Skocz do zawartości
Darek S

Zebrasoma + białobrody w 250 litrach = ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam żółta zebrasomkę w 250 l i pływa wesoło. Chciałbym jeszcze jednego pokolca i wybór- z braku wyboru :) padł na białobrodego, którego sobie juz upatrzyłem w sklepie i wstępnie zaklepałem. Jest podobnej wielkości tzn ok 7cm. No i pytanie - czy zrobiłem całkiem źle, źle, tak sobie czy może się uda.

W akwa jest tylko jeszcze mały błazenek i mały garbik.

A może odmówić rezerwacji ?

Ma ktoś dwa pokolce w podobnym zestawie w 250 litrach ? i żyja jako tako ? Nie biją się i wogóle sobie radzą.

Najpóźniej w środę muszę podjąć decyzję.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem dwa pokolce w 220 litrach uważam że było chyba za ciasno, jeśli chodzi o agresywność to zerowa, pytanie jak zareaguje zebrasoma na drugiego pokolca, zebrasomę akurat wpuszczałbym jako ostatnią do zbiornika.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zoltka i hepatusa w 240 i jest ok. ale przy wpuszczaniu hepatusa nie obylo sie bez lusterka.. zoltek byl strasznie agresywny i hepatus byl troche potargany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki uklad zebrasoma i bialobrody, najpierw wpuscilem zebre a potem bialobrodego troche sie tukly, ale jak to bywa z rybamipo 3 dniach pogodzily sie. Pamietaj o tym zeby wpuscic w nocy albo by zgaszonym swietle. To w pewnien sposob zalagodzi sytuacje no i lusterko tez pomaga.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 250 na bialobrodego samego to juz za malo :/ sam sie zastanawialem swojego czasu nad ta piekna rybka ale w 250 to raczej sie bedzie meczyl


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Tom_Wildtom a ja taki uklad mam 3 lata:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowiadaj ... :)

w ilu litrach, w jakiej kolejnosci wpuszczane, jakie byly jak wpuszczales wielkie i jakie wielkie sa teraz i czy jeszcze rosna czy juz zastopowaly? no i czy masz akwa zagracone skala, czy malo i maja duzo miejsca do plywania, chowania sie itp ? sorry za wciecie sie w temat ale bialobrody to razem z zoltkiem moje ulubione ryby i zawsze chcialem miec obie. tyle tylko ze na bialobrodego (tu gdzie mieszkam przynajmniej) przyjelo sie wielkosc baniaka od 1000 - 1200 litrow


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

Miałem dwa pokolce w 220 litrach uważam że było chyba za ciasno, jeśli chodzi o agresywność to zerowa, pytanie jak zareaguje zebrasoma na drugiego pokolca, zebrasomę akurat wpuszczałbym jako ostatnią do zbiornika.

Pozdrawiam Roman

Akurat jest odwrotnie tzn zebrasomka pływa a białobrody miałby być dodany. Najbardziej by mi było szkoda, gdyby to właśnie białobrody zdominował całkowicie zebrasome, i zaczęłaby się chować gdzies po dziurach.

Tak było z krewetkami po wpuszczeniu pseudochromisa - przestały wogóle się pokazywać bo je tłukł. Wychodziły tylko nocą. Teraz pseudochromisa nie ma i są na widoku jak trzeba.

Roman, jakie to były pokolce - taki zestaw jak ja planuję ?

Akwa jest deltą, średnio zagraconą skałą i koralami.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze moje akwarium jest dla bialobrodego za male:sad


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekS, Tom_Wildtom, najpierw kupilem zebre a potem bialobrodego, tzn po jakies 3 miesiacach. Tluky sie jak wspomnialem,ale im przeslo. Oczywiscie skaly troche mam jakies 50 kg i maja sie gdzie chowac, tak ze jak probowalem kiedys odlowic bialobrodegonie bylo szans bez zburzenia całej architektury skały:)

Ryby juz nie rosna maja obie po jakies 10-12 cm swietnie jedza swietnie i spia w skalach.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Darek S, to była zebrasoma i hepatus nie było między nimi żadnych odznak agresji aczkolwiek zebrasoma od czasu do czasu przypominała hepatusowi o tym kto rządzi akwa. Warunkiem było wpuszczenie tych ryb razem.

Natomiast jeśli chodzi o białobrodego to chuyab najspokojniejsza ryba z pokolcowatych.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Mysle, ze moje akwarium jest dla bialobrodego za male:sad

Chyba sobie odpuszczę, choć nie będzie to łatwe :)

Najwieksze agumenty na NIE to porównywalna wielkośc ryb - będą walczyć i za małe akwarium. A tak lubię żółtka, że mu chyba tego nie zrobię. Idę do sklepu dziś i jeszcze raz zobacze białobrodego - może akurat ma jakies ukryte wady :):D :D co mnie zniechęcą ...

Dany ma szczęście. W tym sklepie w 200 litrach pływa kilkanaście różnych ryb i jakoś się godzą. Jest ich tak dużo, że żadna nie wygospodaruje sobie terytorium, bo nie ma jak. Sa dwa pokolce - Z. scopas i A.leucosteron i nie bija się. Był tez Naso i jeszcze jakiś inne - to scopas troche mu dołożyła.

Wyrzucenie w błoto 160 pln i niepokój w akwa tez nie są zachęcające...

Gdyby się trafił białobrody malutki to bym wziął, bo hierarhia byłaby wiadoma, i żołtek nie ganiałby na zabój leucosterona (raczej), a tak przy porównywalnej wielkości ..

Czas mam do jutra, więc juz niedługo.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S nie zgodze sie z Toba. Dwa pokolce w jednym akwarium 250 ltr to wcale nie jest duzo, mysle ze jest to optymalne rozwiazanie. Osobiscie nie dorzucałbym juz zadnego pokolca,ale jesli masz duzo skaly to znajda dla siebie miejsce, a jesli jeszcze wczesniej ja poprzestawiasz to problem bedzie raczej maly. Ale nie namawiam bo to nie moje 160 zeta do wydania :)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scoot W. Michael w książce Marine Fishes określa minimalne pojemności dla Zebrasomy - 75 galonów czyli 284l, a dla białobrodego - 100 galonów czyli 379l.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i .. nie zdecydowałem sie na niego. Poczekam, może kiedys będzie malutki leucosteron albo mały hepatus.

Jakos przeżyję tą rezygnację.

Upatrzyłem sobie za to Centropyge loriculusa - moje drugie marzenie. Tu zebrasomka by się nie stresowała. Może nie zeżre wszystkich sps'ów ? :) Swego czasu garbik Chrysiptera parasema podsubywał mi seriatoporę ale ostatnio nie widzę tej kontrabandy ..

Loriculus Jest ładny, wypasiony i długi czas pływa w akwa u znajomego. Niestety dwa razy droższy :)

Białobrody to jednak duża ryba i lepiej gdyby trafił gdzieś do większego akwa. (Obecnie pływa w ok 70 litrach z dużą ilością skały - ale to sklep i pewnie ktoś go niebawem kupi)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Darek:yes

Trzeba przyznac, ze decyzja nie byla latwa. :)

W Hamburgu juz chcialem kupic loriculusa ale mignela mi przed oczami cena: 84 Euro.:)( Musze to tak jak Ty jeszcze raz przemyslec:drink

Ile kosztuja w Polsce?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - kup sobie 1cm hepatuska i będzie dobrze :)

A jak urośnie to założysz większy zbiornik :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek O którym Ty sklepie mówisz? chyba nie o tym w Tesco na Czubach..


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiol69 :

@Darek O którym Ty sklepie mówisz? chyba nie o tym w Tesco na Czubach..

W tym Tesco na czubach miałem zamiar wziąć tego samotnego białobrodego z małego akwa po ścianą - tam gdzie jest kilkanaście krewetek. W większym akwa pływał jeszcze jeden - ale nie bardzo mi pasował.

Zrezygnowałem z obu.

Natomiast "mój" loriculus pływa w akwa w olimpie u Pawła. Ma małą wadę od urodzenia chyba - brak jednej płetwy piersiowej, więc dogadaliśmy korzystną cenę. Nota bene, tyle razy go oglądałem i dopiero wczoraj gdy się zainteresowałem kupnem Paweł mi to powiedział :)

Normalnie ich ceny nie spadają poniżej 240 zł w AM np.

Kiedyś widziałem w Wa-wie w Zoofokusie i chcieli za ta rybke coś koło 420 zł.!


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tam nie byłem ale chyba się wybiorę.., Ten Olimp to na Lubartowskiej jest?

P.S. może napisz mi na PM żeby tego postu nie zaśmiecać:)


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w galerii Olimp na Spółdzielczości Pracy .Nic tam ciekawego nie zobaczysz akwa jest mocno zapuszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.