Skocz do zawartości
Roman Rożek

Miracle Mud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po analazie zasobów Forum, nurtuje mnie jeszcze klika pytań odnośnie tej metody filtracji - glonowej na bazie MM.

1. czy można MM włączyć w obieg już w pierwszych tygodniach funkcjonowania zbiornika.

2. czy metoda z MM faktycznie wyklucza zastosowanie takich urządzeń jak reaktor + mieszacz wapniowy.

3. są dwie szkoły wymiany MM po 2 latach , jedna mówi o 50% podmiany, druga 100%, która bardziej miarodajna ??

4.jak jest róznica (oprócz ceny tych produktów) między

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_580&products_id=2653

a

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_580&products_id=1802

a

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_580&products_id=4661

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na forum bardziej doświadczeni użytkownicy MM ale pozwolę sobię odpowiedzieć :(

1. Moim zdaniem nie ma przeciwskazań.

2. Pierwszy raz słyszę taką teorię. Przecież MM nie podnosi Mg i Ca.

3. Jest jeszcze trzecia szkoła :) wymiana całości po roku i jeśli rośnie na MM np. zwykła pełzatka to gnijące korzenie mogą zrobić szambo w podłożu. Ja mam 8 miesięcy MM i nie widzę na razie potrzeby wymiany ale używam glonów Chaetomorpha więc korzeni brak. No może po roku trochę MM dosypię :)

4. Jestem fanem MM i z pozostałymi produktami kontaktu nie miałem :).


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Rebciu, dzięki za odp., może to faktycznie źle zabrzmiało ale słyzszałem o wyłączaniu tych urządzeń z obiegu.

Wiadomość na priv.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pierwszy raz słyszę ,żeby MM było przeszkodą do zastosowania reaktora i miksera. Co prawda Leng Sy proponuje wyłączenie odpieniacza , gdyż MM jest biologiczna filtracją , ale o reaktorze i mikserze nie słyszałem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok @andrniew w takim razie pkt. 2 nieaktualny.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do topicu :( Moglibyście doradzić mi ile dac MM firmy eco system do akwarium które ma pojemność 160l + sump 50l


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już sie coś nauczyłem :(, wiec mogę się podzielić

ważny jest wymiar komory w sumpie przeznaczony na MM, na wysokość 2,5 cm powinien być zasypany MM.

U mnie przy wymiarach komory 30x45 cm - 5 kg

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym zakupiłem i zasypałem komorę w sumpie produktem MM.

Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem faktycznie błoto i nawet z czymś podobnym do torfu, różnościami.

Czekałem prawie 4 godziny aż się odstoi i szlam opadnie.

Ciekawe jakie będą efekty stosowania tego czegoś.

Pozdrowienia

Ps. Napiszcie coś więcej o MM w waszych systemach, jak wygląda po roku, czy żyją w nim potem jakieś stworzenia, czy kłaść skałę na to, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw łyse podłoże lub ewentualnie kilka malutkich skałek (jakieś zwierzaczki przejdą do podłoża co może tylko pomóc), w końcu patent cały polega na tym aby MM było obmywane wodą uwalniając składniki mineralne dla glonów. No i dobrym pomysłem jest cheatomorpha z powodu braku korzeni rozkładających się w MM (rzadziej wymieniasz).


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.