pompy. To ułatwi sprawdzić czy dawki masz na odpowiednim poziomie - bailinga ustawiamy na podstawie konsumpcji... Jeśli masz ją dobrze skalibrowaną - to obecne dawki niewiele pomagają baniakowi. Bailinga wprowadzałem gdy był już widoczny znaczący spadek KH...
Jakiej soli używasz? Nadal RSCP? To tłumaczyło by wysoki poziom KH. Ale pamiętam iż u mnie przy KH 12 również rosły montipory a nie leciały i PO4 również miałem podwyższone (0,16). Nie były super zadowolone ale rosły nie zanikały.
Żadna z Twoich ryb nie próbuje drażnić drobnych polipów sps? Nie poszczepiłeś ich w zbyt bliskim sąsiedztwie - czasami zanikająca tkanka "pali" tkankę sąsiada...

I ostatnia kwestia wydłużyłbym czas oświetlenia - nie używałem tej lampy ale miałem ledy w tym i poprzednim baniaku. Czas razem z rozświetlaniem i zachodem ustawiłbym na około 12h wschód-zachód max 1h łącznie.

chwialek

chwialek

Michał - może moją sugestię pominiesz ale...

Podaj parametry z 2-3 dni przy obecnym ustawieniu pompy. To ułatwi sprawdzić czy dawki masz na odpowiednim poziomie - bailinga ustawiamy na podstawie konsumpcji... Jeśli masz ją dobrze skalibrowaną - to obecne dawki niewiele pomagają baniakowi.
Jakiej soli używasz? Nadal RSCP? To tłumaczyło by wysoki poziom KH. Ale pamiętam iż u mnie przy KH 12 również rosły montipory a nie leciały i PO4 również miałem podwyższone (0,16). Nie były super zadowolone ale rosły nie zanikały.
Żadna z Twoich ryb nie próbuje drażnić drobnych polipów sps? Nie poszczepiłeś ich w zbyt bliskim sąsiedztwie - czasami zanikająca tkanka "pali" tkankę sąsiada...

I ostatnia kwestia wydłużyłbym czas oświetlenia - nie używałem tej lampy ale miałem ledy w tym i poprzednim baniaku. Czas razem z rozświetlaniem i zachodem ustawiłbym na około 12h wschód-zachód max 1h łącznie.

chwialek

chwialek

Michał - może moją sugestię pominiesz ale...

Podaj parametry z 2-3 dni przy obecnym ustawieniu pompy. To ułatwi sprawdzić czy dawki masz na odpowiednim poziomie - bailinga ustawiamy na podstawie konsumpcji...
Jakiej soli używasz? Nadal RSCP? To tłumaczyło by wysoki poziom KH. Ale pamiętam iż u mnie przy KH 12 również rosły montipory a nie leciały i PO4 również miałem podwyższone (0,16). Nie były super zadowolone ale rosły nie zanikały.
Żadna z Twoich ryb nie próbuje drażnić drobnych polipów sps? Nie poszczepiłeś ich w zbyt bliskim sąsiedztwie - czasami zanikająca tkanka "pali" tkankę sąsiada...

I ostatnia kwestia wydłużyłbym czas oświetlenia - nie używałem tej lampy ale miałem ledy w tym i poprzednim baniaku. Czas razem z rozświetlaniem i zachodem ustawiłbym na około 12h wschód-zachód max 1h łącznie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.