Skocz do zawartości
Olek

Obiegowe raz jeszcze.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ppytanie odnośnie tych najlepszych pomp. Co jest najcichsze:

- Iwaki

- Red Dragon

- Deltec

- Tunze Master Electronic (ta nowa seria)

Przymierzam się z czasem do zamiany, bo mam bardzo akustyczny dom, akwarium stoi w salonie na parterze, a w nocy piętro wyżej słychać głośno moją Aqua bee. Zastanawiam się czy jest sens- czy te na serio ciche pompy też będzie słychać bo to wina jakiejś akustyki?, czy poprostu krowa aquabee jest głośna. Ciekawie cenowo wypadają te nowe tunze, tyle że 9000l/h to za duużo do mojej solniczki 200l nawet jak w przyszłości zmienię na 400. Wie ktoś czy da się regulować jej przepływ?

Jeśli chodzi o Iwaki to interesuje mnie model MD-30/40, jeśli cena nie będzie przerażająca to do niej "mi najbliżej".

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten model Iwaki ale są to raczej silne pompy tzn. mają bardzo wysokie podnoszenie, a co za tym idzie są niesamowicie prądożerne. Tunze zaczynają się od 9000l/h więc nawet do 400l będzie to stanowczo za dużo. Pozostaje Red Dragon i Deltec. Jedne i drugie są bezgłośne i napewno nic nie usłyszysz na piętrze :) Red Dragon można zanużyć w wodzie w przeciwieństwie do Delteca, który wymaga normalnego śrubunku w sumpie i moim zdaniem jest to jego minus. Za to ogromnym plusem tych pomp jest możliwość regulacji przepływu. Mają 3 biegi i w zależności, na który są ustawione pobierają proporcjonalną ilość prądu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM tez sa w miare ciche i sa w przystepnej cenie.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dany już wiem:D

@Rebciu - czyli delteca nie mogę wsadzić do wody, tylko musi przez wężyk wodę pobierać? Szkoda bo ja nie mam nawet centymetra kwadrawtowego wolnego w szafce, musi pompa siedzieć w komorze sumpa w wodzie. Orientujesz się ile kosztują mniejsze modele Red Dragona? Znalazłem jeden na sirenie ale 4,5 tys zł to dla mnie stanowczo za dużo. Co do Iwaki- masz może jakąś tablekę z mocą? U P Tryca jest ale nie ma podanej ceny ani mocy.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek tutaj masz link do sklepu u naszych zachodnich sąsiadów gdzie nasz forumowy kolega @mati często robi zakupy - nie tylko dla siebie :) i tam są Red Dragony:

http://www.aqua2004.de/index.php/cPath/17

Tutaj masz link do innego sklepu gdzie są Iwaki (przejdź potem na następną stronę - jest dalsza część oferty):

http://www.meerwasser-aquaristik.de/shop/catalog/default.php?cPath=28_36


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek a interesowales si epompami eheima?tez sa cichutkie.przynajmniej moja:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Rebciu za pomoc. Czy są jakieś znaczące różnice między pompami red dragon a mini red dragon oczywiście opórcz wydajności. Chodzi mi o to czy są też takie i ciche no i dobrze wykonane? Jest różnica między 4500 a 3500 100euro. Jak dla mnie to dużo. Cenowo najbardziej podobają mi się delteci, ale po prostu nie mam na nie miejsca.

Orientujesz się może czy pompy iwaki są zanużalne, czy też jak deltec trzeba śrubunek?

BTW. Jaki jest teraz kurs euro:)?

@Darek- jednak red dragon to red dragon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdje się, że do Iwaki też jest potrzebny śrubunek. Jeśli chodzi o różnicę między pompami Red Dragona to niestety nie oświecę Cię :) bo nie mam zielonego pojęcia :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wstępnie reddragon:) Muszę zebrać gotówkę- chociaż mam sprzymierzeńca rodzicielkę, bo się denerwuje jak jej coś buczy:)

Wie ktoś jeszcze jaka jest różnica między pompami red dragon i mini red dragon oczywiście oprócz parametrów technicznych.

Wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu, z ta pradozernoscia, wysokoscia podnoszenia i wydajnoscia, to ... nie ma cudow :) Cos za cos.

Tez do Olka, przy obiegowych patrzac na wydajonsc trzeba patrzec jaka maja wydajnosc przy okreslonej wysokosci podnoszenia, bo wydajnosc podawana na pompie/na pudelku to wydajnosc przy podnoszeniu zero.

EDIT:

Szerzej pisalem o tym w watku

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=10306

@Olek, w Twoim przypadku masz zawezony wybor. Halas i praca w zanurzeniu. Wybor dosc jednoznaczny :)

Natomiast jakbys zrobil w sumpie sucha komore pompy to moglbys pokombinowac.

Do wszystkich: byly gdzies tabelki charakterystyk wydajnosci Deltec`ow.

Moze ktos wie, gdzie to bylo?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.