Skocz do zawartości
Olek

Pompy prystaltyczne, zamiast reaktora.

Rekomendowane odpowiedzi

Może i nie, jeśli bym zamienił reaktor + mixer na pompę zyskał bym jedną wolną komorę w sumpie akurat na refugium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, pamiętaj, że te wszystkie płyny i pompy też musisz gdzieś postawić.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Tak czy siak temat warty uwagi, ja podłączę reaktor bo nie mam teraz 1400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastąpienia miksera i reaktora potrzeba (jeśli się nie mylę) kH Mg i wapno, przy tym założeniu wielu pomp chyba nie potrzeba? . Czy ktoś z kolegów przeszedł na pompy i jakie ilości preparatów (jakich) leje i przy jakiej obsadzie. Wydaje mi się że przy dużym zapotrzebowaniu na wapno może być to wygodna zmiana i bardzo prosta.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem, przy dużych baniakach dość kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge wtracic swoje trzy grosze. Z opisu wiadomo, ze jestem Ballingowcem tak tez moge chyba cos powiedziec. Lanie gotowych preparatow nie jest oplacalna sprawa i to jest raczej oczywiste. Co do Ballinga to naprawde polecam (i nie tylko ja). Bez pompy to troche uciazliwa sprawa ale nie trzeba wywalac kasy na Grotecha. Mozna kupic, np. cos takiego.

Wykonianie pompy samemu tez nie jest trudne. Poproscie kolege "adamoo" o fotki prototypu jaki dla niego wykonalem.

Jesli chodzi o koszty to naprawde trzeba miec wiele twardzieli w akwa aby ta metoda byla droga. Wiem, ze sam nie mialem ich wiele ale u mnie wystarczylo przy super stanie w akwarium, kiedy widzialem super wzrost 25mlx3 (kH, Ca, Mikro.) na dzien.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arcadio

ja przy podobnym zbiorniku musialem lac 75ml x 3 dziennie


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie jest to duzo.

Majac baniaki 5 litrow

starcza one na ponad 2 miesiace. Wiadomo, ze baniaki zajmuja duzo miejsca ale mozna przeciez wykonac male akwarium z trzema komorami. Oczywiscie przykryte z ewentualnym malym odpowietrznikiem. Taki zbiorniczek 20x30x30(h) w zuepelnosci by wystarczyl.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arcadio

ballig jak najbardziej tak, ale teraz mam jakies 800l w obiegu i leje 250x 3 wiec baniak 5 litrow kazdego z plynów starcza mi na 20 dni, narazie leje ale jak najszybciej odpalam reaktor


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcadio jak fajnie ze Twoja strona w koncu funkcjonuje. Mozna dac linka osobom nie majacym zielonego pojecia o ballingu i beda wszystko wiedzieli:-)) Nie bede musial juz w kolko tego powtarzac. Wszystko ladnie i prosto opisane nawet dziecko zrozumie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.