Skocz do zawartości
tadzik443

Odpieniacz DIY nie pieni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 minutę temu, Sygen napisał:

no pewnie że żle,kilka postów wyżej wstawiłam 2 fotki zwężki tadzika z opisem gdzie jest przód i wlot wody.

no właśnie że dobrze - (1 fotka u Ciebie) mniejsza średnica - do pompy - i tak miał założone bo fotka jest z wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

no właśnie że dobrze - (1 fotka u Ciebie) mniejsza średnica - do pompy - i tak miał założone bo fotka jest z wczoraj

no proszę cię to jest przód zwężki na tej fotce i tędy zasysa pompa wodę a tył którego nie widać podłączone jest do pompy,według ciebie to jest dobrze?

large.image000002.jpg.2ac1231b7f4d5b747cfc61534ad8d8b1.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie łapę ... wlot wody jest z tej strony co jest większa średnica "modułu"

large.image000000.jpg.a12377bff2e5b63cefIMG_20171019_105310.jpg

czyli węższa część wchodzi do pompy - toż właśnie tak było założone - wchodzi do środka tej części z gwintem - chyba że źle widzę ...

inna sprawa czy w dobrym miejscu jest zrobiony wlot powietrza ? przed przewężeniem/zwężką ?

na schemacie powinno być zrobione mniej więcej tak

Ezektor.jpg

u mnie dopływ powietrza jest ZA przewężeniem

 

inny schemat

napowietrzacz_wody_inzektor_aspirator_zw

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

nie łapę ... wlot wody jest z tej strony co jest większa średnica "modułu"

large.image000000.jpg.a12377bff2e5b63cefIMG_20171019_105310.jpg

czyli węższa część wchodzi do pompy - toż właśnie tak było założone - wchodzi do środka tej części z gwintem - chyba że źle widzę ...

inna sprawa czy w dobrym miejscu jest zrobiony wlot powietrza ? przed przewężeniem/zwężką ?

na schemacie powinno być zrobione mniej więcej tak

Ezektor.jpg

u mnie dopływ powietrza jest ZA przewężeniem

 

No właśnie za przewężeniem powinien być wężyk zasysanego powietrza a tu jest przed więc albo zwężka była odwrócona i połączona np.wężen silikonowym lub po prostu żle zaprojektowana.Tak jak jest teraz zakładana nie będzie zasysać powietrza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może po prostu brakuje tego "kapsla" - tej części z kilka postów wyżej ( to czerwone z mniejszym otworem wlotowym)

albo jakiegoś o-ringa  - to samoróbka to mogło gdzieś odpaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc wystarczy obrócić zwężkę o 180 stopni i połączyć wężem silikonowym jak tutajlarge.35f979e589f6cb7dgen.jpg.bfd341c7b6e93ae22e343d3252f60261.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy można się wtrącić?:p po co Ci/Wam odpieniacz ? Heh mniej nerwów, mniej hałasu, mniej zużytego prądu...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Sygen napisał:

więc wystarczy obrócić zwężkę o 180 stopni i połączyć wężem silikonowym jak tutaj

albo wcisnąć kawałek węża /mniejszej rurki żeby zrobić mniejszy wlot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

albo wcisnąć kawałek węża /mniejszej rurki żeby zrobić mniejszy wlot :)

nie do końca będzie to dobrze działać ponieważ na wlocie wody będzie dobra prawidłowa mniejsza średnica potem zasysanie powietrza czyli ten wężyk ale problem zrobi ten kołnierz który jest dalej za wężykiem i zwęża ponownie dalej wlot.Wtedy nie zrobi się prawidłowe podciśnienie.Aby wcisnąć z przodu rurkę o mniejszej średnicy trzeba będzie usunąć ten kołnierz jak narysowałem na zdjęciu tak aby średnica była taka sama jak w miejscu zasysania powietrza

large.image000002.jpg.9825387bbfccf971d22c33bb1476ab06.jpg

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

prawda - trzeba by pokombinować ... opcja z wężem i odwróceniem jest prostsza i do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze w pracy ale Panowie nic więcej nie było nic nie odleciało mam tak od początku tj ponad 2 lata od samego początku miałem z nim problemy tj. Ulatniające się bomble przez wylot z body do tej pory jak jeszcze pienil a od paru miesięcy przelewal w czwartek i tylko czwartek nad ranem. Któregoś dnia zerkałem do sumpa bo cicho było no i nie pienil. A jest możliwość że UV coś narobiła ? Bo w to watpie. Nic nie wlewalem zasolenie niskie bo 1.021 ale tak cały czas mam. Ja jeszcze podejrzewam że może brak tej zawleczki za wirnikiem

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nic nie wypadło to jest żle zrobiona zwężka,tak nie będzie pienić,napisz do Erniego to może Ci zrobi idealną bo z tego co wiem kiedyś się zajmował

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalna zwezke pompy aquabee i jest taki sam kolnierz. jakbym docisnal wezyk to by sie oparl o kolnierz takze mysle ze to nie tu jest poblem . porob lepsze foty z blizszej perspektywy. ale lepiej jakbys zrobil dodatkowo prowizoryczny rysunek techniczny tej zwezki. da to lepszy obraz. jutro sproboje zrobic to samo ze swoja moze da to jakies światło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kamil240593 napisał:

ja mam oryginalna zwezke pompy aquabee i jest taki sam kolnierz. jakbym docisnal wezyk to by sie oparl o kolnierz takze mysle ze to nie tu jest poblem . porob lepsze foty z blizszej perspektywy. ale lepiej jakbys zrobil dodatkowo prowizoryczny rysunek techniczny tej zwezki. da to lepszy obraz. jutro sproboje zrobic to samo ze swoja moze da to jakies światło. 

przecież zasada zwężki jest prosta a ta ze zdjęcia u kolegi jest żle wykonana i po co tu ponownie mącić 

tak wygląda prawidłowa zwężka

large.akcesoria-do-odpieniaczy.jpg.4ea6ab6f59c2924c9f955961a2f0cb60.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sygen napisał:

przecież zasada zwężki jest prosta a ta ze zdjęcia u kolegi jest żle wykonana i po co tu ponownie mącić 

tak wygląda prawidłowa zwężka

large.akcesoria-do-odpieniaczy.jpg.4ea6ab6f59c2924c9f955961a2f0cb60.jpg

Moim zdaniem jest dobrze wykonana tylko źle wsadzona powinna być na odwrót, zwężeniem od wlotu, tak jak na tym foto co wkleiłeś właśnie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Moljzesz napisał:

Moim zdaniem jest dobrze wykonana tylko źle wsadzona powinna być na odwrót, zwężeniem od wlotu, tak jak na tym foto co wkleiłeś właśnie

no tak też można obrócić o 180 stopni jak pisałem i wklejałem fotki i połączyć wężem silikonowym wtedy będzie działać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sygen napisał:

no tak też można obrócić o 180 stopni jak pisałem i wklejałem fotki i połączyć wężem silikonowym wtedy będzie działać

Wydaje mi się że masz rację i pewnie tu jest problem, mam taką samą pompę tyle że pod nazwą Red devil SP3. Jak coś mogę sprawdzić i porobić foty jak wygląda oryginał zwężki


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Sygen napisał:

przecież zasada zwężki jest prosta a ta ze zdjęcia u kolegi jest żle wykonana i po co tu ponownie mącić 

tak wygląda prawidłowa zwężka

large.akcesoria-do-odpieniaczy.jpg.4ea6ab6f59c2924c9f955961a2f0cb60.jpg

napisales ze problem moze lezec w kolnierzu. wyprowadzam Cie z bledu dajac info ze tez mam taki kolnierz . staram sie pomoc . zamet nie zakierzam siać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Sygen napisał:

tak wygląda prawidłowa zwężka

large.akcesoria-do-odpieniaczy.jpg.4ea6ab6f59c2924c9f955961a2f0cb60.jpg

a redukcja z której została zrobiona kosztuje z 5zł ? :) wystarczy dobrać rozmiar, nawiercić i wkleić kawałek wężyka

np.

https://sklep.tanienawadnianie.pl/redukcja-dluga-pvc-20x20x25-p-3605.html

czy

https://www.coralhouse.pl/redukcja-dluga-pvc-40-32-20mm

https://erumaqua.pl/zlaczki-i-rury/zlacza-zawory/pvc-u-redukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kamil240593 napisał:

napisales ze problem moze lezec w kolnierzu. wyprowadzam Cie z bledu dajac info ze tez mam taki kolnierz . staram sie pomoc . zamet nie zakierzam siać. 

Niestety ta zwężka kolego nie ma takiego kołnierza.Nie wiem czy wiesz jak powinna wyglądać zwężka.Ta ma kołnierz ale patrząc w nią od strony pompy a nie od strony zasysania wody.Od strony wody ma wlot np.o średnicy 12mm a dalej jest większa średnica np.20mm i wlot powietrza jest na tej średnicy 20 mm i równierz ta średnica 20 mm jest to podpięcie do pompy

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego. wiem jak wyglada zwezka. podstawowy temat na studiach. dwa moja zwezka ma taki sam kolnierz od strony pompy i moj odpieniacz pieni. dzis az wygrzebie zwezke i wrzuce foty. koledze od zwezki radze to samo tylko z wymiarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wyciągnę po raz kolejny pienidlo :) zrobię dodatkowe fotki i pokombinuje z tą zwężka.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyciągnij go i już nie wkładaj. Po tygodniu zrób testy i zdaj relację jakie nastąpiły zmiany.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.