Skocz do zawartości
dewoitine.roman

kwaraqntanna

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć kwestię kwarantanny. żeby uświadomić młodych stażem akwarystów morskich i ich ustrzec przed problemami związanymi brakiem kwarantanny. Po co uczyć się na własnych błędach. Proszę o swoje doświadczenia doświadczonych forumowiczów. Sam wstawię swoja trzy grosze. Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem zbiornik na kwarantannę, ale w rozmowie na żywo jeden z bardzo doświadczonych forumowiczów stwierdził "Jeśli masz pewne źródło zakupu zwierząt, gdzie przechodzą one należytą kwarantannę, to własna kwarantanna nie jest Ci potrzebna". I cóż... Ma rację. Jeśli nie będziesz kupował ryb w "marketach", w których sprzedawane są na 2 dzień po imporcie to taki zbiornik nie będzie potrzebny. Dobrze jest kupić rybę wypływaną, która jest już 2-3 tyg. po imporcie. Wtedy prawdopodobieństwo zakupu zdrowej ryby jest dużo większe. Takie mam zdanie, choć sam błędów już w tej materii popełniłem wiele pod wpływem impulsowych zakupów zwierząt, bo rzadko spotykane, bo dobra cena itd. Jak by nie było zbiornik kupiłem, może się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Pawle za odpowiedz o taką dyskusję mi chodzi. Bardzo dobrze że pan ma zbiornik na kwarantanne. Nawet pod wpływem impulsu można ja uruchomić. Nowa dostawa ryb do sklepu, ryba jeszcze nie wypływana, niepewność czy zdrowa ? Mam na to swój sposób. Proszę sprzedawcę o zaklepanie mi wybranego osobnika bo ja dzisiaj nie mogę ją kupić, bo coś tam np. muszę zaraz wracać do pracy a wyjdę po dwudziestej. i tak będzie do piątku. odebrać mogę dopiero w poniedziałek. Mam czas na przygotowanie kwarantanny. Ryba popływa sobie jeszcze w sklepie. W sobotę dokonuję podmianki 10 % Akwarium mam 350l + sump  tj. 40l i takie  mam kwarantannę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem kwarantanna skąd tam to ,, q '' ale na temat. Panowie nie wierzę że nikt nie miał problemów z nowo zakupionymi rybami. Przecież kwarantanna to podstawa.Wiele się czyta jakie problemy mają młodzi użytkownicy na forum. Pytania o odpieniacz jaka dolewka jak dobrać pompę obiegową lub falowniki itd. a nikt się nie pyta jaki powinna wyglądać kwarantanna. Zapraszam do poruszenia tematu dla młodych stażem pozytywnie posolonych forumowiczów. Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.