Skocz do zawartości
Andretti

jak odżywiają się LPSy ?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć , 

zastanawiam się nad sposobem odżywiania korali LPS takich jak :

acanthastrea, blastomussa, favia, ... chalice coral

Pytanie : karmiąc z pipety np. jedną mordkę korala  - czy z pokarmu skorzysta tylko dana mordka ? 

tzn. czy pomiędzy sąsiednimi mordkami (częściami korala) jest jakiś przepływ / podział wartości odżywczych ?

mordki są połączone tkanką - pytanie czy przez nią dzielą się "jedzeniem" ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez artykułu, ze by mieć piękne przyrosty karm dobrym pokarmem polecam Hufa, najpierw kilka kropel z soku do wody i po paru minutach korale wypuszcza Parzydełka i wtedy po jednym kawałku na polip, parzydełek złapią szybko. druga metoda hoduj artemie bedzie natruralniej

ps. tylko nie karm dym dziadostwem mrożonym za 5 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tym dziadostwem za 5zł każdy karmi w tym ja no i? Dlaczego nazywasz to dziadostwem? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, fresz33 napisał:

Tym dziadostwem za 5zł każdy karmi w tym ja no i? Dlaczego nazywasz to dziadostwem? ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

bo to dziadostwo, kup raz dobra mrozonke a zrozumiesz, korale dostaja szału jak tylko krople poczuja, artemia jest duża i w całości a nie mielonka. W przypadku hufy nawet nie płukalem specjalnie przed podaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też karmię dziadostwem tyle że nie za 5 a za 7 zł . Lukas jak masz pisać takie bzdury to lepiej wogule się nie wypowiadaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, lukas.piotr napisał:

 

bo to dziadostwo, kup raz dobra mrozonke a zrozumiesz, korale dostaja szału jak tylko krople poczuja, artemia jest duża i w całości a nie mielonka. W przypadku hufy nawet nie płukalem specjalnie przed podaniem. 

To te moje dziadostwo jest nie zmielone, artemia w całości i nigdy nie płuczę mrożonki tylko łubudu prosto do wody, a dla korali w miseczkę z małą ilością wody z akwarium i pipetą do mordek. Też korale dostają szału... Coś musiałeś przebajerzyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w Gliwicach mrożonki Ichthyo Trophic i są tak czyste, że można by je samemu jeść :D
5zł. za tabliczkę 100g., artemia jest w całości, kryl też, zero problemów. Dziadostwo zmielone to ma Katrinex, Karmex i inne tego typu firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, MichalM napisał:

 Ichthyo Trophic i są tak czyste, że można by je samemu jeść :D

Ichthyo Trophic są czyste ? Smacznego :P

kiedyś kupiłem dla porównania Ocean Nutrition - powinny być wręcz "sterylne" za tą cenę i co ? mrożony Aquael - ma podobną jakość a cena normalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

Ichthyo Trophic są czyste ? Smacznego :P

kiedyś kupiłem dla porównania Ocean Nutrition - powinny być wręcz "sterylne" za tą cenę i co ? mrożony Aquael - ma podobną jakość a cena normalna

A nie są? Na zdjęciach plankton czerwony i mięso ryby morskiej, mniam :D

P_20171027_171719m.jpg

P_20171027_171749m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odjechaliście od tematu ;-) Wracając do pytania autora, moim zdaniem trzeba karmić każdą "mordkę" niezależnie, sprostujcie mnie jeśli się mylę.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, silvia napisał:

Ichthyo Trophic są czyste ? Smacznego :P

kiedyś kupiłem dla porównania Ocean Nutrition - powinny być wręcz "sterylne" za tą cenę i co ? mrożony Aquael - ma podobną jakość a cena normalna

Gdzie kupujesz tego Aquaela? I za ile ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Moljzesz napisał:

Gdzie kupujesz tego Aquaela? I za ile ?

w AquaelZOO - zoologiczny w M1 Czeladź :) .. nie pamiętam które ile bo brałem po kilka sztuk i różne ... jakieś 2-4 zł sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, silvia napisał:

w AquaelZOO - zoologiczny w M1 Czeladź :) .. nie pamiętam które ile bo brałem po kilka sztuk i różne ... jakieś 2-4 zł sztuka

Aha dzieki, ja kupuje za 1,50 zł ale czystością to one nie grzeszą


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupujesz tego Aquaela? I za ile ?
Ale dla Aquaela robi IT :)

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmicie:
- jaką pipetą?
- czy poza mrożonkami coś dodajecie, np. reefroids, plankton snow, sami robicie mieszanki z ryb z marketu?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, afgi napisał:

A czym karmicie:
- jaką pipetą?
- czy poza mrożonkami coś dodajecie, np. reefroids, plankton snow, sami robicie mieszanki z ryb z marketu?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam pipetę 60cm. (taką jak tutaj http://ocelot-zoo.pl/produkt/pipeta-do-karmienia-koralowcow-61cm/ ) i jeśli coś wymaga karmienia do pyszczka, to bardzo dobrze się sprawdza.

Poza tym leję AF Amino Mix wg zaleceń producenta. Miałem też AF Pure Food, ale mi się skończył - trzeba kupić nowy :)
A z mrożonek daję dla korali plankton zielony, plankton czerwony, wrotkę, czasem mielone mięso krewetki koktajlowej. Ukwiał dostaje zazwyczaj krewetkę koktajlową (w kawałkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączacie cyrkulatory na czas karmienia?
Tak

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie. I nie karmię też jakoś specjalnie np acany a ona dostaje coraz więcej nowych główek i to samo z caulastrea, rośnie w oczach. Karmię tylko fitoplanktonem w żelu i reef boosterem...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Ja nie. I nie karmię też jakoś specjalnie np acany a ona dostaje coraz więcej nowych główek i to samo z caulastrea, rośnie w oczach. Karmię tylko fitoplanktonem w żelu i reef boosterem...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.