Skocz do zawartości
LYSERpL

Mój okruszek oceanu (460l+70)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako,że to mój pierwszy temat na tym forum, to wypadałoby się przywtać. Witam bardzo serdecznie ;) 

Choroba zwana akwarystyką morską postępuje bardzo szybko, na co moja osoba może posłużyć przykładem. Na przestrzeni roku to już moje trzecie akwarium morskie. Projekt powstał w wyniku palącego braku miejsca w poprzednim (ok 100l ) baniaku. Jako,że akwarystyką morską sam zajmuję się bardzo krótko, a wcześniejsze czytanie forum, mimo iż jest to ogromna skarbnica wiedzy,to jednak ogromna różnica w praktyce,więc błędów będzie tutaj pewnie co niemiara. Liczę więc na podpowiedzi "starszych" kolegów. 

Więc zacznijmy od przedstawienia mojego akwarium

Zbiornik 140x55x60 z kominem bocznym przód i bok opti. 

Sump:70l w środku poza urządzeniami siporax jest także żywa skała i piach (tymczasowo, z poprzedniego,likwidowanego zbiornika)

Oświetlenie T5 4x80w

Odpieniacz: Deltec SC 1351

Grzałka JBL ProTemp 200W

Cyrkulacja: JVP-202- chinczyk o wydajności 12 000l/h ( jako,że już go miałem, jak padnie, w jego miejsce będzie jebao RW-15) 

Obiegówka: Jebao DCT 4000

 

Życie: 

Żywa skała ok 40kg+ 10 w sumpie

Żywy piasek: ok 30 kg

 

Korale:

               Lobopython,

               Briareum -kilka gatunków

               Pachyclavularia violacea

               Xenia 

               Parazoanthusy

               Pseudogorgonia

              Grzybki

              Rhodactisy

              Capnella

              Ciandella 

             Montipora

             Seriatopora Milka

            Pavona decussata

   Pewnie o czymś zapomniałem, na skale jest jeszcze kilka szczepek,których nazw nie znam.

Ryby:

         Zebrasoma veliferum

         Zebrasoma scopas

      2xAmhiprion ocellaris ( snowflake i jakiś czarno-pomaranczowo- biały)

        Pterapogon kauderni

        Doktorek

        Babka

        Mandaryn wspaniały

Bezkręgowce:

                      Lysmata amboinensis

                      Stenopus hispidus  - krewetka boksująca               

                     Rozgwiazda piaskowa

                    2x ukwiał Cribrinopsis crassa

                     2xUkwiały Quadricolor -czerony i zielony

                    4x Kraby pustelniki

                    armia ślimaków do przekopywania piachu

 

Skałę, piasek a także wodę przewiozłem z działającego zbiornika, przez co od razu mogłem cieszyć się życiem w akwarium.  Na razie nie ma jeszcze efektu,ponieważ ciągle czekam na dostawę świetlówek odpowiednich do akwarium morskiego z erybki, powinny dotrzeć do końca tygodnia. 

 

akwarium1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Co to za rura wystaje w tej wodzie? Chyba że to jakiś gatunek węża (ogrodowy?) ;)

Pierwsze widzę co to za lampeczka? 

Powodzenia i żeby świetlówki szybko dotarły i całe :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle jadowity wąż, na szczęście tylko chwilowo mieszka w zbiorniku.  :) Czekam na loc-line na wylot. Lampa to Aquastarlight od AquaMedica, na razie musi im wystarczyć 320W, później pomyślimy o ledach. Ze świetlówkami już mam małą przeprawę, poczta polska zaskakuje i udowadnia, że nie ma dla nich paczek nie do uszkodzenia :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem krótki epizod pracy na poczcie w trakcie studiów. Jakaś babeczka nadała paczkę którą musiałem okleić jako "szkło, uwaga ostroznie". Przyjechał koleś po odbiór paczek i zaczyna wrzucać je do samochodu. Ja młody przejęty nowa pracą krzycze do niego że w tej paczce jest szkło. Spojrzał jak na debila, potem na paczkę, którą właśnie miał w rękach i poszedł zanieść ją do samochodu. Wrócił i zaczął wrzucać pozostałe na tą którą przed chwilą zaniósł. 

Tyle mam do powiedzenia jeśli chodzi o Pocztę Polską.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ;) 

 morskie5.jpg.69fe731c1ffeaf3a17306eab17eeb6e6.jpg

Doszło kilka rybek ;) 

W tej chwili cała obsada wygląda tak: 

  Zebrasoma veliferum

  Zebrasoma scopas

  Zebrasoma flavescens

  Paracanthurus hepatus (yellow)

  Pseudocheilinus hexataenia

 Pterapogon kauderni x2

   Doktorek

   Babka x2

  Mandaryn wspaniały

 Centropyge bicolor

 Chromis

 4x Pseudanthias squamnipinnis

 Garbik

 

Ponadto kilka korali jak np eupchyllie, fungia czy trachypchylia (które tracą tkankę :( )

morskie3.jpg.9f8675ab664686c6986f5048aa14b365.jpgmorskie2.jpg.89fdd6a58a37273715903e8c7bd26eba.jpg

Zaczynamy walkę z NO3, na dobry początek wymieniony odpieniacz z Delteca sc1351 na reefoctopusa 3000. 

morskie1.jpg.5cfee8a92e83b19ae4e21dd4142e3a09.jpg

I tu moje pytanie Trachypchyllia i fungia już od włożenia do akwarium grymaszą, pozostałe LPS,które były wcześniej ( w tym inna trachypchylia) nie mają problemu z parametrami. Dwa nowe nabytki polipują w nocy,ale w dzień wyglądają marnie. Kombinowalem z przestawianiem, prądem,oświetleniem,ale bez skutków. Jakieś sugestie,co to moze być,poza zbijaniem azotanów? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.