Skocz do zawartości
TMK

Jaki to sposób klejenia szkła?

Rekomendowane odpowiedzi

W aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=169818291

jest opis "wytrzymałość do 40% wyższa w porównaniu do typowych zbiorników, dzięki zastosowaniu podwójnego spoinowania i maszynowego szlifu krawędzi. "

Może mi ktoś przybliżyć temat? jakis przekrój? o co chodzi z tym podwójnym spoinowaniem? Maszynowy szlif i nawet polerowanie jest już raczej standardem przy zamawianiu szkła(jedyny minus to dość znaczne odchylenia rozmiarów, nawet do 1,5mm)

a drugie pytanie to " profesjonalna wyciszona instalacja hydrauliczna," Czego tu można się spodziewać?

"specjalne tło, pozwalające na osiadanie na nim organizmów i pogłebiające optycznie akwarium,"

to dla mnie zupełna zagwozdka?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst moim zdaniem został napisany z myślą o klientach nie mających pojęcia o szczegółach. Tak więc dość łatwo jest wymyślić ładną nazwę dla niektórych elementów. Podwójne spoinowanie może oznaczać prawie wszystko np. to, że klej jest między szybami oraz dołożona spoina od wewnątrz. Dla nas standard ale może ktoś się na to złapie. Jest tego więcej. Bardzo niespodobał mi sie ten tekst. Wyrażnie daje do zrozumienia, że inne firmy robią buble. Mają jakieś pozytywne opinie ale nie można sprawdzić jakich przedmiotów dotyczyły. Szkoda czasu na zagłębianie się w ich wywody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tekst jest IMHO bardzo ładnie napisany marketingowo, i skierowany do ludzi którzy mają pieniądze, a nie mają wiedzy o morskim. Myślę ze spełnia swoje zadanie.

Ja to wykorzystałam jako pretekst do zapytania na temat klejenia szkła. więc czym się rózni klejenie do morskiego od klejenia zwykłego? zakładając standard akwa czyli 100-300l?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK, od czasu gdy internet przestal byc domena naukowcow, a zszedl pod strzechy nasila sie zjawisko idiocenia.

I tekst z aukcji ktora podalas jest tego przykladem, o "super profesjonalizmie". Tak smieszne, ze az zalosne.

Przyklady:

/specjalistyczny silikon do akwariow morskich/ to w istocie najzwyklejszy silikon do akwariow, w odroznieniu od budowlanego/montazowego z ktorego mogoby sie cos wyplukiwac.

/dno zostalo wklejone do srodka/ a mozna inaczej?

/szlif maszynowy/ a spotyka sie inaczej?

/Tylko my oferujemy akwaria, w której cały osprzęt techniczny jest absolutnie niewidoczny/ kazdy kto ma szafke, u tego sprzet jest niewidzocny. Czy moze cos byc niewidoczne inaczej niz absolutnie?

/temperatura utrzymywana jest przez najlepsze na rynku grzałki/ w morskim grzenie nie jest problemem, problemem jest chlodzenie.

/wkłady filtracyjne w postaci bioballi, gąbki i grysu koralowego/ - dyskwalifikacja. Chyba ze ktos lubi bomby biologiczne.

Klejenie akwariow niczym sie nie rozni. Czesto stosuje sie czarny silikon, ale zdania na ten temat tez sa podzielone.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski, szyby moga jeszcze stać na dnie lub być z nim połączone wałkami silikonu, więc jest alternatywa dla wklejania dna do środka. Natomiast sam opis dla kogoś, kto chociaż trochę 'liznął' temat rzeczywiście jest żenujący. Są też na allegro tacy, którzy twierdzą iż osobiście nadzorują w belgijskich hutach produkcję szkła do ich akwariów. :)


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jami :

szyby moga jeszcze stać na dnie

Co z tego ze moga. Tak sie nie robi.

Z uwagi na przenoszenie obciazen, pewne rozwiazania sie stosuje, inne nie.

Nie ma sensu rozwazac innych rozwiazan, skoro ich sie nie stosuje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlaśnie odnośnie akwa gdzie boki stoją osadzone na dnie Jakie jest zagrożenie w tego typu klejeniu, dostałem takie akwa 70x40x45 i dno jest podstawą wszystkiego tj m.in bocznych ścianek, czy istnieje jakieś zagrożenie w funkcjonowaniu. Pytam bo raczej będę odcinał dno w celu wywiercenia otworów ...


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dexa, to tak samo jak z dnem dzielonym.

Mozna zrobic dno duzego zbiornika z jednego kawalka szkla (i tez bedzie stalo), ale stosuje sie dna dzielone aby naprezenia byly mniejsze. (na silikonie sie troche ugnie, szklo sie nie ugnie)

Przy bokach stojacych na dnie, wszystkie obciazenia przenosi dno.

Gdy dno jest pomiedzy bokami, to boczne szyby naciskaja na podloze, a nie na szybe dna.

IMO, nie ma sensu rozklejac akwa i kombinowac tylko po to, aby to zmienic.

Gdy sie robi nowe, to warto na to ustawinie dna zwrocic uwage.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

@dexa, to tak samo jak z dnem dzielonym.

Przy bokach stojacych na dnie, wszystkie obciazenia przenosi dno.

Gdy dno jest pomiedzy bokami, to boczne szyby naciskaja na podloze, a nie na szybe dna.

IMHO błedna interpretacja rozwiązań. Owszem dno dzielone lepiej przenosi naprężenia działające na szybę dna. Ale samo wklejenie dna między szyby to już inna filozofia. podobnie jak wklejenie bocznych szyb miedzy główne.

Kleje silikonowe są bardziej wytrzymałe na rozciąganie niż na ściananie.

Stąd cała filozofia. Przy małych zbiornikach nie ma to znaczenia, ale im większy zbiornik tym poważniejsze stają się wszelkie rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że przy tej wielkości zbiornika nie ma to znaczenia czy będzie tak czy tak ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat używam zbiorników klejonych w ten nietypowy sposób (ściany stoją na dnie). Klejenie takie a nie inne bo właśnie tak klei akwaria szklarz u którego zawsze zamawiam szkło. Miałem zbiorniki 60, 150, i dwa 300L i nigdy nie miałem żadnych problemów. Tylko ze u mnie akwaria nigdy nie stały na styropianie czy karimacie tylko na 4cm płycie MDF. Oczywiście dno wklejone do środka jest lepsze ale nie można z góry dyskwalifikować innych rozwiązań.

@dexa

możesz spokojnie zalewać:)


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.