Skocz do zawartości
Kubasiek

Nowicjusz Kilka Pytan:))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich az nie wiem od czego zaczac:) postaram sie krotko (prosze o Krytyke)

Akwa70x30x40h plus Panel 10cm(4komory)

Oswietlenie Reef White 15K 24W + Reef White 10K 24W w AM powiedzieli ze to wystarczy dla miekasow hmm a niepotrzebna jeszcze aktyniczna??Czy mi sie zle przeczytało??:()

Odpieniacz MiniFlotor

Cyrkulacja 2x Power Head 301 jedna wykorzystana jako Obiegowa tu chyba tez bład ze za mało??

Filtr Ro

Grzałka Weipro 100w

Jako wkład do Filtra mysle o Grysie koralowym moze zastapic czyms lepszym??

Oczywiscie Zywa Skała 10kg

Sol Testy itd w Drodze

Z Gory Wielkie Dzieki


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa ladne, dodaj aktynike 24W do tych dwoch wypisanych (dokup odblysniki wtedy bedzie lepiej akwa doswietlone)

odpieniacz uciagnie jak nie przesadzisz ze zwierzakami

dodaj cyrkulacji, przynajmniej jednego aqaelka circulatora 650l/h (polecam sa ciche i niewielkie) jak nie dwa :(, grzalka ok, zadnych wkladow do filtra kup lepiej pare kg skaly wiecej ona bedzie filtratorem w akwarium bo te 10 kg to minimum (ja w 60l mam ok 14 kg i jeszcze chce dolozyc)

jaka sol bedziesz stosowac?


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie

AQUA MEDIC - REEF SALT


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem ja jade na TropicMarin PR ale ta tez bedzie dobra

co do cyrkulacji to poeksperymentuj bo czasem warto dac jedna pompke wiecej i wlaczyc ja na sterowniku czasowym zeby robila za falownik


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kubasiek :

Akwa70x30x40h plus Panel 10cm(4komory)

Ten panel to zmniejsza ten wymiar 30 cm, czy jest doslownie "plus", czyli wolnej przestrzeni jest 30cm?

Jezeli jeszcze nie zrobiles tego akwa, to polecam szersze niz 30cm wolnej przestrzeni. Wlozysz troche skaly i juz bedzie czyscik na przedniej szybie zaczepial :)

Kubasiek :

Filtr Ro

Dodaj DI. Jak cos w akwa bedzie nie tak, nie bedziesz mial problemu, ze z woda cos niezbyt OK. I pilnuj czasu wymiany zywic, albo kup TDS.

Kubasiek :

Jako wkład do Filtra mysle o Grysie koralowym moze zastapic czyms lepszym??

tzn. jaki wklad do jakiego filtra?

Sa rozne szkoly, ale osobiscie dalbym w tym akwa dobry zywy piach. Na pewno poprawi filtracje biologiczna.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzieki

Jezeli chodzi o Panel to on nie zmniejsza jest 30cm dosłownie Plus 10cm, niestety Akwa juz mam Gotowe

Własnie Nad DI Myslałem i zakupie

jezeli chodzi o Grys Myslałem do Panela jako Refugium (chyba dobrze napisałem:)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze gruby grys koralowy bedzie zatrzymywal sporo smieci. Dalbym albo zywa skale albo drobny piach koralowy (np.zywy) albo nic.

A tak najchetniej to bym najpierw, przez kilka miesiecy sprawdzil, czy wogole poza odpieniaczem jakis filtr bedzie potrzebny. Im mniej takich "ulepszen" tym latwiej znalezc ewentualny blad w systemie i tym latwiejsza obsluga.:)

Za to nie zalowalbym pieniedzy na jak najlepszy odpieniacz jaki sie tam zmiesci, zywa skale i zywy piach.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ładnie:) jezeli chodzi o Zywy Piach to Myslałem Ale Pozniej :)wogóle to ciezko bo Opinie roznie a Bardzo Mi sie Podoba a Problem Niby Duzy Jeszce sie zastanowie:)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, czy Tobie na klawiaturze Shift sie klinuje? Czy cos zwiera w CapsLock?

A w ogole to ile masz lat? Bo wielkiej litery nie trzeba stosowac w srodku zdania.

nO ChYbA zE jESt To ZaBIEg cELowY mAJaCy PrZeCIwnIka W bLAd WprOWaDziC.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiElKiE LeeTeRki t0 jESsSt To Co bLoGaSSkI lUbIOm NaJbArDzIEj!!!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam W Tragedii W tymn nie widzie myslałem ze zajmujemy sie tutaj troszeczke innymi tematami, jezeli to bardzo przeszkadza to PRZEPRASZAM postaram sie zmienic:) jaki ja be jestem. Co ma wiek do...mam troche lat jakos nie rozumiem a moze Region sie nie podoba??

Wielki Szacunek Pozdrawiam:)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nIE kUbaSSiEk, my sobie czesto zartujemy na forum ale to sa niegrozne zarty, raczej nikt nikogo nie wysmiewa zlosliwie. Zdarzaja sie klotnie, jak wszedzie, ale generalnie to panuje mila i wesola atmosfera, zarty sa na pozadku dziennym a niepisaną zasadą jest nieobrażanie sie na nie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Spoko:) Luzixx rozumiem ja do takich nie naleze :) tak łatwo ze mna nie jest:)

Pozdrowixx

Juz Sie troche nauczyłem:):D:):)


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tak Sie wszyscy szybko uczyli:D

A wracajac do tematu, mysle ze powinienes przemyslec podpowiedz Filavandrela i dodac te trzecia T5 24 aktyniczna. To znacznie zwiekszy ilosc gatunkow korali jakie moglbys hodowac. Moze nawet wystarczyloby w przyszlosci dla twardych:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani do twardych niech doda jeszcze 4 swietlowke :) najlepiej odrazu :) (mam 1 aktynike, 1x15KK i 2x10KK i twardziele rosna!!!)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.