Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

węgiel się wymienia co pół roku - niezależnie ile wody przepuścił. Pierwsze płukanie węgla żeby nie zatkał membrany ja robię trochę inaczej Zalewam węgiel zagotowaną wodą RO/DI i czekam aż ostygnie, potem wkładam do puszki i płucze  bez membrany albo zdejmuję ogranicznik - i leje wodę w ściek co najmniej 20 min dopiero potem montuje  membranę / ogranicznik

Zestaw powinien wyglądać tak:

1. filtr 5 mik.

2. filtr węglowy,

3. filtr 1 mik,

.4 membrana 

5. filtr żywica.

Ja mam rozbudowane trochę filtry do wody RO/DI Dodałem jeszcze żywicę A200  Anionit w A200 pochłania aniony i wymienia je na grupę OH- lub Cl-, w zależności od typu żywicy, a wszystkie kationy usuwa żywica DI MB20 i MB400

9819423_s11.jpg

waldek123blau

waldek123blau

węgiel się wymienia co pół roku - niezależnie ile wody przepuścił. Pierwsze płukanie węgla żeby nie zatkał membrany ja robię trochę inaczej Zalewam węgiel zagotowaną wodą RO/DI i czekam aż ostygnie, potem wkładam do puszki i płucze  bez membrany albo zdejmuję ogranicznik - i leje wodę w ściek co najmniej 20 min dopiero potem montuje  membranę / ogranicznik

Zestaw powinien wyglądać tak  1 filtr 5 mik. 2 filtr węglowy, 3 filtr 1 mik, 4 jest membrana i 5 filtr żywica.

Ja mam rozbudowane trochę filtry do wody RO/DI Dodałem jeszcze żywicę A200  Anionit w A200 pochłania aniony i wymienia je na grupę OH- lub Cl-, w zależności od typu żywicy, a wszystkie kationy usuwa żywica DI MB20 i MB400

9819423_s11.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.