Skocz do zawartości
marcinsoroka

Woda RODI - dolewki / pojemnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szybkie pytanie, ponieważ mam problem z miejscem na wodę po filtracji na dolewki

i niestety jedyne które mi przychodzi do głowy to małe akwarium typu 60 l pod blatem obecnego

czy i jak się przechowuje taką wodę? napowietrza się ją?

zbiornik pewnie trzeba przykryć nie?

mam też problem z przyłączaniem kranika do RODI więc chciałbym robić to nie aż tak często

(czytaj demontować pół łazienki żeby nabrać te 15-16 litrow na tydzień)

więc jak to jest?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 160 l zbiornik na dolewkę ma 18 l. Wystarczał na tydzień w czasie największych upałów ostatniego lata. Filtr RO/DI mam na przyłącze prysznicowe i zaworki (brak możliwości instalacji filtra na stałe). Nieużywany leży w piwnicy, zakręcony i cały czas zalany. Przy instalacji spuszczam około 10 litrów, żeby zszedł syf. Z kolei wodę zbieram co 2-3 tygodnie i przechowuję w dwóch 20-litrowych plastikowych kanistrach (baniakach). Kupiłem na allegro, 8 zł sztuka. Ważne, żeby były nowe, a nie po substancjach chemicznych, czy olejach. Samej wody w żaden sposób nie napowietrzam. Po RO/DI to teoretycznie czyste H2O, więc nie ma tam żadnych syfów, które mogłyby się rozwinąć. Chociaż ostatnio zastanawiam się nad instalacją malutkiego filtra UV-C w zbiorniku dolewki, tak dla pewności.

Edytowane przez gryadam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to jest myśl - lampka UV,

ja ze względu na automatyczną dolewkę będę raczej miał akwarium na tę wodę

pompka DC raczej przez zwykły korek nie wlezie :)

też sobie tak myślę że nie ma co tam zareagować w sensie składu chemicznego

skoro ro same H2O raczej zwierzaki glonowate byłyby mało skłonne tam się zagnieździć

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode ro przechowuje sie w zamknietych pojemnikach, najlepiej bez dostepu swiatla, w chlodnym miejscu.

Przy przelewaniu należy stosować mały strumień, żeby nie mieszać i napowietrzać wody.

Im mniej kontaktu z powietrzem, tym mniej zanieczyszczen dostanie sie do wody, a te przy sprzyjajacym oswietleniu i temperaturze sa katalizatorem rozwoju organizmow spoza morskiego ekosystemu.

Edytowane przez tihs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na zbiornik około 500L mam dolewkę około 60L. Kupiłem niebieską beczkę do spożywki, która stoi obok szafki z akwarium. Beczka przez swój kolor nie dopuszcza do wnętrza zbyt wielu promieni słonecznych. Myślę, że dzięki temu woda może stać w niej dłużej. Beczka jest cały czas zamknięta tzn. ma pokrywkę, która jest zakręcona. Zrobiłem w niej tylko niewielki otworek, żeby przeszedł wężyk i kabel od pompki. W zależności od pogody beczka starcza mi na 2-3 tygodnie. Generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania. Wcześniej używałem dolewki, która była integralną częścią sumpa, jednak była niewielka bo niecałe 20L i musiałem często dolewać RO/DI. Raz, że było to upierdliwe, dwa, że podczas wyjazdu np. na tydzień okazywało się, że wody brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja tez mam beczke 60-cio litrowa kolo akwarium (w przyszlosci ja zabuduje),wody wlewam kolo 45 litrow i starcza mi na jakies dwa tygodnie,podczas upalow krocej...Mam wzburzona powierzchnie,by woda byla lepiej napowietrzana...Kiedy poziom wody w beczce jest niski to dolewam RODI.Moja beczka tez jest do przechowywania zywnosci,czyli z atestem i kiedys miala zakrecana pokrywe,ktora gdzies posialem,ale na gore klade sklejke by jak najbardziej ograniczyc kontakt z powietrzem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.