Skocz do zawartości
kierowca

jednak bedzie wieksze

Rekomendowane odpowiedzi

W sumpie nie masz miejsca na refugium i DSB, byłoby łatwiej z obiegiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam miejsce. Sump trzy komorowy. Druga komora o wymiarach 22/18h wiec za mala. Po zatym polecaja aby zrobic dsb przed odpieniaczem a odpieniacz bedzie w pierwszej przegrodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zrobić drugi nowy sump z miejscem na DSB i refugium. Twój plan z oddzielnym akwarium na DSB widzę tak. Akwarium ustawione trochę wyżej od sumpa i w górnej części gdzie ma być poziom wody wywiercić otwór na śrubunek. Wstawić śrubunek i kolanko, żeby woda spływała grawitacyjnie do sumpa do komory pompy obiegowej. Do rury spływu z akwarium głównego wstawić trójnik, żeby zrobić zasilanie w wodę oddzielnie DSB i odpieniacz. Tak to miej więcej widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się zaczyna dziać. Ostatnie elementy układanki dojada lada dzień. Zostaje poklejenie hydrauliki i zamówienie soli i skały. Duzo ostatnio czytałem o metodzie zeovit i na 99% procent jestem zdecydowany ze zacznę z nią przygodę,Czy dwie pompy tunze 6055 starcza na ten zbiornik? czy dokupić jeszcze jedna jak tak to jaka? Czytałem ze w zeovicie stosuje się żywa skale? ile jej kupić? czy mogę kupic około 15 kg suchej i 10 żywej? nie chce miec gruzowiska, podobają mi się niskie konstrukcje.Jaka sól najbardziej nadaje się na ta metodę?

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2017 o 08:53, kierowca napisał:

moj sump

Bez tytułu.png

 

sump.JPG

Tutaj masz lepszy przykład sumpa z DSB

PS. Chociaż osobiście podniósłbym przegrody DSB i dołożył refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpowie ktos jak przerobic mojego sumpa pod dsb? jak wkleic przegrody aby to wszystko bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wrescie mam wszystko co potrzeba o prócz skały. myśłałem nad trzema rodzajami skały

https://www.coralhouse.pl/sucha-skala-1kg---marco-rocks~p34073

https://www.coralhouse.pl/sucha-skala-pukani-1kg~p34072 lub droższa opcja

https://www.coralhouse.pl/ekologiczna-skala-real-reef-rock-1kg~p34074

co byscie wybrali?

large.IMG_20180223_145056.jpg.eff63488419b8f0dc384592763263958.jpglarge.IMG_20180223_145025.jpg.9df59e485195f66f32a4aef8fd19960e.jpglarge.IMG_20180223_144959.jpg.0888a24b9e94ad39061ee358158f0d91.jpg

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.