Jump to content
Sign in to follow this  
robinho00

Microbe Lift do słodkowodnego

Recommended Posts

Witam, 

przez pomyłkę albo przyzwyczajenie :) zamówiłem Microbe Lift Vitamins Amino Acids - witaminy i aminokwasy do akwarium słodkowodnego. 

I teraz pytanie czy mogę je dodawać do morszczaka? Może ktoś dodawał? Patrzyłem na składy i niby niczym się nie różnią, ale wolę zapytać :)

pozdrawiam Eryk

IMG_20171102_213930.jpg

Ja bym nie ryzykował bo jak by można było dawać też do morskiego, to by było coś na ten temat w opisie, a nie ma.

a ja w opisie bakterii Bio Start II miałem napisane że są i do słodko i do słonowodnych

i tak jak ostatnio z Chwiałkiem gadaliśmy to też nie są bakterie, tylko raczej pożywki które uruchamiają 

dany rodzaj bakterii lub inny więc teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia

znaczenie ma chyba tylko zasolenie wody bo to już ogranicza rozrost bakterii słodkowodnych

tak bym sobie to tłumaczył

pewnie jakiś biolog by to potwierdził lub zanegował :) 

Czytaj uważnie. W temacie to nie są bakterie, tylko witaminy i aminokwasy i tu może być problem. W opisie bakterii microbe lift special blend też jest napisane, że do słodkiego i morskiego.

Edited by maciej01 (see edit history)

7 godzin temu, robinho00 napisał:

I chyba nie będę ryzykował jednak :) Dzięki

Znam ich przedstawiciela. Zadzwonię po 9 i dam znać, co on na to ;) 

Więc tak:
Gość powiedział, że dokładne ilości witamin i aminokwasów nie są znane. Producent stosuje się do zaleceń dotyczących etykiet i suplementy wypisuje w kolejności malejącego stężenia, ALE w butelkach mogą się różnić progi tych stężeń, tzn. dla słodkowodnego może być na wyjściu np. 1mg wit. A, a dla morskiego 1,2mg. wit. A i kolejne składniki w stosunku malejącym. Dokładnych ilości nie sposób sprawdzić.

Podobno niektórzy używają ich zamiennie stosując się zwyczajnie do różnicy w dawkowaniu, ale on tego nie zaleca :)