Skocz do zawartości
lukas.piotr

panel/ refugium z PMMA

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Chcę skleić panel filtracyjny z płyty PMMA będzie on miał wymiar 25x15x41cm i podzielony będzie na dwie komory jedna to pompa i siporax a druga refugium i powrót kaskadowy do akwa, refugium będzie oświetlane z boku. Moje pytanie to czy 4mm grubości PMMA jest wystarczające dla takiego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być ok. Problem może ci się pojawić przy klejeniu plexy do szkła. Sylikon może nie trzymać zbyt dobrze a jeśli całość się nie rozleci to może nie być za szczelne. Zastanów się nad szkłem.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak bym zrobił z 6mm, ale wydaj mi się szkło jest lepsze. Ja zamawiałem w hurtowni szkła szkło pocięte na wymiar i kleiłem sam sumpa - banalnie  proste:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten panel bedzie oddzielnym elementem, chce z PMMA bo bede tam wiercił otwory ale w sumie w szkle tez można.

Jkaim sylikonek kleić szkło i jak długo trzeb aodczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, silvia napisał:

silikon akwarystyczny - wygogluj

domyslam sie ze tak się nazywa ale jakiś szczególny ? i jak długo trzbeba odczekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a to zależy od warunków w pomieszczeniu i grubości spoiny - (około doby) - napisałem wygoogluj żebyś sam sprawdził :) 

Cytat :

 

SPECJALISTYCZNY SILIKON AKWARYSTYCZNY
Kolor: bezbarwny
Pojemność: 310 ml
Jednoskładnikowa pasta utwardzająca się pod wpływem wilgoci z powietrza w temperaturze pokojowej.
Charakterystyka produktu:
- zakres temperatur stosowania: -50°C do +200°C
- pełne utwardzenie: 2mm/doba
- wytrzymałość: 2,5 N/mm2 (ASTM D-412)
- twardość wg Shore`a ok. 30
- wydłużenie przy zerwaniu 500%
Zastosowanie:
Bezpieczny dla fauny i flory silikon wykorzystywany do klejenia i uszczelniania akwariów, klejenia ozdób akwariowych i innych elementów zanurzalnych w wodzie. Elektroizolacyjny.

Nakładać na czyste i suche powierzchnie, wygładzać przy pomocy narzędzia zwilżonego
w wodzie z dodatkiem mydła. Chronić skórę i oczy przed kontaktem z nieutwardzonym uszczelniaczem. W przypadku kontaktu nieutwardzonego silikonu ze skórą lub oczami natychmiast przemyć je dużą ilością wody.
 

WYRÓB POSIADA ATEST PZH
TRWAŁOŚĆ: 12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.