Skocz do zawartości
Axelf88

Robal w biale paski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Znalazlem w skale dziwnego osobnika w czarno biale pierscienie. Czy ktos wie co to moze byc? 

Pozdrawiam

Resized_20171003_224127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Axelf88 napisał:

Witam:)

Znalazlem w skale dziwnego osobnika w czarno biale pierscienie. Czy ktos wie co to moze byc? 

Pozdrawiam

Resized_20171003_224127.jpg

Witaj.

A co to za "robaczek" po prawej stronie? Tym lepiej się zainteresować i w razie czego pozbyć się go z akwarium.

 


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie  nie do końca idealne, ale wszystko wskazuje , że  to wielodzietna po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety wieloszczet wlazł w kadr. Zdjęcie robione w ciemnościach więc nie było możliwości by było ostrzejsze :/

Co to jest wielodzietna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pewne chodzi o wieloszczeta, a koledze psikusa zrobiło autouzupełnianie w telefonie ;) 

Co do wieloszczetów szkoły są dwie, jedni zostawiają bo penetrują skały i piasek, inny natychmiast eksmitują, bo rosną duże i mogą atakować zwierzaki, ja osobiście jestem zwolennikiem tej drugiej teorii


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wieloszczety wymordowały wszystkie krewetki, dlatego nie uważam by były to pożyteczne zwierzęta. Staram się je wyrzucać jak tylko mam okazję. Niektóre osobniki miały po 35 cm i były grubości kciuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten peanut worm na pewno  nieszkodliwy? Zaobserwowalem takiego goscia bardzo blisko acany i nie chcialbym zeby stala sie jego podstawowym menu :)

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nieszkodliwy. Żywi się detrytusem i co tam jeszcze w toni się unosi. Kiedyś takiego widywałem w moim akwarium, wyciągał się z jednego otworu w skale, zawsze z tego samego i łapał różne resztki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.