Skocz do zawartości
smk

Łapanie ryby.

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki nie jestem moczykijem więc nie wiem jak się łapie ryby (nigdy mnie jakoś nie pasjonowało siedzenie z wędką bez ruchu po kilka godzin), ale nie wiedziałem że z tego powodu będe cierpiał.

Siedze teraz od 2h z zmontowaną w akwarium pułapką AM z założoną zapadką i przynętą i jak ciołek wisze przed tym akwa z żyłką do zapadki w ręce i nic...

Pułapkę wsadziłem wczoraj żeby ryby się przyzwyczaiły, żarcie im od wczoraj podaje tylko w pułapce i oczywiście w pułapce siedzą naso i borsuk które są tak ufne że gołymi rękami dałyby się złapać, a rogatnica omija tą pułapkę z daleka już 2 dzień.

Macie jakieś pomysły co mam zrobić? Podzieli się ktoś może doświadczeniami jak obsługiwać lepiej tą pułapkę?

Aha i po co są te dwa platikowe stożki w zestawie bo nie wymyśliłem do dziś do czego to może być?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik a wiesz dlaczego akurat ta ryba ktora chcesz zlapac nie wchodzi w pulapke? "Koralle" kiedys tez sie temu dziwilo i zrobili doswiadczenie, okazuje sie ze ryba doskonale wyczuwa ze to ja wlasnie chcesz zlapac bo podswiadomie czesciej wlasnie ja obserwujesz, podobno ryby morskie nie sa takie glupie i widza takie rzeczy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, a za 2h musze jechać do Szczecina ją wysłać.

To mój hepatus chyba jeszcze do tego czyta w myślach bo trzyma się najdalej od pułapki a będzie następny w kolejce bo się duży zrobił i mi zaczyna przepychać się z naso.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie głupie i jeszcze do tego złośliwe.

Płynie prosto do otworu pułapki i nagle 5cm przed nią ostry zakręt o 90st w bok i dzida w skały. No zaraz chyba rozerwe to akwarium na kawałki do łysego piasku i ją wytargam gołymi rękami.

Naso i borsuk już chyba tam zamieszkają w tej pułapce bo z niej prawie nie wychodzą więc jeśli zdarzy się cud i rogatnica tam wpłynie to też nie bardzo bedzie jak to zamknąć - w sumie 50cm ryb w 30cm pułapce to się pozabijają.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja łapie ryby na wędke.Proponuje założyć haczyk nr.20 na niego "krila" i sukces gwarantowany.Uważaj tylko żeby nie złapać innej ryby.Powodzenia.Nie zapomnij zlikwidować grot na haczyku.Pozdrawiam


baniak 500l,sump 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylbym zainteresowany hepatusem, chyba, ze to jakies bydle ogromne, a po drodze do szczecina bym odebral :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc hepatus znalazł nabywce :)

Aquamaniac - widzisz nie dość że wyczuwają, nie dość że telepatia, to jeszcze przewidują przyszłość :) Zaczynam się bać mojego akwarium coraz bardziej :D

Ale fakt faktem że coś w tym musi być.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajde pozniej w ktorym to numerze bylo, bo jak robili doswiadczenie do doszli do podobnych wnioskow: ryby czytaja ludziom w myslach a do tego przewiduja przyszlosc :) Dopiero jakis prof. im wyjasnil o co chodzi bo juz byli gotowi naprawde uwierzyc w rybia telepatie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUKCES!!! Hahahaha i kto tu jest sprytniejszym gatunkiem? Hehe no może bez zdolności telepatycznych ale zawsze :)

Zmieniłem taktyke z "czym chata bogata" na "wejdź jeśli potrafisz" - czyli opuściłem zapadkę do połowy zostawiając ok 7cm na wpłynięcie.

Głupia idiotka dała się podpuścić. Wjechałem jej na ambicje że niby nie potrafi znaleźć wejścia. W końcu wpłynęła. W środku były już 4 inne ryby, ale powiedziałem sobie "trudno".

Jorgnęły się dopiero po chwili i zaczeły szukać wyjścia (i tu respect dla twórców pułapki która rozszerza się ku górze i ryby tam szukały wyjścia).

Uchyliłem kontrolnie ze 3cm od dołu i pokolei wypuściłem pozostałe rybki aż została tylko rogatnica. W sumie 2 minuty roboty... nie licząc całego dnia czatowania i kombinowania :)

Boże ile to człowiek się nacieszy jak przechytrzy głupie rybsko :D

Teraz trudniejsze zadanie - polowanie na hepatusa-telepate :D :D :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk a co poradzisz na garbiki?siatka siedzi w akwa od 2 dni i sie przyzwyczajaja do jej widoku:Dw butelke przezroczysta z scieta gora i wsadzona odwrotnie tez nie chca wejsc.no jedynie blazenki wszedzie wchodza...

jak masz pomysla to daj znac


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu współczuje. Kiedyś małego ustnika w 112L akwa ganiałem w 3 osoby na 3 siatki i nie złapałem skubańca. Musiałem wyjąć całą skałę i korale zanim go złapałem.

Naprawde podziwiam sprzedających morszczyzna bo o ile w łysym akwa to nie problem złapać zwierza to w np. zbiorniku pokazowym jak klient chce zwierzaka to juz musi być masakra.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mój ulubiony labropsis zanim zaczoł chodzic do ułamki AM , to mineło tyle czasu że mam na niej pół centymetrowe naloty z różowych glonów wapiennych . Inna sprawa że dopiero jak poniszczył wszystkie korale co mu smakowały nauczył sie jesć pokarmy dla ryb.

Najlepiej łapać na pułapke AM ( tylko cierpliwei)

Lub na haczyk ale to na ryby mocne i pazernr rogatnice , pokolce

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.