Skocz do zawartości

Historia edycji

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic - pięknie i cudownie to nie jest ale zostać musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario . Zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się . Ale woda nie wyjdzie . Można jeszcze obniżyć delikatnie poziom wody w komorze z pompą powrotną co też da kilka dodatkowych litrów. Tak czy inaczej na styk ale jest. 

Dziękuje za opinie ;)   

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic - pięknie i cudownie to nie jest ale zostać musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się . Ale woda nie wyjdzie . Można jeszcze obniżyć delikatnie poziom wody w komorze z pompą powrotną co też da kilka dodatkowych litrów. Tak czy inaczej na styk ale jest. 

Dziękuje za opinie ;)   

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic - pięknie i cudownie to nie jest ale zostać musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się . Ale woda nie wyjdzie . Można jeszcze obnizyć delikatnie poziom wody w komorze z pompą powrotną co też da kilka dodatkowych litrów. Tak czy inaczej na styk ale jest. 

Dziękuje za opinie ;)   

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic - pięknie i cudownie to nie jest ale zostać musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się . Ale woda nie wyjdzie . 

Dziękuje za opinie ;)   

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic-tak być musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się . Ale woda nie wyjdzie . 

Dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic-tak być musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L czyli ok 2cm od górnej krawędzi . Mało fakt zgadzam się ale jednak będzie to jakas tolerancja. 

Dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic-tak być musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. Dodając do tego ten 1cm tafli wody czyli jak słusznie zauważył kolega @dadario zostaje ponad 5L - mało fakt zgadzam sie , ale woda nie wyjdzie z sumpa .

Dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Co do szubienic-tak być musi. Warunek piękniejszej połówki - a ino ścianę wiertłem dotkniesz :D Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) Dokładna ilośc wody z zachowaniem 0,5cm odstępu od krawędzi górnej sumpa to 30,5L , odjąć miejsce jakie zabierze odpieniacz (kubek plus kawałek korpusu) czyli w dużym zaokrągleniu 1,5L - zostaje ~29L - komin pełen do grzebienia to równe 15,4L , dodać te 2L na wode z powrotu oraz spływu daje to około 11,5L zapasu + te 0,5cm które nie uwzględniłem przy obliczeniach. 

Dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Akwarium jeszcze nie zalane wszystko można zmienić - myślę że obniżenie przegród w sumpie nie sprawi szklarzowi większych problemów . Co do szubienic-tak być musi.

Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) 

 

Dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Akwarium jeszcze nie zalane wszystko można zmienić - myślę że obniżenie przegród w sumpie nie sprawi szklarzowi większych problemów . Co do szubienic-tak być musi.

Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) Odnośnie tego czy planuje odpieniacz... patrz post pierwszy ;) 

 

W każdym bądź razie dziękuje za opinie ;) 

Dawid1988

Dawid1988

Akwarium jeszcze nie zalane wszystko można zmienić - myślę że obniżenie przegród w sumpie nie sprawi szklarzowi większych problemów . Co do szubienic-tak być musi.

Tło jednak będzie czarne , wieczorem nakładam. Odnośnie miejsca na manewry przy sumpie - była już dyskusja jak poprzednie szkło zakładałem bo tam zostało mi ok 19cm i jakoś dawałem radę :) 

W każdym bądź razie dziękuje za opinie ;) 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.