Skocz do zawartości
tadzik443

Odpieniacz DIY nie pieni

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kamil240593 napisał:

kolego. wiem jak wyglada zwezka. podstawowy temat na studiach. dwa moja zwezka ma taki sam kolnierz od strony pompy i moj odpieniacz pieni. dzis az wygrzebie zwezke i wrzuce foty. koledze od zwezki radze to samo tylko z wymiarami.

No tak jesli jesteście takimi znawcami zwężek to poc tematy w stylu odpueniacz nie pieni itp.powodzenia.sporo odpieniaczy zrobiłem i wiem o cz

ym piszę ale widzę że są fachowcy i znawcy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tadzik443 napisał:

http://www.piekary.net/~tadzio/nano-reef/zwezka/ to chyba raczej nie będzie zwezka

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2
 

A tam gdzie jest kołnierz w środku jaka jest średnica?

Twoja zwężka jeśli dobrze narysowałem z twoich zdjęć wygląda tak jak narysowałem w przekroju.Jest to żle zrobiona zwężka i nie będzie działać.Załóż prawidłową zwężkę to przestaniesz zadawać pytania czemu ci nie pieni.Tylu masz w tym temacie znawców i żaden nie pomógł bo widzę masz nadal kłopot z odpieniaczem. Mnie nie posłuchałeś i nadal zadajesz pytania czemu nie pieni

large.59ef541dedc6b_zwka.png.4f857d768ff88508e5cfb3592931c80d.png

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj zasylikonowalem trzpień wirnika żeby nie wypadał i odrazu trochę więcej bombelkow leci, ale posłuchałem Sygena i zatkalem częściowo zwężkę wenturiego i ruszyło max bombli moje pytanie o ile mam zwezyc średnicę?
Włożę tam coś, taka samoróbke czy jest jakis wzór, czy poproatu tak na oko od czego to zalezy?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tadzik443 napisał:

Panowie wczoraj zasylikonowalem trzpień wirnika żeby nie wypadał i odrazu trochę więcej bombelkow leci, ale posłuchałem Sygena i zatkalem częściowo zwężkę wenturiego i ruszyło max bombli moje pytanie o ile mam zwezyc średnicę?
Włożę tam coś, taka samoróbke czy jest jakis wzór, czy poproatu tak na oko od czego to zalezy?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2
 

czyli moja teoria się potwierdziła że jest żle wykonana zwężka


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak przytkalem zwezke palcem tak jak mowiles i zaczely leciec bombelki. Moglby ktos mi podpowiedziec czy da rade cos zrobic z ta moja zwezka czy trzeba od nowa no i oczywiscie co zrobic i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby twoja zwężka działała prawidłowo wężyk wlotu powietrza powinien być tam gdzie narysowałem na fotce.U Ciebie jest to nie możliwe bo ta część jest wsuwana do pompy.Ja bym rozwiercił środek tej zwężki tak aby średnica była taka sama na całej długości i z przodu dopasował nową rurkę o średnicy jakieś 3-4 mm mniejszą

large.59f22e1c29d91_zwka.png.b4db4e997d370971f0589090909d6dcf.png


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znawcy znawcami . jestem w delegacji niestety i nie moge rzucic fot. ale jesli Twoja zwezka wyglada tak jak narysowal Sygen, to ma on 100 proc racji. drugi pomysł ktos zapodal zeby zrobic takowa zwezke z redukcji. mysle ze zdala by egzamin. powodzenia

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam odpieniacz działa?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pieni odpieniacz cały czas z wlozona ta rurka :) i tak akwa w styczniu idzie do działu sprzedam więc już tego nie będę robić :)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.