Skocz do zawartości

Historia edycji

Darek85

Darek85

3 godziny temu, silvia napisał:

a gdyby jeszcze reaktor okleić folią do odbłyśników .. czy zwykłą do pieczenia ? :)

dać trochę grubszą rurę , diody na aluminiowej a nie silikonowej podstawie ...

Skimz-MR157-Macroalgae-Reactor-5.jpg

 

 

Niby ma to sens ale nie do końca. Zwróć uwagę nawet na to zdjęcie. Diód jest za mało. Reaktor średnicy 100mm wysokości 300mm owijajasz paskiem o długości 1.5-2 m minimum. Nawiń to wszystko na jego rdzeń. Diody zamontowane w rdzeniu reaktora powodują że jego średnica rośnie czyli pojemność spada, a jak chcesz utrzymać pojemność to musisz zwiększyć średnicę zewnętrzną albo wysokość. Więc rozmiar rośnie. 

Nie twierdzę że tamto rozwiązanie nie będzie działać, ale nie jest tak wydajne jak owinięcie reaktora.

Przyglądałem się temu rozwiązaniu jak projektowałem swój reaktor. Największy problem jest w powierzchni naświetlania. Przy owiniętym reaktorze powierzchnia oświetlona jest wielokrotnie większa niż w rozwiązaniu z oświetlonym rdzeniem. Glon w miarę rozrostu obrośnie rdzeń bo ciągnie go do światła, a jego reszta będzie miała ograniczony dostęp i spowolniony rozrost.

Myślę od jakiegoś czasu nad prostokątnym reaktorem z czarnej plexi.

Wlot wody z jednej strony, wpada w pierwszą komorę i płynie na du gdzie jest łącznik prowadzący do drugiej komory i woda wypływa górą. Coś w kształcie litery U. W środkowej sekcji wkładamy płaski panel oklejony diodami z obu stron oswietlajacy obie komory. Panel byłby wymienny i nie zależny od obiegu wody a powierzchnia naświetlania i ilość diod całkiem spora.

Darek85

Darek85

2 godziny temu, silvia napisał:

a gdyby jeszcze reaktor okleić folią do odbłyśników .. czy zwykłą do pieczenia ? :)

dać trochę grubszą rurę , diody na aluminiowej a nie silikonowej podstawie ...

Skimz-MR157-Macroalgae-Reactor-5.jpg

 

 

Niby ma to sens ale nie do końca. Zwróć uwagę nawet na to zdjęcie. Diód jest za mało. Reaktor średnicy 100mm wysokości 300mm owijajasz paskiem o długości 1.5-2 m minimum. Nawij to wszystko na jego rdzeń. Diody zamontowane w rdzeniu reaktora powodują że jego średnica rośnie czyli pojemność spada, a jak chcesz utrzymać pojemność to musisz zwiększyć średnicę zewnętrzną albo wysokość. Więc rozmiar rośnie. 

Nie twierdzę że tamto rozwiązanie nie będzie działać ale nie jest tak wydajne jak ominięcie reaktora.

Przyglądałem się temu rozwiązaniu jak projektowałem swój reaktor. Największy problem jest w powierzchni naświetlania. Przy owiniętym reaktorze powierzchnia oświetlona jest wielokrotnie większa niż w rozwiązaniu z oświetlonym rdzeniem. Glon w miarę rozrost obrośnie rdzeń bo ciągnie go do światła, a jego reszta będzie miała ograniczony dostęp i spowolniony rozrost.

Myślę od jakiegoś czasu nad prostokątnym reaktorem z czarnej plexi.

Wlot wody z jednej strony, wpada w pierwszą komorę i płynie na du gdzie jest łącznik prowadzący do drugiej komory i woda wypływa górą. Coś w kształcie litery U. W środkowej sekcji wkładamy płaski panel oklejony diodami z obu stron oswietlajacy obie komory. Panel byłby wymienny i nie zależny od obiegu wody a powierzchnia naświetlania i ilość diod całkiem spora.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.