Skocz do zawartości
darek1973

Jaka lampa do jamnika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kończę właśnie kompletować sprzęt do mojego pierwszego morskiego akwarium i tutaj mam pytanie jak w temacie. Podpowiedzcie mi proszę jaką lampę do jamnika o wym. 90/50/40 wys. Dodam tylko że nie planuję trzymać w nich sps. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że 6/8 razy 39w t5 wystarczy

A wybór lampy zależy już od finansów i Twojego upodobania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robert20 napisał:

Witam. Myślę że 6/8 razy 39w t5 wystarczy

A wybór lampy zależy już od finansów i Twojego upodobania.

Przepraszam za offtop

Ale Ci doradził min 240W na 180l, dodatkowo przy niskim akwarium, przy braku sps. 39W  t5 ma 85cm + zabudowa i już wystaje poza akwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Wolałbym iść w ledy ponieważ bardziej mi się podobają. Czytałem że 0.5w/1l wystarczy. Czy faktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale ja w swoim zbiorniku mam ledy zetlight 6600 i 4 t5. Przy spsach same ledy mogą nie wystarczyć

Masz rację Adam przy 39 w lampa ma około 92 cm a przy 24w raczej będą niedoświetlone boki

Źle przeczytałem. Nie chcesz trzymac spsów więc lampa może być słabsza. Z miękkimi ledy bez problemu wystarczą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony przez wielu Maxspect Razor. Na tą długość akwarium proponuję 180W i skręcisz na mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dadzą radę, ale są opisywane problemy ze sterowaniem przez wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana, ale cena prawie taką jak dwie Jebao, Maxspect celestial i na pewno da radę, masz zapas mocy i nie musisz jej żyłować na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz, możesz wydać na lampę? Bo widzę, że kombinujesz żeby było jak najtaniej. Te lampy co podałeś wyżej są za słabe, żeby oświetlić Twoje akwarium. Musiały by wisieć dość wysoko i wtedy pozostaje pytanie, czy będzie wystarczająca ilość światła. Jak ma być Spectra to dwie 1 108W lub jedna 2 216W. Lub jak ma być tanio to może https://www.ebay.com/itm/MarsAqua-Dimmable-300W-LED-Aquarium-Light-Full-Spectrum-Reef-Coral-LPS-SPS-Tank-/390885496493 i temat na forum 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.