Skocz do zawartości
Areya

120l kompromisu czyli przesiadka z Passata do Golfa

Rekomendowane odpowiedzi

będzie trochę trudniej

generalnie przepiękne :) a piasek to będzie masz coś co lubi kopać?

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie trochę trudniej generalnie przepiękne [emoji4] a piasek to będzie masz coś co lubi kopać?

 

 

Trudniej to będzie jak mąż skończy kleić powrót i się okaże że coś nie hula. Rozwód wisi w powietrzu [emoji48] A na poważnie to nabiera kształtu wszystko.. wkrótce fotki [emoji4]A o którym piachu mówimy? Tym z sumpa czy z displaya? Ani tu, ani tu jeszcze nie ma kopaczy ale pewnie za jakiś czas..

 

Zakończony (mam nadzieję) etap klejenia hydrauliki. Obawiam się czy wszystko zagra. Jutro się okaże..

PS lampka wisi tymczasem

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w giga stresie. Sump uruchomiony. Muszę to jeszcze podregulować ale z grubsza wygląda to tak. Zawór na zrzucie mam przymkniety tak by rewizja brała minimalną ilość wody (czasem zasiorbie jeszcze ale to raptem od godzinki pracuje więc zobaczymy).
W sumpie 4kg piasku dało warstwę około 5cm (może jeszcze dosypię..) wszedł odpieniacz i siporax oraz węgiel z Tunze 3162 luzem (Tunziak nie wszedł ale bardzo mnie to nie dziwi).
Mam tylko hiper stres że coś się rozszczelni, zaleje, zatopi etc.. ech...b5f09b003d8575f41ab2b37e56e59179.jpg405240d8dacaea88ab6462973a43e919.jpgba9cb7e583aba4cb73cb468d26c8a3d8.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zapytac czym kleiliscie rury pcv?? Normalnym solventem do rur??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie kleiłem czarnym silikonem

szczerze mówiąc nie widzę możliwości rozerwania tych elementów

ale te wszystkie elementy są w środku akwarium

jak bym kleił przelewy i tak dalej - docelowe

kleiłbym tym

https://erybka.pl/product-pol-2460-Effast-Tite-125-ml.html

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiliśmy Tangitem wszystko poza rurami, które z zasady są z uszczelką i wchodzą "na wcisk". To tak ba wypadek gdybyśmy chcieli rozebrać coś, przejrzeć etc. bo po poklejeniu ciężko byłoby do rury zajrzeć.
Jak ślubny wróci z pracy to pobawimy się regulacją poziomu wody w pudełku, bo jest jeszcze słyszalne przelewanie a to pudełko by Facta więc powinna być cisza.
Jebao DCS-3000 pracuje na 9 biegu, też chciałabym nieco zwolnić bo to za szybko dla systemu tej wielkości. Nie będę jednak robić tego sama, bo ciężko mi ze sporym już brzuszkiem wciskać się między akwaria by zajrzeć do pudełka czy sumpa. Posiorbie, wytrzymam do 16.
W ramach nadzorowania sumpa spaliłam właśnie zupę... bez komentarza.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marcinsoroka napisał:

ja u siebie kleiłem czarnym silikonem

szczerze mówiąc nie widzę możliwości rozerwania tych elementów

ale te wszystkie elementy są w środku akwarium

jak bym kleił przelewy i tak dalej - docelowe

kleiłbym tym

https://erybka.pl/product-pol-2460-Effast-Tite-125-ml.html

 

Tak to jest solvent wlasnie. Chyba jednak zastosuje pushfity na wcisk bo faktycznie w razie rozbierania rur trzeba bedzie ciac. 

 

2 minuty temu, Areya napisał:

Kleiliśmy Tangitem wszystko poza rurami, które z zasady są z uszczelką i wchodzą "na wcisk". To tak ba wypadek gdybyśmy chcieli rozebrać coś, przejrzeć etc. bo po poklejeniu ciężko byłoby do rury zajrzeć.
Jak ślubny wróci z pracy to pobawimy się regulacją poziomu wody w pudełku, bo jest jeszcze słyszalne przelewanie a to pudełko by Facta więc powinna być cisza.
Jebao DCS-3000 pracuje na 9 biegu, też chciałabym nieco zwolnić bo to za szybko dla systemu tej wielkości. Nie będę jednak robić tego sama, bo ciężko mi ze sporym już brzuszkiem wciskać się między akwaria by zajrzeć do pudełka czy sumpa. Posiorbie, wytrzymam do 16.
W ramach nadzorowania sumpa spaliłam właśnie zupę... bez komentarza.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Co do zupy kochana, takie prawo ciezarnej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marcinsoroka napisał:

no tak potomek w pewnych momentach czułby się tak..

:);)

 

dziecko.jpg

U mnie tak wyglada x3 bo czwarty do akwarium nie siega :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muahahahahaha ;) się śmiejecie łobuzy a to poważne sprawy są [emoji48]
Zwolniłam Jebao o 1 poziom i nastała cisza. Hurraa!

A dzieci mają akwarium obecnie w nosie. Przestało mieć sens.. Sprzedałam żółtka.. zdrajczyni[emoji849]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... obecnie moj kot bardziej sie interesuje akwariami niz dzieci...ale jakas magia w zoltku jest - kot tez tylko za nim wodzi oczami i łapą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być DSB to musisz dosypać jeszcze drugie 5cm piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zła konstrukcja tego sumpa jeżeli ma być dsb, bo spadająca woda do komory z DSB będzie wymywalo piasek i będzie się robiła dziura, a po za tym woda będzie spływać bezpośrednio do komory powrotu i dsb nie będzie działać - woda powinna przepływać zaraz nad warstwą piasku tak zeby następowało przenikanie do wnętrza piasku. No i piasku min 10 cm.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż ten piach to w sumie wpadł do szkła po sugestii z działu technicznego gdzie omawialam sumpa. No trudno. Więcej nie dosypię bo już widzę że za bardzo go rusza. Usypały się wydmy. Dojdzie do tego spaghetti i tyle. Mąż chce tam nano rafę sobie prowadzić i już płacze że sump za mały... chociaż jak mówiłam że w większością gratów będę musiała zająć i tak kawał komody to było TO spojrzenie. Trudno :)
Na razie wygląda to tak jak na fotkach widać. Zamontowany algae scrubber "dla przetestowania" będzie pracować równo z chaeto. Komora będzie jeszcze oświetlana z boku taka sprytną ledową lampką Magna Fuge. Na razie leci 2x11w z AquaEl ale to do czasu aż mnie ruszy u zrobię DIY led.. pod warunkiem że nie uznam że zostaje tylko spaghetti :)
W samym szkle bez większych zmian.
Zrobiłam testy, dostałam zawału. Zamówiłam chaeto i BioClean I (mała buteleczka zanim glony zaskoczą porządnie powinna pomóc opanować sytuację). NO3 5, PO4 0.5 [emoji43] w szkle wisi już pończocha z phosguardem. Nie wiem co tu zaszło, mam nadzieję że to tylko wachnięcie spowodowane przesiadką..e87ab99b8852a785513ecc05c8b79add.jpg4f6c8d4f3039fc74238cd3aaac883076.jpga6f5a881a76ca641013a2782c82c8a0f.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcinsoroka napisał:

o słodki bałaganie :)

 

Chcialabym miec taki balagan :lol:

u mnie zaklad szklarski w salonie a sump dalej nie gotowy

E82A3CC2-A24B-4BC6-B65C-447430D97A67.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest logika działania tego sumpa? po prawej widzę retencyjny na RODI tak?

od lewej masz spadek wody z aku/komina

potem szczelina na medium filtracyjne i rozumiem

że tym razem nie będzie DSB tylko refugium glonowe? albo media filtracyjne w dużej ilości?

potem przepływ do ostatniej komory i powrót do AKU?

 

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o słodki bałaganie [emoji4]

 

Nie jest tak źle jak to na fotkach wygląda. Biorąc pod uwagę zewnętrzne wymiary 35x35x35 to weszło więcej niż się spodziewałam [emoji6]

Od komory zrzutu:

1. Odpieniacz

2. Pończochy z phosguardem, pellety XL pod zrzutem, woreczek z węglem.

3. Hydor 400l/h do zasilania scrubbera

Refug:

1. Skała

2. Grzałka

3. A nad wszystkim scrubber

Powrót:

1. Jebałka

2. Czujnik dolewki

3. Siporax i purigen oraz wata na zrzucie

 

Jak na taką powierzchnię to jestem zadowolona. Lata zabawy w panelach przynoszą efekty [emoji6]

 

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

2763b0cfd5dc4f6108dee47bca2280c0.jpg


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekałam na RSM. Po dopieszczeniu to na prawdę fajny zestaw.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz dosypać do 10cm piachu to lepiej wyciągnij ten piasek całkowicie, będzie się tam syf zbierał i parametry psuł.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dosypka skoro i tak są wydmy. Ale z drugiej strony na ReefHub Tester pisze że nawet w 3-4cm złożach zachodzą procesy beztlenowe.. [emoji848]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął 1. tydzień od przesiadki.
Dzisiaj nastąpił czas na korektę aquascapu. Teraz jest trochę gruzowisko ale część z mniejszych skał zniknie z pierwszego planu i będzie lepiej. Na plus za to podniesienie skały z Rhodactisami, w której urzęduja blazenki - wreszcie je widać! Pozostali mieszkańcy zadowoleni, były już pierwsze krewecie i krabie wylinki, rybki jedzą ładnie, korale się pompują, pudełko działa cichutko i się nie zapowietrza.
Do systemu dodane też chaeto + oświetlenie refugium MagnaFuge oraz pierwsza z 17-stu dawka BioClean I. Podmienilam też kilka literków wody, to tak bardziej sztuka dla sztuki. Mam w planie kilka takich niewielkich podmian w celu skorygowania nieco rozjechanych parametrów (po 5l co 1-2 dni pozwoli uniknąć dużych wahań). Ponadto wpadnie dzisiaj 1ml roztworu CaCO3 (domowy Coral Snow KZ) dla wyklarowania wody. Ze smutków to niestety nie przekleję już Milki ładniejszą stroną do nas i musimy poczekać aż nabierze koloru od strony frontowej, która w RSM była pod spodem i jest dość blada. Oby tylko takie problemy człowiek miał..
Poza tym wszystko działa jak należy. Aż miło.. 7ee82f0bc520711e6fbcea442408a97a.jpge0049660c530b39c47e05a434e6eb0d7.jpg72892b50cd9c74da921a8cf0a78cfd53.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie ustawienie skały zaraz po przełożeniu wyglądało lepiej, bardziej przestrzennie. Ta szafka ma tak niedopasowane drzwiczki, że jest taka szpara, nie można wyregulować na zawiasach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.