Skocz do zawartości
DRUSS

ŻARŁOCZNA ROZGWIAZDA Protoreaster lincki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

6 miesięcy temu zakupiłem ww rozgwiazdę. Hoduje się ładnie, wcina mrożonki jednakowoż od kilku tygodni zaczyna podgryzać korale -  briareum , zoa. Próbowała tez malego sarco.

Zna może ktoś przyczynę jeżeli wezmiemy pod uwage spokoj przez ostatnie 6 miesiecy i regularne dokarmianie.

Interesują mnie środki zaradcze. Tymczasowo zwiekszylem czestotliwosc karmienia na codziennie ( bardzo czasochłonna metoda)

Paramety baniaka: akwarium 480l, sump 160, zasolenie w normie, po4 , no2 kh i ph w normie. podwyzszone no3 = pomiedzy 10 i 20. takie sie utrzymuje od roku i sie nie zmnienia. oświetlenie led. obsada korale miekkie/ lps/ 4 ryby kilka krewetek , jeżowce , ślimaki etc, etc

rozgwiazda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rozgwiazda żywi się ślimakami, detrytus, glonami, małymi rybkami, małżami, mrożonym pokarmem , piaskówkami, poilpami korali, rozgwiazdami 

Natury nie oszukasz!

Jak podrośnie to jeszcze większe będzie robić spustoszenie w akwarium


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pozostaje ją dobrze dokarmiać :), ale co się nie robi dla tak pięknych stworzeń :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokarmianie nic nie pomoże. Natury nie oszukasz. Nie będziesz patrzeć na akwarium przez 24h. Musisz się pogodzić ze stratami korali albo pozbyć się rozgwiazdy.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link. niedoczytałem przed zakupem :/ niestety u mnie ryb mało a koralowców coraz więcej. Pozostanie znaleźć jej dom w niedlugim czasie, jeżeli nie poprawi swojego zachowania łobuz...

Spróbuję dokarmiać bardziej intensywnie może jej przejdzie.

Dzięki wielkie za popdowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej rozgwiazdy czy posmakuje we wszystkich koralach czy np  euphylie dunca czy caulastrea albo catalaphylia jest bezpieczna? No i czy ukwiały sa przy niej bezpieczne?

Edytowane przez Nuke
dopisek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.