Skocz do zawartości
Roman Rożek

MORSKIE -REAKTYWACJA by Roman Rożek

Rekomendowane odpowiedzi

Roman, nie boisz sie ze ta wycieta szyba pod naporem wody pierdyknie? ja bym nie umial spokojnie spac przy takich wynalazkach :). reszta super dopracowana, ale cholernie technicznie to wyglada :) planujesz zakryc jakos ten caly majdan z prawej strony ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Tom, nie jestem pionierem w tych rozwiązaniach, po prostu planując swój zbiornik podpatrzyłem kilka projektów dołożyłem swoje pomysły i JEST.

Jeśli chodzi o wycięcie, to takie rozwiązanie sprawdziło się w 1500 litrów które miałem okazje podziwiać byłem nawet przy likwidacji tego zbiornka teraz trafił do innego właściciela i tam funkcjonuje.

Mówisz technicznie - tak aczkolwiek pasuje to do mojego wystroju pokoju i pasuje do mojego gustu.

Pytasz o majdan z prawej strony - w tech chwili są gięte ostatnie pokrywy które zasłonią prawę i lewą tylną stronę akwa, pozostaje góra ale tą sprawę pozostawiam na później.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Jeśli chodzi o wycięcie, to takie rozwiązanie sprawdziło się w 1500 litrów które miałem okazje podziwiać

Mowisz o akwa Grzeska?

http://www.akwarystyka.fr.pl/makwa.html


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, nie chodzilo mi o wyglad akwa, w koncu kazdy robi akwa wygladem "pod siebie" ale wlasnie o te cale techniczne bebechy. mnie by kobita z trzepaczka gonila po chalupie jakbym to tak zostawil ale skoro planujesz to zakryc to bedziesz tez spac spokojnie :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak poprzednicy - technicznie cudeńko - wizualnie nie.

Sam mam akwarium w obudowie z nierdzewki, ale Twoja szafka kojarzy mi się z kuchniami przemysłowymi i akwariami na karpie w supermarketach. Jeśli masz jeszcze sznasę na poprawki, warto sie nad tym zastanowić. pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Piotr, dokładnie myślałem o akwarium Grześka, widzę że ty też tam "grzebiesz"

@kivi , w takim razie będę miał "kuchnię przemysłową" ale nie z karpiami tylko z acroporami i pokolcami.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze roman ma wystroj pokoju cos ale monster house?wszystkoz nierdzewki?stol na bloku od silnika?porecze z wydechu?:)

jezeli pasuje do reszty to spoko.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narescie zalane:)

Romam powiedz mi jak sprawuje sie ten nowy zarnik PacyficSun ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze ostatnie zdanie na temat obudowy- może tak zapraszam ja tylko ktoś będzie w okolicach śląska do Bytomia do mnie a zobaczycie że na żywo wyglada to całkiem przyzwoicie.

@Rafał trudno powiedzieć korali nie mam ale narazie jak dla mnie barwa ok cena też ok a czy acropory pod tym żarnikiem będą OK to zobaczymy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman w sumie moglbym nic nie pisac ale chcialbym zebys wiedzial ze tamten zbiornik miales o duzo ladniejszy (jesli choidzi o wyglad zewnetrzny ) respect dla Twojej roboty bo widac ze sie naprawde duzo napraowales , ale mnei sie ten zbiornik nie podoba , oblozony blacha jak czolg , jak szafka warsztatowa nie zrozum zle , nie mowie tego po zlosci ale tamten byl o wiele ladniejszy , wiadomo ze kazdy robi to co sie jemu podoba i cale szczescie w sumie :) ale mnie osobiscie nie podoba sie takie wykonczenie akwarium ktoro jest dookola oblozone blacha , caly widz i kultura polega na tym zeby przy wymianie wody nie nachlapac :) , te ordynarne kantowniki , psuja caly wyglad tego ladnego sporego zbiornika , nie wiem czy inni tez tak to spostrzegaja ale mnie sie to niepodoba calkowicie Roman .

Z przyjacielskimi pozdrowieniami Zbyszek

Ps; Caly wyglad zepsuly te ordynarne kantowniki .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman moze zrobisz fotke bez tych ordynarnych kantownikow i sie porowna jak jest lepiej dla oka


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez tych kontownikow baniak bylby juz cacy a i jeszez nie potrzebne te ramiona z przodu , wez sie z tym mijaj, nie wygodnie i wogole nie potrzebne u mnie wisi 16 kg lampa + same "L" do sciany , bezpotrzeby to .

Pierwsza mysl jak zobacyzlem to .. rusztowanie i kasa pancerna :)

Takie ramy to sie spawalo 30 lat temu pamietam do ktorych sie w srodku kitowalo szyby (slodkowodne akwaria ) bo nie bylo klejonych silikonem , pamietam robilismy z ojcem taki baniak .

Wiadomo ze to solidne bo to kwasowka blacha itd , jesli chodzi o wyglad estetyczny to nie ma to zadnego wygladu .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to te ordynarne kontowniki Roman moze w kazdej chwili zdjac bo ma je na magnes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman zdejmij je jak mozesz to porownamy czy bedzie ladniej , moze sie myle no nie wiem , "moze to ja pol wieku pod lodem przelezalem :] " ale jak moezsz sobie je sciagac i zakaldac to super :) jeden tydzien tak drugi inaczej i cacy :)

Roman bardzo ladny baniak gratuluje i pozdrawiam :D jak tak zaczniemy psiac co sie komu podoba a co nie , to nikt wiecej tutaj zdjecia nie wklei :D .( nie bylo tematu Roman )

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z ciekawości spytan w jaki sposób został wyciety ten prostokatny przelew,czy tną to lasserem czy jakaś inna technika.Zaciekawiło mnie to jak oglóądałem fotki tego tanku 1500l o którym było wspomniane .Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej sklaniam sie ku takiemu rozwiazaniu splywu. Nastepny baniak tak zrobie na 100%.

Panie Romanie jak sprawuje sie durso??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio- to wyciecie bylo robione recznie a potem tylko oszlifowane


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiedziałem że obudowa będzie kontrowersyjna :) w sumie to chciałem taki efekt wywołać bo kto ma taki dugi zbiornik nikt tylko ja Roman Rożek i niech tak zostanie, a czas pokaże może coś zmodernizuje.......

Zbyszek co to by było jeśli każdy z nas obnosił się żalem tylko za to że komuś się nie podoba ,coś co tobie pasuje. Przy nienormalnym układzie za taki tekst zasadziłbym ci kopa :), ale szanuje Twoje zdanie i jest dla mnie zaszczytem Twoja wypowiedz(już to gdziesz pisałem)

Jeśli chodzi o wszelkie wycięcia to mogę tylko powiedzieć że się sprawdzają ale zbiornik jest za młody żeby cokolwiek konkretyzować, o szczegóły techniczne na temat szkła proszę pytać R@f@ł@.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman projekt spoko, o gustach sie nie dyskutuje, technicznie super. Mam tylko zastrzezenie co do swiatla - przy samych patykach zdecydowanie za malo. Na pewno nie "zdechna" ale to nie bedzie to. Jezeli nie zamierzasz miec zadnych miekkich ani lps to pokusilbym sie o 1*250w lub nawet 400w o wiekszej temp barwy. Wtedy efekt murowany. Pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Szymon, tak cały czas myśle o tym oświetlenieu napewno będzie zmodernizowane ale nie na początku, ale jeśli będzie przypływ gotówki to może być już za późno. Każdy wie że zmiana oświetlenia nad twardymi nie należy do dobrych posunięć - tego się boję ale pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem ten sam problem, rozmawialem z wieloma ludzmi i doszedlem do wniosku, ze jesli i tak mam zamiar dolozyc swiatla to jak najszybciej, a nie jak korale podrosna i jak bedzie problem. pomysl o tym, tym bardziej, ze reszte naprawde dopracowales. ja tam widze 1*400w 16-20kk plus jakies swietlowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.